» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Porządkujcie dyski dla Red Dead Redemption 2

sdr napisał 26 września 2018 o 23:42, komentarze zablokowane
Kilka dni temu Sony zapowiedziało dostępność w dniu premiery RDR2 zestawów, w których poza grą znajdzie się również konsola PS4. Teraz na blogu PlayStation pojawiło się zdjęcie tyłu opakowania zestawu z PS4 Pro i możemy wyczytać z niego kilka ciekawych rzeczy.

Red Dead Redemption II - pudełko zestawu z PS 4 Pro

Zdjęcie nie jest szczególnie czytelne, ale jeśli wysilić nieco wzrok, można dopatrzeć się paru informacji, których próżno szukać w oficjalnym opisie:


 • Gra w trybie sieciowym zaoferuje rozgrywkę dla maksymalnie 32 osób.

 • Instalacja na dysku konsoli będzie wymagała co najmniej 105 GB (!).

 • Wybrana nowa zawartość będzie dostępna na PS4 z 30-dniowym wyprzedzeniem.Jak widać, posiadacze wersji na Xboksa One wiele nie stracą. Nie dość, że wyłączność na dodatkową zawartość potrwa jedynie miesiąc, to na dodatek obejmować będzie jedynie niektóre DLC. Dobrze, że Rockstar stara się traktować wszystkie platformy w miarę jednakowo i nie przystaje na mniej korzystne dla graczy warunki.

Co się zaś tyczy rozmiarów Red Dead Redemption II to cóż... Osoby, które zdecydowały się na pre-order wersji cyfrowej, a nie dysponują zbyt wydajnym łączem, czeka spore wyzwanie. Najnowsze dzieło Rockstar okazuje się być jednocześnie najobszerniejszym, zdecydowanie przebijając nawet GTA V uważane swego czasu za grę olbrzymią.

Poza tym z samego już opisu zestawu na blogu PS dowiadujemy się co nieco o korzyściach płynących z gry na konsoli w wersji Pro. Tu, podobnie jak w przypadku wyłączności na zawartość, również nie ma szału. Przede wszystkim RDR2 na najmocniejszym obecnie sprzęcie od Sony nie zadziała w prawdziwym 4K. Rozdzielczość będzie co prawda wyższa niż 1080p, ale do 4K jeszcze brakuje. Z kolei jeśli konsolę mamy podłączoną do telewizora Full HD i w ustawieniach włączyliśmy super-sampling to naturalnie obraz będzie lepiej wygładzony. No i jest jeszcze wsparcie dla HDR. Tyle zysku nad PS4 Slim.

To wszystko oczywiście tylko informacje wyczytane z niewyraźnego zdjęcia pudełka, jeszcze nie podane oficjalnie, ale wątpliwe żeby coś się tutaj miało zmienić. Pozostaje nam jedynie czekać na potwierdzenie ze strony Sony albo samego Rockstar. Żadnemu jednak się jakoś nie śpieszy ;)

Więcej o Red Dead Online na IGN

sdr napisał 20 września 2018 o 00:09, komentarze zablokowane
Dzisiejszy wieczór należy zdecydowanie do Red Dead Online. Poznaliśmy już przybliżoną datę uruchomienia oraz charakter trybu, ale to nie wszystkie informacje jakie poszły w świat. Więcej ma IGN.

Więcej o Red Dead Online na IGN

Imran Sarwar i Josh Needleman z Rockstar Games udzielili krótkiego wywiadu, w którym odpowiedzieli na pytania redakcji IGN o trzymane do tej pory w tajemnicy szczegóły multiplayera w świecie Red Dead Redemption II. Oto najważniejsze fakty:


 • Świat gry i mechanika rozgrywki RDR2 będą stanowić punkt wyjścia dla Red Dead Online, w którym przenikać się będą elementy typowe dla trybów wieloosobowego i kooperacyjnego. Dziki Zachód będziemy mogli przemierzać samodzielnie albo z przyjaciółmi, z którymi z kolei będziemy mogli rywalizować lub współpracować.

 • Red Dead Online będzie łączyć w sobie wszystko co najlepsze w dotychczasowych doświadczeniach Rockstar na polu gry wieloosobowej. Rozwinięte zostaną pomysły znane z poprzedniej części serii, ale również pojawią się nowe elementy wypracowane w GTA Online, np. zadania oparte na narracji.

 • Tryby fabularny i wieloosobowy w Red Dead Redemption II współdzielą wiele, jednak będą rozwijane niezależnie od siebie.

