» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Rockstar płaci za dziury

sdr napisał 7 marca 2017 o 00:17, komentarze zablokowane
Rockstar Games rozpoczyna współpracę z hakerami w ramach platformy HackerOne. Serwis pośredniczy pomiędzy specjalistami zajmującymi się bezpieczeństwem systemów informatycznych a podmiotami gotowymi wypłacać nagrody za odnajdywanie i zgłaszanie błędów w ich systemach.

Wiele różnych firm, w tym tak znanych jak Google czy Microsoft, prowadzi własne programy wynagradzania odpowiedzialnych odkrywców dziur w zabezpieczeniach. Teraz dołącza do nich oficjalnie Rockstar Games.

Rockstar Games na HackerOne

Studio póki co nie zamierza jednak płacić za zgłaszanie błędów w swoich grach, a jedynie na własnych stronach internetowych. Na profilu Rockstar w serwisie HackerOne opublikowana została lista biorących udział w programie domen. Jest ich raptem 11 i poza adresami oficjalnych stron są to nazwy związane przede wszystkim z usługami wykorzystywanymi przez gry (Social Club, telemetria, serwery hostujące media i patche).

Za odkryty błąd w zabezpieczeniach Rockstar Games płaci co najmniej $150. Do tej pory wypłacono już prawie 90 tysięcy dolarów, a średnia wysokość nagrody wynosi $500. Wszystko zależy oczywiście od wagi zgłoszonego problemu. Im poważniejszy, tym więcej odkrywca może zarobić.