» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Oni

W grze Oni wcielamy się w postać agentki Mai Hasegawy (alias Konoko) pracującej dla organizacji TCTF, której zadaniem jest zwalczanie przestępczości technologicznej. Razem z Konoko rozpracowujemy niebezpieczną grupę zwaną Syndykatem, podejrzewaną o rozwijanie zabronionych technologii.

Oni - PC
ProducentBungie (PC),
The Omni Group (Mac),
Rockstar Toronto (PS2)
GatunekTPP, Bijatyka
TrybSingleplayer
PlatformaPC, Mac, PlayStation 2
Premiera
US
EU
PL

30 stycznia 2001
30 stycznia 2001
12 marca 2001
Internet/oni
OgraniczeniaELSPA: 15+, ESRB: T


Oni przenosi nas do roku 2032, do antyutopijnego świata kontrolowanego przez globalny rząd WCG, powołany w celu zakończenia międzynarodowego kryzysu ekonomicznego. Wkrótce jednak WCG przemienia się w niebezpieczny organ śledzący każdy ruch mieszkańców i zwalczający wszelkimi sposobami opozycję.


Na zanieczyszczonej Ziemi ludzie żyją w wydzielonych strefach, z dala od obszarów skażonych, choć dostęp do nich ciągle jest możliwy. Gdy pewnego dnia matka małej Mai ginie na skażonym terenie, ojciec - naukowiec - za pieniądze Syndykatu rozpoczyna badania nad środkiem mającym uodpornić ludzi na zmiany zachodzące w środowisku. W ten sposób powstaje tajemniczy związek Chrysalis, który podany człowiekowi z czasem przemienia go w półandroida. Pomimo efektów ubocznych, pod presją komandora Griffina ścigającego Syndykat, naukowcy przeprowadzają pierwsze doświadczenie. Jego obiektem jest będąca ciągle dzieckiem Konoko, która następnie zostaje wcielona do TCTF. Gdy po latach przypadkiem dowiaduje się prawdy o swojej przeszłości, postanawia odkryć kto stoi za wydarzeniami, które doprowadziły do eksperymentu.

Tytuł Oni pochodzi z języka japońskiego i oznacza demona, szatana, złego ducha. Sama gra zainspirowana została mangą Ghost in the Shell Masamunego Shirowa, podobnie więc jak i ona stawia graczowi pytania: Czym jest człowiek? Gdzie znajduje się granica człowieczeństwa? Czy półandroida można jeszcze nazywać człowiekiem?.

Pozostałe okładki

Oni - Mac Oni - PlayStation 2


Więcej informacji o grze