 • Opóźnienie w udostępnieniu Red Dead Online wynika m.in. z chęci dania graczom czasu na zapoznanie się z historią opowiedzianą w RDR2 oraz obycie ze sterowaniem i regułami rządzącymi światem gry. Fabuła trybu singleplayer jest bardzo rozbudowana i ukończenie gry stanowi najlepszy sposób na przygotowanie się do wejścia w świat multiplayera. Z drugiej strony Rockstar wykorzysta dodatkowy czas na lepsze przygotowanie zaplecza trybu sieciowego. Wszyscy spodziewają się komplikacji, ale twórcy chcą zadbać, aby były możliwie najmniej uciążliwe.

 • Główną różnicą, poza tymi oczywistymi, pomiędzy Red Dead Online i GTA Online według rozmówców IGN-u jest postrzeganie świata gry. Przez Dziki Zachód nie będziemy przemykać tak szybko jak ulicami i bezdrożami San Andreas. Tutaj poruszamy się konno, wolniej, i dzięki temu możemy lepiej wczuć się w swoją postać. Tego oczekują twórcy. Chcą, aby gracze poczuli, że wszystko co robią ma znaczenie. Z drugiej strony nie oznacza to, że w Red Dead Online będzie wiało nudą. Powinniśmy spodziewać się również wielu naładowanych akcją momentów.

 • Wśród aktywności dostępnych w Red Dead Online możemy rozpoznać wiele elementów znanych z GTA Online. Oczywiście nie chodzi o przeniesienie zawartości jeden do jednego, ale o sposób łączenia narracji z gameplayem, różnymi trybami i inną zawartością w spójną tematycznie całość.

 • Rozwój GTA Online pozwolił na wypracowanie takiej formy trybu wieloosobowego, która wreszcie jest zgodna ze stylem Rockstar. Idea DLC znanych z oryginalnego Red Dead Redemption została zarzucona głównie dlatego, że w ten sposób dzielono społeczność graczy na posiadających daną zawartość i całą resztę. W tym względzie Red Dead Online podąży drogą wytyczoną przez GTA Online, cały czas jednak uwzględniając uwagi graczy i dostosowując się do naszego stylu gry.Imran i Josh zostali też zapytani o dalsze losy GTA Online już po premierze Red Dead Online. Jak można było się spodziewać, obie gry będą wspierane równolegle. Rockstar wciąż ma nowe pomysły na rozwój GTA Online i na razie nie planuje zakończenia regularnych aktualizacji. Jednocześnie twórcy liczą, że wielu fanom serii GTA Red Dead Online przypadnie do gustu i z czasem gra znajdzie swoje grono odbiorców gotowych na coś zupełnie nowego.

Co do kierunku, w którym będzie rozwijane Red Dead Online, obecnie Rockstar koncentruje się na mechanikach role-play oraz zagadnieniu moralności. Zdaje się, że wybór między dobrem a złem będzie jednym z ważniejszych filarów Red Dead Redemption II i to nie tylko w trybie fabularnym. W każdym razie, twórcy deklarują, że to dopiero początek i sami do końca nie wiedzą jak rozwinie się gra. Wiele zależeć ma od głosów społeczności.

Z pełnym zapisem rozmowy możecie się zapoznać na łamach IGN-u.

Red Dead Online

sdr napisał 19 września 2018 o 22:15, komentarze zablokowane
Dość nieoczekiwanie, choć spodziewanie, na Newswire pojawiła się dziś pierwsza wzmianka o Red Dead Online - trybie wieloosobowym dla Red Dead Redemption II.

Red Dead Online beta


Red Dead Online to rozwinięcie klasycznej gry w trybie wieloosobowym z oryginalnego Red Dead Redemption, gdzie historia w niezwykły sposób miesza się z rozgrywką rywalizacyjną i kooperacyjną. Red Dead Online korzysta z wielu rozwiązań z nadchodzącej gry Red Dead Redemption 2 i pozwoli wam eksplorować świat w pojedynkę lub ze znajomymi. Zadbamy również o ciągłe aktualizacje oraz ulepszenia, by gra stale ewoluowała z korzyścią dla wszystkich graczy.
Wygląda na to, że model rozgrywki będzie mocno zbliżony do tego znanego z GTA Online, jednak twórcy większy nacisk położną na narrację. Czyżby była to odpowiedź na niezadowolenie sporej części fanów Grand Theft Auto V w obliczu braku fabularnego DLC? I czy aby przypadkiem nie jest to pierwszy zwiastun braku takowego również w przypadku przygód Arthura Morgana?

Z wiadomości dowiadujemy się ponadto, że premiera multiplayera planowana jest na listopad. Wygląda na to, że w Rockstar wyciągnięto naukę z problemów, które pojawiły się w pierwszych tygodniach funkcjonowania GTA Online i zadecydowano o uruchomieniu usług sieciowych dla RDR2 w ramach otwartej bety. Przynajmniej nikt nie będzie płakał, że coś nie działa - w końcu to beta ;)

Dostęp do trybu wieloosobowego będzie oczywiście bezpłatny dla każdego nabywcy Red Dead Redemption II.

