» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V jest drugą częścią sagi wydaną na konsole siódmej generacji. Gra ponownie przenosi nas do gorącego miasta Los Santos w stanie San Andreas. Wprowadza też do całej serii szereg innowacji z trzema głównymi bohaterami na czele.

Grand Theft Auto V - Xbox 360
ProducentRockstar North
GatunekAkcja
TrybSingleplayer, Multiplayer
PlatformaXbox 360, PlayStation 3,
Xbox One, PlayStation 4, PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5
Premiera
US

EU

PL

X360, PS3: 17 września 2013,
PS4, XONE: 18 listopada 2014,
PC: 14 kwietnia 2015,
XSX, PS5: 15 marca 2022
X360, PS3: 17 września 2013,
PS4, XONE: 18 listopada 2014,
PC: 14 kwietnia 2015,
XSX, PS5: 15 marca 2022
X360, PS3: 17 września 2013,
PS4, XONE: 18 listopada 2014,
PC: 14 kwietnia 2015,
XSX, PS5: 15 marca 2022
Internet/V
OgraniczeniaPEGI: 18+, ESRB: M


W GTA V kierujemy poczynaniami aż trzech grywalnych postaci: Franklina, Michaela oraz Trevora. Pierwszy z nich zamieszkuje afroamerykańską część Los Santos i choć sam przynależy do gangu to taka rzeczywistość niespecjalnie mu odpowiada. Gdy poznaje Michaela pojawia się dla niego szansa na odmianę w życiu. "Emerytowany", znudzony życiem kasiarz z bogatej dzielnicy, objęty programem ochrony świadków staje się dla Franklina mentorem. Jest jeszcze Trevor - niezrównoważony kolega Michaela z peryferiów, z którym niegdyś wspólnie rabował sklepy i banki.

Pomimo typowej dla serii linii fabularnej to właśnie napady stanowią motyw przewodni Grand Theft Auto V. Trójka protagonistów dokonuje serii skoków, które mają ustawić ich na lata. Każda robota wymaga przygotowania, na które składają się mniejsze zadania. Musimy dobrać ekipę (kierowca, strzelec i haker), zdecydować o sposobie wejścia i ucieczki oraz skompletować potrzebny ekwipunek. Wszystkie te czynniki mają wpływ na rezultat końcowy akcji i wielkość łupu.

Między Franklinem, Michaelem i Trevorem przez większość czasu możemy się swobodnie przełączać. W trakcie misji, jeśli bierze w niej udział co najmniej dwóch bohaterów, uzupełniają się oni swoimi umiejętnościami. Poza zadaniami z kolei każdy z nich prowadzi własne życie, dlatego też po przełączeniu zastajemy ich w różnych, często zabawnych sytuacjach. Cała trójka dysponuje ponadto specjalnymi zdolnościami. Franklin jest świetnym kierowcą, Michael bardzo dobrym strzelcem, a Trevor skutecznie sieje wokół siebie zniszczenie. Wracają znane z GTA: San Andreas statystyki postaci. W zależności od aktywności możemy doskonalić m.in. siłę, wytrzymałość, pojemność płuc oraz umiejętności: celność, pilotaż, czy prowadzenie pojazdów.

Świat gry jak zwykle zaskakuje rozmiarami i możliwościami. Poza samym Los Santos gracze otrzymują do dyspozycji rozległe tereny zielone, górskie i pustynne. Łącznie około 126 km kwadratowych powierzchni. Do tego dochodzi bogata flora i fauna. Po raz pierwszy w serii pojawiają się zwierzęta inne niż ptactwo i ryby. Franklin ma własnego psa, lasy zamieszkują m.in. jelenie i sarny, a po pustkowiach snują się kojoty. Na dziką zwierzynę można oczywiście polować.

W GTA V nie można się nudzić. Powraca możliwość tuningowania pojazdów. Modyfikować teraz możemy również broń. Poza misjami głównego wątku fabularnego możemy poćwiczyć na strzelnicy, zagrać w golfa, tenis lub pooglądać telewizję. Podobnie jak to było w GTA IV na potrzeby gry została stworzona cała sieć fikcyjnych stron internetowych. Twórcy zadbali też o to, aby było co robić z ciężko zarobionymi pieniędzmi. Możemy inwestować zarówno na giełdzie jak i w nieruchomości. Zakupione budynki przynoszą regularny zysk, ale wymagają też nieco opieki.

Grand Theft Auto Online

Istotną nowością w serii jest kompletnie przebudowany tryb sieciowy. Autorzy zdecydowali się odejść od tradycyjnej formy rozgrywki multiplayer i zaoferować graczom namiastkę MMO. Tak powstało GTA Online łączące w sobie zalety gry sieciowej z bogactwem możliwości znanym z trybu dla jednego gracza. Do dobrze już znanych wyścigów i deathmatchu dołączy całe mnóstwo zadań do wykonania wspólnie z przyjaciółmi. Będą to m.in. misje przypominające te z trybu singleplayer, zlecane przez konkretne postaci. Zadań tych jest łącznie kilkaset i mają najróżniejszy charakter. Wspólnie ze znajomymi możemy również dokonywać napadów rabunkowych. Zdobyte różnymi sposobami pieniądze można z kolei przeznaczyć na dopasowanie ubioru swojej postaci, zakup mieszkania, czy garażu, w którym będziemy przechowywać ztuningowane samochody. Grand Theft Auto Online dostępne jest dla wszystkich graczy GTA V nieodpłatnie od 1 października 2013.

Pozostałe okładki

Grand Theft Auto V - PlayStation 3 Grand Theft Auto V - PlayStation 4 Grand Theft Auto V - Xbox One Grand Theft Auto V - PC


Więcej informacji o grze