» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Rockstar Games

Rockstar Games jest jednocześnie producentem i wydawcą gier wideo działających na najpopularniejszych platformach multimedialnych, począwszy od handheldów, przez komputery osobiste, aż po wspierające technologię High Definition konsole następnej generacji.

Firma z siedzibą główną w Nowym Jorku, będąca częścią grupy wydawniczej Take-Two Interactive Software, założona została w grudniu 1998 roku przez braci Sama i Dana Houserów, Terry'ego Donovana, Jamie'go Kinga oraz Gary'ego Foremana. Największą popularność przyniosła jej seria gier Grand Theft Auto. Rockstar Games wydał jednak również szereg innych, niemniej przebojowych tytułów. Ich produkcją oraz rozwojem zajmuje się osiem przejętych oraz przemianowanych na podobieństwo firmy matki studiów.

Film

Rockstar Games wzięło również udział w pracach nad dwoma filmami pełnometrażowymi: The Football Factory (2004) oraz Sunday Driver (2006). W obu filmach Rockstar widnieje jako producent wykonawczy.

Innym filmem wydanym przez Rockstar jest obraz wprowadzający do gry Grand Theft Auto San Andreas, noszący podtytuł The Introduction. Pokazuje on wydarzenia, które miały miejsce w Los Santos przed powrotem do miasta Carla CJ Johnsona. Film na DVD został dołączony do dwupłytowego wydania ścieżki dźwiękowej z gry.

W październiku 2008 na ekrany kin wszedł obraz zatytuowany Max Payne będący adaptacją gry o tym samym tytule wydanej przez Rockstar Games. W rolę głównego bohatera wcielił się Mark Wahlberg.

Rockstar Advanced Game Engine

RAGE jest autorskim silnikiem graficznym stworzonym przez programistów z Rockstar San Diego i Rockstar North w 2006 roku. W oparciu o niego są obecnie tworzone wszystkie gry na platformy PC, PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii. Rockstar Advanced Game Engine zastąpił wykorzystywany do tej pory przez studia Rockstar silnik RenderWare autorstwa Criterion Games i był odpowiedzią na przejęcie wspomnianej firmy przez koncern Electronic Arts.

Gry wykorzystujące RAGE:


  • Rockstar Games presents Table Tennis

  • Grand Theft Auto IV

  • Midnight Club: Los Angeles

  • Red Dead Redemption

  • Max Payne 3

  • AgentRockstar Games Social Club

Social Club jest bezpłatnym serwisem społecznościowym dla internautów grających w najnowsze gry Rockstar Games. Jego nazwa jest nawiązaniem do powszechnie stosowanego przez zorganizowane grupy przestępcze określenia oznaczającego miejsce spotkania lub też kryjówkę. Pełne uruchomienie serwisu nastąpiło dopiero po premierze Grand Theft Auto IV 29 kwietnia 2008, jednak rejestracja kont dla użytkowników została otwarta już dwa tygodnie wcześniej. Główną ideą klubu jest ułatwienie graczom z całego świata wzajemnej rywalizacji m.in. poprzez tworzenie rankingów (np. The 100% Club czy Multiplayer Leaderboards) oraz publikację statystyk z trybu singleplayer. Social Club udostępnia także inne usługi np. ZiT w Grand Theft Auto IV identyfikuje utwory muzyczne zasłyszane w grze i ułatwia ich zakup on-line w sklepie Amazon. Każda gra obsługiwana przez serwis posiada w nim własny zestaw funkcji.

Gry współpracujące z RGSC:


  • Grand Theft Auto IV

  • Midnight Club: Los Angeles

  • Grand Theft Auto Chinatown Wars

  • BeateratorOdwiedź Rockstar Games Social Club

Dowiedz się więcej: Studia podległe Rockstar Games »