Grand Theft Auto V zwalnia

sdr napisał 4 sierpnia 2018 o 14:30, komentarze zablokowane
Od miesięcy na konferencjach Take-Two Interactive słyszymy o tym jak to świetnie ostatnia część serii GTA się sprzedaje. Nic nie trwa jednak wiecznie.

Aż dziw bierze, że gra, od której premiery za nieco ponad miesiąc upłynie pięć lat, wciąż może znajdywać ponad milion nabywców każdego miesiąca. A jednak, dla GTA V to żaden wyczyn.

Take-Two Interactive

W maju dowiedzieliśmy się, że całkowita sprzedaż przygód Michaela, Franklina i Trevora przekroczyła granicę 95 milionów egzemplarzy. Można było oczekiwać, że tym razem usłyszymy już o przebiciu magicznej bariery stu milionów, ale... nie usłyszeliśmy. W ostatnim kwartale sprzedaż GTA V nieco spadła. Podczas podsumowującej go konferencji dla inwestorów Take2 podano jedynie, że 100 milionów sztuk trafiło na sklepowe półki, co jednak jeszcze nie oznacza, że tyle samo graczy posiada grę. Ale bez obaw. Jest niemal niemożliwym, aby Grand Theft Auto V nie zostało pierwszą częścią serii, która rozejdzie się w stu milionach egzemplarzy.

Swój udział w tym sukcesie będzie niewątpliwie mieć GTA Online i jego najnowsza aktualizacja Życie po godzinach. Według T2 update wprowadzający do gry możliwość zakupu i zarządzania własnym klubem nocnym szybko zdobył uznanie wśród graczy. W pierwszym tygodniu po premierze na serwerach logowało się znacznie więcej osób niż po udostępnieniu Skoku na koniec świata.

Podczas konferencji padło też kilka ciepłych słów pod adresem Red Dead Redemption II. Strauss Zelnick wyraził ekscytację zbliżającą się premierą oraz przekonanie, że gra przebije wszelkie oczekiwania. Zapewnił też o wyjątkowości trybu sieciowego. Czyli w sumie nic nowego w temacie :)

Superseria Sportowa San Andreas

sdr napisał 20 marca 2018 o 22:15, komentarze zablokowane
Od czasu do czasu Rockstar lubi nas zaskoczyć i bez większych zapowiedzi wypuszcza całkiem sporą aktualizację dla GTA Online. Dzisiaj mamy do czynienia z jedną z nich.

GTA Online - Superseria Sportowa San Andreas

Do gry trafiło właśnie kilka nowych samochodów i map dla nowego trybu adwersarza. Całość składa się na Superserię Sportową San Andreas, a w zasadzie dopiero jej rozpoczęcie, bo jak informują sami twórcy i jak było to już przy poprzednich aktualizacjach, w kolejnych tygodniach otrzymamy jeszcze więcej dodatkowej zawartości.


 • Nowe samochody: Cheval Taipan, Overflod Entity XXR oraz Vapid GB200 dostępne w Legendary Motorsport. Declasse Hotring Sabre oraz Vulcar Fagaloa dostępne w Southern San Andreas Super Autos.

 • Wyścig Hotring: nowy tryb adwersarza, będący hołdem dla klasycznych wyścigów na Stadionie Hymana znanych z GTA: Vice City.Z kolei za dwa tygodnie otrzymamy inny tryb adwersarza, w którym granice szaleństwa zostaną przesunięte jeszcze dalej. Będzie to wyścig dla maksymalnie ośmiu dwuosobowych drużyn. Kierowcy będą walczyli w tradycyjny sposób o jak najlepszą pozycję, a wspomagać ich będą umiejscowieni z tyłu pojazdu strzelcy próbujący za pomocą zainstalowanego działka wykosić konkurencję.

To jednak nie wszystko. Z początkiem maja w GTA Online pojawi się 10 nowych wyścigów dla pojazdów specjalnych. Wykorzystamy w nich funkcje Deluxo, Stromberga i Thrustera (jetpack). W końcu miesiąc później (29 maja) otrzymamy siedem nowych tras dla wyścigów z transformacją. Będzie gorąco!

Rockstar ma coś w zanadrzu również dla tych z nas, którzy preferują walkę poza torem. W nadchodzących tygodniach i miesiącach pojawią się dwa nowe tryby adwersarza oraz premie GTA$ i RP, również na starsze, ale wciąż chętnie ogrywane tryby. Z kolei w ręce fanów realizujących swoje fantazje w kreatorze wpadnie garść nowych możliwości: więcej ustawień pogody, ustawienia nazw drużyn, nowe punkty kontrolne dla wyścigów z transformacją i inne.