» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Polskie napisy w RDR 2 potwierdzone

sdr napisał 11 lipca 2018 o 16:13, jeszcze nie skomentowano
Co prawda większym zaskoczeniem byłby brak polskiej wersji językowej Red Dead Redemption II, ale jednak informacja ta nie była do tej pory oficjalnie potwierdzona. Dzisiaj się to zmieniło.

Polskie napisy w RDR 2 potwierdzone

Lokalizacja gry na polski rynek została dziś potwierdzona na fanpage'u sklepu Muve. Jednocześnie uzupełniona została karta gry na stronie polskiego wydawcy, firmy Cenega.

Red Dead Redemption II będzie trzecią grą od Rockstar, która otrzyma oficjalną polską wersję językową w dniu premiery. Produkcja zadebiutuje na całym świecie już 26 października.

Zelnick o mikrotransakcjach i Battle Royale

sdr napisał 8 lipca 2018 o 14:58, jeszcze nie skomentowano
Można odnieść wrażenie, że w ostatnich tygodniach więcej o Red Dead Redemption II mówi wydawca niż producent gry. W kolejnym wywiadzie szef Take-Two wypowiedział się m.in. ponownie na temat mikrotransakcji.

Zelnick o mikrotransakcjach i Battle Royale


Strauss Zelnick

Red Dead Online będzie dostępne w grze. Zostało to już zapowiedziane przez Rockstar i powinno być wystarczającym wyrazem naszego stałego zaangażowania w rozwój gry po premierze. Nie rozmawialiśmy natomiast jeszcze o żadnych sposobach monetyzacji, ponieważ nie jest to dla nas najważniejsze, w przeciwieństwie do utrzymania zainteresowania graczy.
W rozmowie poruszony został też temat trybu Battle Royale.


Wykorzystywaliśmy już w przeszłości mechanikę battle royale. Nie wykluczałbym tego, ale każdy rodzaj mechaniki, który miałby pojawić się w grze powinien służyć budowaniu spójnego doświadczenia i skupiać się na graczu. Nikt nie potrzebuje klona Fortnite'a.


Nie można wierzyć, że tylko battle royale jest w stanie zainteresować ludzi szukających rozrywki.
Nie powinniśmy się więc raczej obawiać ani mikrotransakcji, ani że Rockstar postawi w Red Dead Redemption II wyłącznie na jeden rodzaj rozgrywki wieloosobowej. Firma najpewniej spróbuje powielić schemat sprawdzony przy GTA Online - nieinwazyjne DLC oraz różnorodne tryby gry.

Strauss Zelnick nie przesądza o sukcesie RDR 2

sdr napisał 5 lipca 2018 o 11:17, komentarze zablokowane
W rozmowie z Games Industry przeprowadzonej podczas targów E3, szef Take-Two został zapytany m.in. o oczekiwania firmy wobec Red Dead Redemption II.

Take-Two Interactive

Pytanie padło w kontekście sukcesu GTA Online. Zelnick był jednak w swojej ocenie dość powściągliwy. Jak zwykle z resztą ;)


Strauss Zelnick

Ciężko spodziewać się, że cokolwiek osiągnie tak dobry wynik jak najbardziej dochodowy produkt branży rozrywkowej w historii. Nie sądzę żeby to było realne.


Oczywiście mamy nadzieję i wierzymy, że Red Dead Redemption 2 będzie wyjątkowym produktem i poradzi sobie niesamowicie dobrze. Nic więcej jednak nie można powiedzieć. Najpierw musimy wydać tę grę i wtedy zobaczymy jak zostanie odebrana.
No i trudno się z tym nie zgodzić.

Czy w RDR II zagramy jednak na pecetach?

sdr napisał 22 czerwca 2018 o 15:03, komentarze zablokowane
Na komputerową wersję Red Dead Redemption czekamy już osiem lat i raczej się nie doczekamy. Z prequelem może być jednak inaczej.

Red Dead Redemption II na PC?

Nadzieję daje nam dzisiaj informacja znaleziona na profilu Jaya Butlera, jednego z programistów pracujących do 2016 roku w Rockstar Leeds. Na powyższym zrzucie ze strony LinkedIn widać listę gier przy których Jay się udzielał. Na liście tej widnieje również Red Dead Redemption 2. Jeszcze kilka dni temu lista platform, na których nowa produkcja Rockstar będzie dostępna, była dłuższa o jedną pozycję: PC. Teraz ta informacja nie jest już dostępna (najpewniej Jay usunął ją, gdy zrobiło się zbyt głośno), ale udało się ją utrwalić na screenie redakcji VG247.

Czyżby więc w Rockstar pracowano nad pecetową wersją RDR II równolegle to edycji konsolowych? Bardzo prawdopodobne. W końcu taka strategia sprawdziła się już w przypadku GTA V. Póki co jednak to tylko domysły.

Rockstar odpowiada na wątpliwości odnośnie edycji specjalnych Red Dead Redemption II

sdr napisał 6 czerwca 2018 o 14:43, komentarze zablokowane
Po ujawnieniu w poniedziałek edycji specjalnych Red Dead Redemption II i przedsprzedażowych bonusów, wielu fanów nie kryło niezadowolenia z przyjętej strategii. Rockstar zdecydowało się odpowiedzieć na największe zarzuty.

Red Dead Redemption II: pudełko kolekcjonerskie

Najwięcej kontrowersji wzbudziła dodatkowa misja napadu na bank i kryjówka dla gangu w trybie fabularnym. Pojawiły się głosy, że studio wycina zawartość z gry, aby umieścić ją w droższych edycjach i tym samym zmusić graczy do wyłożenia większej gotówki.

Wkrótce na Twitterze zamieszczona została odpowiedź na ten zarzut:


Napad na bank i kryjówka gangu dołączone do edycji specjalnej RDR2 są aktywnościami pobocznymi stworzonymi konkretnie dla tej edycji i nie stanowią części głównej fabuły.
Niesmak jednak pozostaje. Dobrze by było, gdyby nabywcy edycji podstawowej mieli przynajmniej możliwość późniejszego dokupienia brakującej zawartości. Może tak będzie.

Kontrowersje wzbudziło również nietypowe podejście do tzw. pudełka kolekcjonerskiego. Dla wielu osób niezrozumiałym jest jak można sprzedawać edycję kolekcjonerską gry bez... gry. Rockstar znowu tłumaczy:


Aby zapewnić graczom możliwość dopasowania pudełka kolekcjonerskiego do wybranej edycji gry (fizycznej lub cyfrowej), pudełko kolekcjonerskie nie zawiera kopii gry Red Dead Redemption 2.
A więc jest dokładnie tak jak się domyślaliśmy. Otóż pudełko kolekcjonerskie to dokładnie pudełko kolekcjonerskie - nie edycja kolekcjonerska. Dzięki oddzielnej sprzedaży chętni mogą dokupić sobie zestaw gadżetów z Red Dead Redemption II niezależnie od wersji gry, na którą się zdecydują. Inna sprawa, że pudełko sprzedawane jest w cenie edycji definitywnej... No, ale kupować przecież nie musimy.

Nie bez znaczenia są też zapewne względy logistyczne. W końcu przygotowanie różnych wariantów gry z i bez zestawu gadżetów dodatkowo kosztuje. Oddzielna sprzedaż to więc również pewna oszczędność dla wydawcy.