» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

RDR2 grą roku według GOL

sdr napisał 18 stycznia 2019 o 20:29, jeszcze nie skomentowano
Czytelnicy serwisu GRYOnline wydali werdykt. Tytuł gry roku 2018 należy się Red Dead Redemption II!

RDR2 grą roku według GOL

Głosowanie rozpoczęło się 17 grudnia i zakończyło w ostatni poniedziałek. Czytelnicy serwisu mogli typować po trzy tytuły w dwóch kategoriach: Gra Roku 2018 i Najbardziej Oczekiwana Gra 2019 Roku. Zwycięstwo w pierwszej przypadło najnowszej produkcji Rockstar Games, zaś w drugiej The Last of Us 2. Na co warto zwrócić uwagę to to, że w ubiegłorocznym plebiscycie to właśnie RDR2 zostało uznane za najbardziej wyczekiwaną grę. Wygląda więc na to, że Arthur i spółka spełnili pokładane w nich nadzieje ;)

Gratulacje, raz jeszcze!

Pinkertoni na tropie... Take-Two i Rockstar

sdr napisał 15 stycznia 2019 o 19:42, jeszcze nie skomentowano
Jak wiemy w RDR2 gangowi van der Lindego niestrudzenie depczą po piętach Pinkertoni - prywatna agencja zatrudniona przez rząd do ścigania bandziorów pokroju Arthura Morgana. Być może nie wiedzieliście, że ta agencja istnieje po dziś dzień.

Red Dead Redemption 2

Pinkerton Consulting & Investigations jest obecnie firmą oferującą najróżniejsze usługi z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. I jak to firma, nie przepuści okazji do zarobku ;) Najwyraźniej smutni panowie pracujący w Pinkertonie nie są aż tak smutni i czasem grają w gry, a ostatnio musieli zetknąć się z Red Dead Redemption II i chyba nie przypadł im do gustu sposób w jaki ich poprzednicy zostali przedstawieni w grze. Czyli jednak smutasy?

Tym sposobem do Take-Two wpłynęło pismo, w którym firma Pinkerton wyraża ogólne niezadowolenie ze swojej "obecności" w RDR2. W szczególności nie podoba się im, że gracze mogą odnieść wrażenie jakoby firma była w jakiś sposób związana z grą, na co twórcy nie otrzymali zgody. Poprzez umieszczenie w grze odznak agentów rzekomo naruszone miały zostać też prawa do znaku towarowego, a i wizerunek firmy podobno ucierpiał. Pinkerton ostrzega, że sprawa może znaleźć swój finał w sądzie, ale równocześnie daje do zrozumienia, że T2 może tego łatwo uniknąć podejmując negocjacje co do wysokości kwoty ugody.

Z kolei stanowisko Take-Two i Rockstar jest jednoznaczne: roszczenia firmy Pinkerton są bezpodstawne.


Gra nawiązuje oczywiście do historycznej Pinkerton National Detective Agency oraz jej agentów, ale to tylko jeden z wielu sposobów na jakie Red Dead 2 dokładnie portretuje historyczny krajobraz XIX-wiecznej Ameryki.
Ponadto twórcy argumentują, że wątki z agentami Pinkertona nie są nadmiernie eksploatowane w grze. Spośród 106 misji agenci pojawiają się raptem w dziesięciu. Co więcej, określenie "Pinkertoni" jako takie często pojawia się również w innych dziełach kultury, filmach, czy muzyce. Zdaniem Rockstar ich nawiązania w Red Dead Redemption 2 są chronione przez pierwszą poprawkę do amerykańskiej konstytucji i w żaden sposób nie naruszają praw firmy Pinkerton.

Bonusy z przedsprzedaży już nie za darmo

sdr napisał 12 stycznia 2019 o 21:19, jeszcze nie skomentowano
Jeśli zakupiliście RDR2 w przedsprzedaży i korzystacie z otrzymanych bezpłatnie dodatków, ta wiadomość powinna was zainteresować.

Nabywając w przedsprzedaży Red Dead Redemption II każdy posiadacz wersji na konsolę PS4 otrzymał w prezencie czasową wyłączność na dodatkową zawartość dla Red Dead Online. Były to: strój Bandyty Grizzli, czerwony kasztanowaty koń arabski, ranczerskie siodło ze skóry aligatora oraz szybkostrzelny rewolwer z samo-napinaniem.

