» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Take-Two nie obawia się konfrontacji RDR2 z GTA Online

Dawid napisał 8 lutego 2017 o 12:10, komentarze zablokowane
Wczorajszego wieczora miała miejsce kolejna konferencja Take-Two Interactive, w ramach której przedstawione zostały wyniki finansowe za ostatni kwartał. Jak zwykle przy takiej okazji dziennikarze próbują podpytywać prezesa o nadchodzące wydawnictwa firmy.

Take-Two Interactive

Strauss Zelnick został zagadnięty m.in. o to czy nie obawia się, że po premierze Red Dead Redemption 2 towarzyszący grze tryb multiplayer będzie miał "pod górkę" przez niesłabnącą popularność GTA Online. Albo odwrotnie, czy RDR2 nie zabije kury znoszącej złote jaja w postaci sieciowego rozszerzenia GTA V? Zdaje się, że CEO Take2 jest w tej kwestii spokojny o przyszłość.


Strauss Zelnick

Człowiek nie potrzebuje rozrywki. Rozrywka jest czymś czego chcesz, ale nie jest ci niezbędna. Jeśli nie widzisz na rynku niczego dla siebie, nie ma potrzeby by to mieć, a jeśli podoba ci się wiele rzeczy, złakniony klient sięgnie po wszystkie.


Tak więc, nie sądzę żeby którekolwiek z naszych przyszłych produkcji musiały ze sobą konkurować, nie wspominając już, że nasz sukces opiera się na jakości. Myślę więc, że sukces Red Dead Redemption 2, którego wszyscy niecierpliwie wyczekują, będzie wynikał z jakości samej gry, zaś fundamentem niesłabnącego powodzenia Grand Theft Auto Online jest jego nadzwyczajna jakość.
Zelnick potwierdził, że premiera Red Dead Redemption 2 będzie miała miejsce w roku fiskalnym 2018, który w Take-Two potrwa od października 2017 do września 2018. Jesienna premiera jak najbardziej wpisuje się w ten okres, choć jak widać ciągle zostaje sporo miejsca na ewentualną obsuwę.

Jak wspomniałem na początku, podczas konferencji zaprezentowane zostały również wyniki finansowe za ostatnie trzy miesiące. Prezes firmy pochwalił się m.in. tym, że Grand Theft Auto V przekroczyło już próg 75 milionów wysłanych do sprzedaży egzemplarzy. Generalnie gra w ubiegłym roku sprzedawała się... lepiej niż w 2015. Ciągle rosną również wpływy z mikrotransakcji. Obecnie stanowią już 20% wszystkich przychodów Take2 i 39% w segmencie sprzedaży cyfrowej.