» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Pimp my Mexico

sdr napisał 4 października 2021 o 14:37, komentarze zablokowane
Scena modderska Red Dead Redemption II od premiery wersji pecetowej rozwija się nader prężnie. Świadczyć może o tym choćby przekroczony właśnie symboliczny próg tysiąca projektów opublikowanych w serwisie Nexus Mods.

Red Dead Redemption II - Mexico

Aby uczcić to wydarzenie użytkowwnik Siemreaper postanowił stworzyć kompilację najlepszych modów do gry, nawiązujących do wielkiego nieobecnego RDR 2, czyli Meksyku. Wielu fanów przygód Johna Marstona do dziś nie może przeboleć braku tej części oryginalnej mapy w prequelu. Na szczęście twórcy modyfikacji postanowili dokończyć robotę za Rockstar i wykorzystując stare modele, kawałek po kawałku odtwarzają Nuevo Paraiso.

Aktualnie w skład kolekcji modów wchodzi 16 projektów od czterech twórców: RedMaxBR-a, AClassySliceOfToast-a, DuPz0ra oraz SergeantaJoe. Przywracają one na mapę wiele osad z oryginału, a także rekonstruują linię kolejową, most, kryjówkę Irish'a, no i oczywiście uzupełniają minimapę o nowe obszary. Siemreaper zadbał, aby wybrane przez niego modyfikacje odznaczały się wysoką jakością i jak najlepiej ze sobą współgrały.

Unemployed in summertime

sdr napisał 17 września 2021 o 23:32, skomentowano 2 razy (zablokowane)
Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się odkryciem w plikach Red Dead Redemption II kilkunastu nieużywanych modeli postaci.

Nieużywane modele postaci w RDR 2

Wśród odnalezionych postaci znajdują się zarówno znajome twarze i nazwiska, jak i takie, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Z tych pierwszych mamy m.in. Setha Briarsa, Grace Lancing, czy niedogoloną wersję Angelo Bronte ;)

Poza tym w grupie znajdziemy prawdopodobnie wyciętych z gry przestępców z listów gończych, rewolwerowca, członków gangów, szeryfa, a nawet akrobatkę. Czyżby w RDR 2 planowano umieścić cyrk? Wszystkich odkrytych postaci jest łącznie czternaście.

Rockstar wykorzysta sztuczną inteligencję?

sdr napisał 16 sierpnia 2021 o 13:40, komentarze zablokowane
Podczas odbywającej się w lipcu branżowej konferencji Game Developers Conference pracownicy Rockstar wygłosili szereg prelekcji, ale jedna z nich szczególnie przykuła uwagę fanów.

Rockstar wykorzysta sztuczną inteligencję

Już pierwszego dnia można było obejrzeć prezentację Tobiasa Kleanthousa, który opowiadał o wyzwaniach stojących przed studiem przy produkcji Red Dead Redemption II. Programista skupiał się przede wszystkim na koniach i tym w jaki sposób udało się w grze tak wiarygodnie przedstawić te piękne zwierzęta.

Jednak to co zwróciło uwagę Bena to podsumowanie tej prezentacji. W ostatniej części Tobias przedstawił swoje propozycje tego w jaki sposób jeszcze można ulepszyć zachowanie fauny w grach. Jedną z możliwości ma być wykorzystanie uczenia maszynowego.

Choć sztuczna inteligencja ma teraz swoje przysłowiowe pięć minut i jest bardzo modnym tematem, dobrze wiedzieć, że Rockstar spogląda również w tę stronę. Koniec końców dobrych pomysłów na jeszcze lepsze i ładniejsze gry nigdy za wiele.

GTA V przekracza kolejny próg sprzedaży

sdr napisał 4 sierpnia 2021 o 01:36, komentarze zablokowane
W trakcie wczorajszej konferencji poświęconej wynikom Take-Two Interactive za ostatni kwartał, dowiedzieliśmy się o kolejnej magicznej granicy sprzedaży przekroczonej przez GTA V. Gra rozeszła się łącznie już w ponad 150 milionach egzemplarzy!

Take-Two Interactive

Nieźle, choć już nie tak wybornie, radzi sobie Red Dead Redemption II. Western znalazł do tej pory ponad 38 milionów nabywców. To mniej więcej tak jakby każdy Polak miał swoją kopię ;) Obie części serii przekroczyły natomiast próg 60 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Wykresy na czerwonoMimo wszystko notowania spółki po konferencji poleciały w dół. Powodem tego była najpewniej informacja o opóźnieniu premiery dwóch ważnych tytułów, które... jeszcze nawet nie zostały zapowiedziane. Wiemy tylko, że jedna z gier powstaje pod skrzydłami 2K Games, czyli druga to musi być... ;)

Jak oni ubijająStrauss Zelnick musiał też zmierzyć się z pytaniem o trwające zamieszanie wokół fanowskich modyfikacji dla starszych części serii GTA. Niestety korporacja, a przynajmniej jej prezes, zdaje się nie dostrzegać niekorzystnych konsekwencji wizerunkowych podjętych działań. Chwali elastycznością w podejściu do modów, ale jednocześnie wyraża gotowość do interwencji wobec każdego projektu zagrażającego zyskom lub reputacji firmy. Nastały mroczne czasy dla twórców modyfikacji :(

DLSS w RDR 2 daje radę

sdr napisał 17 lipca 2021 o 00:20, komentarze zablokowane
Wtorkowa aktualizacja 1.25 wprowadza do Red Dead Redemption II obsługę technologii NVIDIA DLSS. Jak ta nowość wypada w praktyce?


DLSS to technika renderingu zwiększająca wydajność poprzez podbicie rozdzielczości obrazu z wykorzystaniem głębokiego uczenia. Najpierw obraz renderowany jest w niższej rozdzielczości, co pochłania znacznie mniej zasobów, a następnie skaluje się go do rozdzielczości docelowej.

Z materiałów przedstawionych przez firmę NVIDIA wynika, że grając w RDR 2 z włączonym DLSS można zyskać nawet kilkadziesiąt klatek na sekundę. Przekłada się to na około 45% wzrost wydajności, i to przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Szkoda tylko, że efekt ten uzyskamy jedynie na kartach z serii RTX, których posiadacze i tak nie mogli raczej narzekać na płynność westernu Rockstar ;)