Odpowiedź od wsparcia Rockstar

Zawartość ta była bezpłatna, ale... już nie jest i być może nie dla każdego jest to oczywiste. Problem został poruszony na łamach Reddita, gdzie użytkownik Vheisso zamieścił zrzut ekranu z konwersacji ze wsparciem technicznym Rockstar. Autor posta był zaskoczony, że po usunięciu swojej postaci w RDO i utworzeniu nowej, musiał zapłacić złotem za ponowne nabycie wspomnianej zawartości bonusowej. Okazuje się, że to nie błąd, bowiem nie tylko sama zawartość była czasowo ekskluzywna dla właścicieli konsoli Sony, ale jej cena również.

Tak więc, jeśli koń, strój, siodło i/lub rewolwer przypadły wam do gustu, lepiej pamiętajcie o nich kiedy najdzie was ochota na stworzenie nowej postaci. Będzie się to wiązało z dodatkowym wydatkiem.

Osiem nominacji dla RDR2 od AIAS

sdr napisał 11 stycznia 2019 o 14:30, jeszcze nie skomentowano
Ależ mamy tych imprez branżowych! Pora na ogłoszenie nominacji do kolejnych nagród, tym razem przyznawanych przez Akademię Sztuk i Nauk Interaktywnych.Gala D.I.C.E. Awards odbędzie się już po raz 22 - to jedna z najstarszych imprez tego rodzaju, a więc siłą rzeczy prestiżowa. W tym roku na listę nominowanych (siłą rzeczy ;)) załapało się również Red Dead Redemption II. Gra znalazła swoje miejsce w aż ośmiu kategoriach:


 • Osiągnięcie w dziedzinie animacji.

 • Osiągnięcie w dziedzinie sztuki reżyserii.

 • Osiągnięcie w kreacji postaci.

 • Osiągnięcie technologiczne.

 • Przygodowa gra roku.

 • Sieciowa gra roku.

 • Osiągnięcie w dziedzinie reżyserii gry.

 • Gra roku.Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni 13 lutego w Las Vegas podczas uroczystej gali. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem serwisu IGN. Transmisja rozpocznie się 14 lutego o 05:00 nad ranem czasu polskiego... Możecie też sprawdzić wyniki później u nas :)

Trzymamy kciuki za Arthura i spółkę!

Gorączka spluw

sdr napisał 10 stycznia 2019 o 19:26, komentarze zablokowane
No i jest, pierwsza duża aktualizacja dla Red Dead Online. Wersja beta otrzymała dzisiaj nowy tryb gry i nie zabrakło zapowiedzi kolejnych nowości.

Gorączka spluw to wzorowany na mechanice battle royale tryb, w którym walczymy o przetrwanie na stale zmniejszającym się obszarze. Samotnie lub w drużynie zbieramy uzbrojenie i amunicję, dzięki którym wyeliminujemy innych uczestników. W jednym meczu może wziąć udział maksymalnie 32 graczy.

Również od dziś posiadacze RDR2 w wersji na Xboksa One mogą korzystać w Red Dead Online z arabskiego konia maści czerwono-kasztanowatej, siodła naganiacza z rancza ze skóry aligatora i rewolweru z grawerunkiem szulera.

Red Dead Online - Gorączka spluw

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że faza beta nie zakończy się tak prędko jak niektórzy mogliby oczekiwać. Twórcy szacują, że stabilizacja i dalsze usprawnianie rozgrywki zajmie im jeszcze kilka miesięcy. W tym czasie będą jednak sukcesywnie wprowadzane kolejne nowości. W pierwszej kolejności możemy spodziewać się wyzwań dnia, które zapewnią codzienną porcję zajęć, a także szeregu zmian mających ograniczyć styczność z grieferami. W tej drugiej kwestii chodzi o:


 • nakładanie kar, które przejawiający toksyczne zachowania gracze będą musieli spłacić w określonym czasie; jeśli będą się uchylać od tego obowiązku, zostaną na nich nasłani łowcy nagród,

 • usprawnienia w systemie rozejmów wprowadzające większy porządek do starć pomiędzy graczami,

 • zmiany w widoczności na mapie znaczników innych graczy - będziemy widzieć tylko osoby znajdujące się w naszym bliskim otoczeniu.Ponadto w przyszłości wprowadzona ma zostać możliwość łatwej identyfikacji graczy, którzy często atakują innych. Podobnie jak w przypadku GTA Online ich znaczniki będą wyróżnione ciemniejszym kolorem. Będą również widoczne na mapie z większych odległości co pozwoli innym graczom łatwiej unikać konfrontacji.

W dalszej perspektywie pojawią się z kolei nowe misje rozszerzające historię Krainy możliwości, dynamiczne wydarzenia w świecie gry, szereg trybów rywalizacyjnych, nowe uzbrojenie, odzież i wiele więcej. Brzmi dobrze?