» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Plotka: RDR 2 też na Switchu?

sdr napisał 29 września 2023 o 00:47, jeszcze nie skomentowano
Lubimy wszelakiego rodzaju "anomalie" występujące w bazach organizacji zajmujących się klasyfikacją wiekową, bo często zwiastują one różne ciekawe rzeczy.

RDR 2 - Classificação Indicativa - gov.br

I właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym takim przypadku. Kilka dni temu w bazie brazylijskiego ministerstwa pojawiła się informacja o dostępności Red Dead Redemption II na nowej platformie - Nintendo Switch. Wpis został już co prawda usunięty, ale i tak zdążył wywołać niemałe poruszenie wśród fanów.

Jedni uważają, że to zwyczajny błąd w związku z niedawnym wydaniem Red Dead Redemption właśnie na konsoli wielkiego N. Inni sądzą jednak, że coś musi być na rzeczy, bo Rockstar raczej nie inwestowałby czasu w dostosowanie silnika RAGE do nowej platformy dla jednej tylko gry. Kto wie co z tego wyniknie?

Gdzie drwa rąbiąWarto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednym urzędowym "wycieku", który miał miejsce w ostatnim czasie. W toku kontroli prowadzonej przez amerykańską Federalną Komisję Handlu, w związku z zamiarem przejęcia Activision przez Microsoft, upublicznione zostały nowe dokumenty.

RDR 2 na 9. generacji - MS vs. FTC

Wynika z nich m.in. że gigant z Redmond starał się o udostępnienie w Game Passie RDR 2 w wersji na Xboksa... Series X|S. Gra miała się ukazać już rok temu, ale jak wiemy nie ukazała się. MS szacował, że umowa będzie ich kosztowała co najmniej 5 milionów dolarów miesięcznie, ale szanse na jej podpisanie oceniano bardzo nisko.

Sharper than a blade

sdr napisał 10 września 2023 o 15:00, komentarze zablokowane
Co zrobić kiedy trzeba wydać starszą grę bez zabezpieczeń antypirackich, przy minimalnym wysiłku? Wystarczy wspomóc się... crackiem.

Midnight Club 2 - testapp.exe hexcode - Silent

Kiedy w 2008 roku Manhunt pojawił się w sprzedaży na Steamie, trzeba było pozbyć się zabezpieczenia SecuROM, które Rockstar wykorzystywał w wersji pudełkowej gry. SecuROM był w tamtym czasie powszechnie stosowany do ochrony przez nieautoryzowanym kopiowaniem nośników z oprogramowaniem.

Manhunt posiada jednak jeszcze jedną warstwę zabezpieczeń, która uaktywnia się w momencie kiedy nie można wykryć poprawnie działającego SecuROM-a. To autorski system Rockstar zagnieżdżony w kodzie gry, intencjonalnie psujący jej mechaniki. Po raz pierwszy z takiego rozwiązania twórcy skorzystali w GTA: Vice City.

Aby druga linia zabezpieczeń nie aktywowała się w wersji steamowej, konieczne byłoby usunięcie odpowiedzialnych za to fragmentów kodu. Powrót po latach do starych, szczególnie słabo udokumentowanych źródeł bywa jednak dla programistów bolesnym doświadczeniem. Tak mogło być i w tym przypadku, dlatego zdecydowano się nie dotykać kodu, a zamiast tego wykorzystać metody stosowane przez crackerów. Oni po prostu modyfikowali pliki gry tak, aby "myślała" że SecuROM działa, choć nie działał. Proste.

Tylko po co wymyślać koło na nowo, skoro można istniejącego już cracka wrzucić do gry, oszczędzając w ten sposób drogie godziny pracy programisty? Tak też uczyniono, decydując się na cracka autorstwa grupy Razor 1911. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie ci wścibscy dataminerzy, którzy dwa lata później odkryli cały proceder. Zrobił się dym i Rockstar w pośpiechu wypuścił aktualizację, która cofała Manhunta do wersji pozbawionej SecuROM-a, ale... z drugą warstwą zabezpieczeń wciąż aktywną. Chyba już wiecie co się wtedy stało? Od tamtej pory posiadacze steamowej wersji gry borykają się z zastawionymi na piratów pułapkami, co czyni zabawę niemożliwą.

