» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Max Payne

Gra Max Payne opowiada historię detektywa nowojorskiej policji. Tytułowy Payne wiedzie spokojne życie w New Jersey, ma kochającą rodzinę: żonę i małą córeczkę, piękny dom. Spełnia się jego american dream. Pewnego dnia jednak cały świat i spokój Maksa zostają zniszczone.

Max Payne - PC
ProducentRemedy Entertainment (PC),
Rockstar Toronto (PS2),
Rockstar Vienna (Xbox),
Rockstar Leeds (GBA),
MacSoft (Mac)
GatunekAkcja
TrybSingleplayer
PlatformaPC, PlayStation 2, Xbox,
Game Boy Advance, Mac, iOS, Android, PlayStation 4
Premiera
USEUPL

PC: 23 lipca 2001,
PS2: 7 grudnia 2001,
Xbox: 11 grudnia 2001,
Mac: lipiec 2002,
GBA: 18 grudnia 2003,
iOS, Android: 12 kwietnia 2012,
PS4: 22 kwietnia 2016
PC: 25 lipca 2001,
PS2: 30 stycznia 2002,
Xbox: 14 marca 2002,
Mac: lipiec 2002,
GBA: 19 marca 2004,
iOS, Android: 12 kwietnia 2012,
PS4: 22 kwietnia 2016
PC: 17 września 2001,
PS2: 15 lutego 2002,
iOS, Android: 12 kwietnia 2012,
PS4: 22 kwietnia 2016
Internet/maxpayne
OgraniczeniaPEGI: 18+, ESRB: M


Po powrocie z pracy Max odkrywa martwe ciała żony i córki. Jak się okazuje, zostały one zamordowane przez napastników znajdujących się pod wpływem nowego narkotyku - Valkirii. Payne przenosi się do DEA, aby znaleźć ludzi odpowiedzialnych za jego krzywdę i wymierzyć im sprawiedliwość. Wkrótce natrafia na ślad dealera - Jacka Lupino. Okazuje się jednak, że tak naprawdę jest on tylko płotką w całej sprawie i stanowi zaledwie wierzchołek góry lodowej. Spisek sięga o wiele wyżej, aż do szczytów władzy i ma związek z potężną korporacją farmaceutyczną Aesir. Wrobiony w zabójstwo swojego partnera, ścigany przez policję i mafię, Max Payne wyrusza na osobistą krucjatę...

Max Payne w momencie premiery był grą niezwykle innowacyjną. W modelach postaci po raz pierwszy zastosowano wtedy fotograficzne tekstury, dzięki czemu wyglądały one jeszcze realistyczniej. Możliwe, że pełny potencjał tego zabiegu zostałby wykorzystany gdyby modele były bardziej szczegółowe i zaokrąglone. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest sposób narracji w grze. Dla podkreślenia mrocznego klimatu i napięcia, twórcy zrezygnowali z typowych filmowych scenek przerywnikowych na rzecz formy komiksowej. Kolejne strony historii odczytywane są przez bohaterów przedstawionych na rysunkach, a w tle dają się słyszeć również odgłosy otoczenia (wiatr, kroki, wystrzały, itd.). Niewątpliwie najbardziej charakterystyczną cechą gry jest jednak tryb Bullet Time, z którego seria zresztą zasłynęła. Bullet Time to specjalna "umiejętność" Maksa, dzięki której gracz jest w stanie zwolnić upływ czasu wokół głównego bohatera, jednocześnie zachowując jego zwinność i umiejętności strzeleckie. Przeciwnicy poruszający się i strzelający w zwolnionym tempie są łatwiejszym celem, szczególnie w sytuacjach, gdy jest ich wielu. Łatwiej też uniknąć kul, których tor staje się widoczny. Bullet Time jest w grze wykorzystywany niezwykle intensywnie. Czasem pokonanie grupy przeciwników bez jego użycia jest wręcz niemożliwe, więc nie ma większego sensu stosowania w tym względzie jakiejkolwiek polityki oszczędności.

Pozostałe okładki

Max Payne - PlayStation 2 Max Payne - Mac
Max Payne - Xbox Max Payne - Game Boy Advance


Więcej informacji o grze