» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Idąc za ciosem, rok po premierze pierwszej części serii na przenośną konsolkę Sony, Rockstar wydało Grand Theft Auto: Vice City Stories. Tym razem do kieszeni możemy zabrać słoneczne Vice City, które to odwiedzamy ponownie po czterech latach przerwy.

Grand Theft Auto: Vice City Stories - PlayStation Portable
ProducentRockstar North,
Rockstar Leeds
GatunekAkcja
TrybSingleplayer, Multiplayer (PSP)
PlatformaPlayStation Portable,
PlayStation 2, PlayStation 3
Premiera
US


EU


PL

PSP: 30 października 2006,
PS2: 6 marca 2007,
PS3: 20 kwietnia 2016
PSP: 3 listopada 2006,
PS2: 9 marca 2007
PSP: 3 listopada 2006,
PS2: 9 marca 2007,
PS3: 20 kwietnia 2016
Internet/vicecitystories
OgraniczeniaPEGI: 18+, ESRB: M


Vice City Stories jest prequelem Grand Theft Auto: Vice City. Akcja gry rozgrywa się w roku 1984, czyli dwa lata wcześniej. Wcielamy się w postać Victora Vance'a, żołnierza Marines stacjonujących w Fort Baxter. Victor jest bratem Lance'a, którego dobrze już znamy z Vice City, jednak znacząco różni się charakterem od swojego krewniaka. Vic wyróżnia się też na tle innych bohaterów serii; nie ma skłonności do przemocy, jest pozytywnie nastawiony do świata i - przynajmniej na początku - trochę naiwny. Ze swojej pensji łoży na leczenie trzeciego z braci, Pete'a.

W swojej jednostce Victor zaznajamia się bliżej z sierżantem Martinezem, dla którego niechętnie, ale jednak przechowuje narkotyki i sprowadza prostytutki. W końcu zostaje przyłapany na nieregulaminowych praktykach i wyrzucony z armii. Zmuszony okolicznościami wkracza na drogę występku. Pod swój dach przygarnia go Phil Cassidy. Później Vance załatwia interesy na zlecenie różnych miejscowych szych: Umberto Robiny, Ricardo Diaza, a nawet... FBI. Walczy z gangami mniejszymi i większymi, zadziera z braćmi Mendez i kończy zabijając Martineza.

Kiedy akurat nie pracujemy na niczyje zlecenie, możemy zająć się prowadzeniem interesów. To jedna z najważniejszych nowości w serii i to bardzo udanych. Rockstar umożliwia nam teraz prowadzenie dużo większej ilości biznesów i to w różnych "kategoriach". Możemy udzielać pożyczek, rozprowadzać dragi, zajmować się prostytucją, oferować "ochronę", kraść i przemycać. Wachlarz zajęć jest bardzo szeroki. Ponadto swoje interesy możemy rozbudowywać. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, konkurencja nie odpuszcza i wrogie gangi ciągle przypuszczają ataki na sieć naszych placówek. Każdy atak można odeprzeć, jeśli jednak się nie uda odbudowa i usunięcie zniszczeń kosztuje. Nie zmienia to jednak faktu, że Vice City Stories to jedyna część serii, w której pieniądze płyną do nas aż tak szerokim strumieniem.

Zmiany w mieście w stosunku do Vice City są podobne jak w Liberty City Stories. Głównie jedne budynki zostały usunięte, a inne dodane. Niektóre znajdują się w stanie budowy, inne są w użytku podczas, gdy dwa lata później są opuszczonymi ruderami.

Jak zwykle w serii na wysokim poziomie stoi ścieżka dźwiękowa. Rockstar postarało się o licencje na nowe utwory. Większość z nich to prawdziwe hity lat osiemdziesiątych. Łącznie w grze usłyszymy ponad 100 piosenek różnych gatunków. Niewątpliwie muzyczną ciekawostką jest występ Phila Collinsa na Hyman Memorial Stadium. Phil pojawia się też w Vice City Stories jako jeden ze zleceniodawców.

Pół roku po premierze na PSP, gra została skonwertowana i wydana na PlayStation 2.

Pozostałe okładki

Grand Theft Auto: Vice City Stories - PlayStation 2


Więcej informacji o grze