» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Red Dead Redemption

Można powiedzieć, że po sześciu latach Red Dead Revolver wreszcie doczekał się kontynuacji. Red Dead Redemption nie jest jednak do końca sequelem przygód Reda, a raczej "duchowym spadkobiercą" pierwszego Red Dead, jak zwykli określać go twórcy. Chociaż fabularnie gry nie mają ze sobą wiele wspólnego, to jednak w obu kluczową rolę odgrywa motyw rodziny.

Red Dead Redemption - Xbox 360
ProducentRockstar San Diego
GatunekAkcja, Western
TrybSingleplayer, Multiplayer
PlatformaPlayStation 3, Xbox 360,
Xbox One, PS Now, PlayStation 4, Nintendo Switch
Premiera
US
EU
PL

X360, PS3: 18 maja 2010,
XONE: 8 lipca 2016,
PS Now: 6 grudnia 2016,
PS4, Switch: 17 sierpnia 2023
X360, PS3: 21 maja 2010,
XONE: 8 lipca 2016,
PS Now: 6 grudnia 2016,
PS4, Switch: 17 sierpnia 2023
X360, PS3: 21 maja 2010,
XONE: 8 lipca 2016,
PS4, Switch: 17 sierpnia 2023
Internet/reddeadredemption
OgraniczeniaPEGI: 18+, ESRB: M


W świat Red Dead Redemption wkraczamy na przełomie XIX i XX wieku, gdy Dziki Zachód powoli zaczyna się uprzemysławiać. John Marston, były członek gangu Dutcha van der Lindego, prowadzi spokojne życie na ranczu wraz z żoną Abigail i synem Jackiem. Tę sielankę przerywają agenci federalni, którzy zatrzymują rodzinę Johna chcąc w ten sposób wymusić na nim wyświadczenie budującemu się krajowi pewnej przysługi. Marston ma wyruszyć do New Austin i doprowadzić przed oblicze wymiaru sprawiedliwości lub zabić byłego wspólnika Billa Williamsona przewodzącego aktualnie nowemu gangowi w Fort Mercer.

Wkrótce dawni towarzysze stają naprzeciw siebie, jednak John zostaje postrzelony, a Bill ucieka. Znaleziony i uratowany przez mieszkających w pobliżu farmerów, wkrótce wraca do sił i wyrusza śladem Williamsona. Na swojej drodze do wywiązania się z "umowy" i uwolnienia rodziny John Marston odwiedza wiele miejsc i spotyka wiele barwnych postaci. Aby osiągnąć cel musi zawierać sojusze i współpracować z osobami, które często potem stają przeciwko niemu.

Mechanizmem rozgrywki Red Dead Redemption jest mocno zbliżony do Grand Theft Auto. Niektórzy nawet interpretują grę jako "GTA na Dzikim Zachodzie" co jednak nie do końca jest prawdą, bowiem poza oczywistymi podobieństwami produkcja Rockstar San Diego stanowi wyraźny krok naprzód w stosunku do tego co mogliśmy zobaczyć w GTA IV.

Przede wszystkim zostajemy przeniesieni z tętniącej życiem metropolii na rozległe pustkowia z rozsianymi po mapie małymi miasteczkami i osadami. Te pustkowia z kolei nie są jednak takie zaś martwe. Pojawiają się tu liczne zwierzęta, zarówno domowe jak i te całkiem dzikie i nierzadko groźne. Najczęściej oczywiście mamy do czynienia z... końmi, jak to na Dzikim Zachodzie. Zostały one na potrzeby gry odwzorowane bardzo dokładnie, włączając w to sesje motion capture, dzięki którym wszystkie rumaki poruszają się bardzo naturalnie. Dzięki szczegółowej grafice możemy dostrzec nawet ich pracujące mięśnie! Podczas, gdy koń jest nam wiernym towarzyszem podróży, na pozostałe zwierzęta zazwyczaj polujemy. Zdobyte w ten sposób trofea sprzedajemy i zarabiamy pieniądze. Ale nie jest to jedyne źródło naszego utrzymania.

John może współpracować z wymiarem sprawiedliwości łapiąc poszukiwanych bandytów lub pomagając w inny sposób. Może jednak równie dobrze stanąć po drugiej stronie barykady. Napadając na banki, dokonując rozbojów, czy raniąc niewinne osoby tracimy punkty honoru, który jest jedną z ważniejszych miar w grze. To on decyduje jak postrzegają naszego bohatera ludzie żyjący w jego otoczeniu.

Gra posiada całe mnóstwo zalet, których teraz nie sposób wymienić. Ulepszona grafika, wielki, piękny, rozbudowany świat, klimatyczna ścieżka dźwiękowa rodem z najlepszych westernów, cała masa minigier wypełniających nasz wolny czas i atrakcyjny tryb sieciowy to tylko niektóre z nich. Red Dead Redemption na pewno przypadnie do gustu nie tylko fanom gatunku.

Dla gry przewidziano już trzy dodatki wprowadzające m.in. tryb kooperacji.

Pozostałe okładki

Red Dead Redemption - PlayStation 3


Więcej informacji o grze