» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Grand Theft Auto: Vice City

Już w rok po premierze pierwszej, w pełni trójwymiarowej części serii, pod strzechy graczy trafiła kolejna jej odsłona - Grand Theft Auto: Vice City. Gra osadzona w kolorowych latach osiemdziesiątych, przeniosła nas do miasta będącego odpowiednikiem słonecznego Miami.

Grand Theft Auto: Vice City - PlayStation 2
ProducentRockstar North
GatunekAkcja
TrybSingleplayer
PlatformaPlayStation 2, PC, Xbox, Mac
Premiera
US


EU

PL

PS2: 27 października 2002,
PC: 12 maja 2003,
Xbox: 31 października 2003,
Mac: 22 listopada 2010,
iOS, Android: 6 grudnia 2012
PS2: 8 listopada 2002,
PC: 15 maja 2003,
Xbox: 2 stycznia 2004,
Mac: 12 listopada 2010,
iOS, Android: 6 grudnia 2012
PS2: 20 listopada 2002,
PC: 4 sierpnia 2003,
iOS, Android: 6 grudnia 2012
Internet/vicecity
OgraniczeniaPEGI: 18+, ESRB: M


W Grand Theft Auto: Vice City wcielamy się w postać Tommy'ego Vercetti, starego wyjadacza na usługach włoskiej mafii, rezydującej w Liberty City. Tommy po piętnastu latach odsiadki wychodzi na wolność i od razu zostaje wysłany przez swojego szefa, Sonny'ego Forelli, na kolejną robotę. Wszystko wydaje się banalne, prosta transakcja narkotykowa w dokach Vice City. Sprawy przybierają jednak nieoczekiwany obrót. Wymianę przerywają uzbrojeni osobnicy, a Vercetti, choć w jednym kawałku, zostaje bez niczego. Sonny, na wieść o straconym milionie dolarów, wpada w furię. Nasz bohater obiecuje jednak wszystko odpracować. Tak zaczyna się przygoda w blasku neonów. Wykonując zadania dla kolejnych bossów florydzkiego podziemia pniemy się w górę. We wszystkim pomaga nam nasz poznany na początku historii przyjaciel, Lance Vance. Pieniędzy przybywa, przejmujemy kolejne interesy, posiadłości i mnożymy kapitał. Zdobywamy szacunek. W końcu mafia upomina się o swoje, jest już jednak za późno. Przychodzi czas rozrachunków i wszystko okazuje się inne niż sądziliśmy...

Vice City poraża od pierwszej chwili. Wspaniała historia, niesamowity klimat, bajeczne widoki, cudowna muzyka. Tak chyba najkrócej można podsumować tę grę. Pod wieloma względami przewyższa ona swoją poprzedniczkę, a twórcom potrzebny był na to zaledwie rok. W stosunku do GTA III poprawiono tutaj wiele elementów i dodano szereg nowych możliwości. Samochody prowadzi się teraz stabilniej i wygodniej, opony nie są już kuloodporne. Pojawiły się dwa nowe rodzaje pojazdów: motocykle i helikoptery. Gracz ma możliwość nabywania posiadłości oraz interesów, z których później czerpie korzyści finansowe. Możliwości jest wiele. Vice City powiela sporą część schematów przedstawionych w poprzedniej części, jednak uświadczymy tu również wielu innowacyjnych rozwiązań.

Po raz pierwszy ekipa Rockstar North zdecydowała się na wprowadzenie bohatera z przeszłością i z... imieniem. Wyszło to serii na dobre. Scenarzyści stworzyli szereg barwnych postaci, o wyrazistych charakterach, świetnie wpasowujących się w klimat gry i całe tło wydarzeń. Nie zabrakło też tradycyjnego już czarnego humoru, będącego znakiem rozpoznawczym GTA - jednym z wielu. Głosu postaciom użyczyło wielu znanych aktorów, z Rayem Liottą i Philipem Michaelem Thomasem na czele, co w znacznym stopniu przełożyło się na sukces produkcji. Ulepszono oprawę graficzną, modele są dokładniejsze, a tekstury bardziej wyraziste. Miasto zostało powiększone dwukrotnie i zbudowane z dbałością o szczegóły, dzięki czemu można poczuć się tutaj naprawdę jak w Miami. To jednak co najbardziej zaważyło na klimacie, to absolutnie genialna ścieżka dźwiękowa. W Grand Theft Auto: Vice City usłyszymy wiele oryginalnych przebojów lat '80. W rytmie największych hitów, królujących wówczas na listach przebojów, przejmujemy teraz kontrolę nad miastem. Można wsiąknąć w ten klimat po uszy.

Wielu graczy uważa Vice City za najlepszą część serii. Nie każdemu jednak przypadło to wszystko do gustu. Pojawiło się też wiele głosów mówiących, że produkcja jest zbyt kolorowa, za "czysta" i za bardzo odbiegła od konwencji serii. Z pewnością nikt jednak nie odmówi jej wysokiego poziomu grywalności. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gangsterskiej sagi.

Pozostałe okładki

Grand Theft Auto: Vice City - PC Grand Theft Auto: Double Pack - Xbox Grand Theft Auto: The Trilogy - Mac


Więcej informacji o grze