There's moreMyślicie, że to jednorazowa sytuacja? Nic bardziej mylnego. Pirackie "domieszki" znajdziemy również w plikach Max Payne 2: The Fall of Max Payne oraz Midnight Club II. Tam jednak konsekwencje nie były tak poważne z uwagi na brak własnych zabezpieczeń Rockstar.

Mówi się, że w ostatnich latach studio stało się pazerne i jednocześnie bardzo się rozleniwiło, próbując maksymalizować zyski przy jak najmniejszym wysiłku. Najwyraźniej jednak problemy z lenistwem pojawiały się już wcześniej, nawet w czasach "starego dobrego" Rockstara...

Bully - The Trilogy?

sdr napisał 14 sierpnia 2023 o 23:22, komentarze zablokowane
Na profilu jednego z byłych pracowników Rockstar zostały odnalezione informacje wskazujące na istnienie planów wydania nie jednego, ale dwóch sequeli Bully.

Jon Young

Na profil w serwisie LinkedIn natknął się użytkownik Reddita o nicku KekanKok. Jon Young, zajmujący kierownicze stanowisko w dziale wideo nowojorskiej centrali Rockstar Games w latach 2005-2018, a więc całkiem długo, pochwalił się zaangażowaniem w szereg znanych i nieznanych projektów.

Z opublikowanej (i o dziwo nadal dostępnej) listy dowiadujemy się m.in. o tym, że GTA VI powstaje już od co najmniej 2015 roku. Znacznie bardziej interesująca jest jednak wzmianka o kontynuacji Bully - albo raczej kontynuacjach. Young zdradził bowiem, że w 2008 roku pracował przy drugiej oraz trzeciej części serii.

Zanim jednak otworzymy szampana, śpieszę z przypomnieniem, że sam fakt prowadzenia jakichkolwiek prac wcale nie musi oznaczać, że dana gra zostanie kiedykolwiek wydana. Stanowisko Jona miało charakter badawczo-rozwojowy, więc mógł on po prostu zbierać informacje, na podstawie których "góra" następnie podejmowała decyzje o dalszych losach projektu. Możemy być więc w jakimś stopniu pewni jedynie tego, że rozbudowa uniwersum Bully swego czasu chodziła Houserom po głowie.

Zmarł pies pracujący przy RDR 2

sdr napisał 18 czerwca 2023 o 21:10, komentarze zablokowane
Przed tygodniem zmarł pies Einstein, należący do jednego z byłych pracowników Rockstar Games i udzielający się przy tworzeniu animacji na potrzeby Red Dead Redemption II.

Einstein

Opiekunem Einsteina był Jason Barnes pracujący w nowojorskim studio Rockstar jako animator. Jego pupil był tam regularnym gościem i znany był jako najlepszy pies. W trakcie prac nad RDR 2 twórcy korzystali z pomocy Einsteina przy tworzeniu animacji psów, m.in. Kaina, który zaczął odwiedzać obóz gangu van der Lindego w trzecim rozdziale.

Czworonożny aktor miał zaledwie 13 lat. Odszedł przedwcześnie przegrawszy walkę z chorobą.

Gdyby RDR filmem było

sdr napisał 8 czerwca 2023 o 14:44, komentarze zablokowane
Z pewnością niejeden z nas chciałby zobaczyć film na podstawie Red Dead Redemption. Pewnie niejeden aktor również marzy o zagraniu w takiej produkcji. Co prawda na nic w tym temacie się nie zanosi, ale pofantazjować zawsze można.

RDR adapted to the big screen with an all-star cast - u/caiomrobeiro

Przełożenie tak rozbudowanej formy jak gra wideo na język filmu, a do tego wciśnięcie jej w dwu-, trzygodzinne ramy seansu kinowego nie jest prostą sprawą. Gdyby jednak już się to udało, można by pomyśleć kto znalazłby się w obsadzie superprodukcji.

Swój pomysł na to zaprezentował caiomrobeiro, który dobrał aktorów do głównych ról i z pomocą sztucznej inteligencji (a jak!) przygotował propozycje plakatów przedstawiających poszczególne postaci. Jak się wam podoba jego casting?