» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Grand Theft Auto: Liberty City Stories

Grand Theft Auto: Liberty City Stories to pierwsza część serii wydana na przenośną konsolę Sony. Gra wydana w 2005 roku ponownie przenosi nas do najgorszego miejsca w Ameryce.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories - PlayStation Portable
ProducentRockstar North,
Rockstar Leeds
GatunekAkcja
TrybSingleplayer, Multiplayer
PlatformaPlayStation Portable,
PlayStation 2, iOS, Android, PlayStation 3
Premiera
US
EU
PL

PSP: 25 października 2005,
PS2: 6 czerwca 2006,
iOS: 17 grudnia 2015,
Android: 11 lutego 2016,
PS3: 20 kwietnia 2016
PSP: 4 listopada 2005,
PS2: 22 czerwca 2006,
iOS: 17 grudnia 2015,
Android: 11 lutego 2016,
PS3: 20 kwietnia 2016
PSP: 4 listopada 2005,
PS2: 22 czerwca 2006,
iOS: 17 grudnia 2015,
Android: 11 lutego 2016,
PS3: 20 kwietnia 2016
Internet/libertycitystories
OgraniczeniaPEGI: 18+, ESRB: M


Toni Cipriani, którego poczynaniami przychodzi nam kierować w grze, po kilku latach spędzonych na ukrywaniu się, wraca do Liberty City. Wraca do Salvatore Leone, swojego bossa, dla którego to musiał usunąć kogoś ważnego. W rezydencji Leone Antonio poznaje Vicenzo Cilli, prawą rękę Salvatore i swojego nowego "opiekuna" zarazem. Toniemu nie przypada do gustu cała sytuacja, ale nie narzeka w imię lojalności wobec szefa.

Wykonując kolejne zadania dla rodziny powoli pniemy się w górę mafijnej struktury i zdobywamy coraz większe uznanie w oczach Salvatore, by w końcu zająć miejsce Vinniego. Pracujemy również dla innych postaci niekoniecznie związanych z mafią Leone: JD O'Toole - właściciela pobliskiej knajpki, Yakuzy, gangu Avenging Angels, a kilka misji "zleca" nawet matka Toniego. Spotykamy kilka osób znanych z poprzednich części serii, choćby biznesmena Donalda Love, czy Avery'ego Carringtona. Nawet sam Cipriani jest tym, dla którego pracujemy w GTA III.

Historycznie Liberty City Stories osadzone jest w roku 1998, na trzy lata przed wydarzeniami znanymi z Grand Theft Auto III. Z tego względu miasto różni się pod względem architektonicznym od swojej "przyszłej" wersji. Niektórych budynków jeszcze nie ma, inne jeszcze są. Kończy się budowa Callahan Bridge, a pod ziemią wre praca przy Porter Tunnel. Między Portland i Staunton pływa prom, a tajemniczy tunel na Shoreside jest otwarty.

GTA: Liberty City Stories pracuje na zupełnie nowym silniku graficznym co pozwoliło na przeskalowanie całej mapy do rozmiarów małego ekranu konsoli przenośnej i zachowanie wielu szczegółów. Podobnie jak w innych częściach serii do dyspozycji mamy kilkadziesiąt modeli samochodów osobowych, ciężarówek i łodzi, a po raz pierwszy w Liberty City pojawiają się motocykle i helikoptery.

W wersji na PlayStation Portable po raz pierwszy od czasów GTA 2 powrócił tryb gry wieloosobowej. Nie jest to jednak multiplayer z prawdziwego zdarzenia, gdyż umożliwia grę jedynie w trybie ad-hoc (konsole połączone bezpośrednio za pomocą Wi-Fi) dla maksymalnie 6 osób. Dostępnych jest kilka klasycznych trybów gry wieloosobowej, m.in. różne odmiany deathmatch, wyścigi, czy capture the flag.

Pół roku po premierze na PSP, gra została skonwertowana i wydana na PlayStation 2.

Pozostałe okładki

Grand Theft Auto: Liberty City Stories - PlayStation 2


Więcej informacji o grze