» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

W RDR2 niemal na pewno zagramy na PC

sdr napisał 28 października 2018 o 13:53, skomentowano 1 raz (zablokowane)
Dobre wieści dla wszystkich graczy pecetowych, którzy chcieliby zagrać w Red Dead Redemption II. Wygląda na to, że nowy western od Rockstar nie ominie komputerów.

Red Dead Redemption 2 na PC?

Wiadomości nie są oczywiście oficjalne, ale odkryte właśnie ślady zdają się być niepodważalne. O jakie ślady chodzi? W piątek razem z grą udostępniona została oficjalna aplikacja towarzysząca, dzięki której bez pauzowania gry sprawdzimy m.in. mapę oraz dziennik Arthura. Ciekawscy fani oczywiście nie mogli powstrzymać się przed rozebraniem aplikacji na części pierwsze i analizą jej plików. To co w nich znaleziono napawa sporym optymizmem.

Źródła programu w kilku miejscach wprost odnoszą się do pecetów. Chodzi głównie o nazwy parametrów i funkcji:


  • PARAM_companionAutoConnectIpPC

  • SIGNIN_PC_APP_URL

  • CommandIsPcVersion(void)RDR2 na komputerach to jednak najpewniej wciąż pieśń odleglejszej przyszłości. Gra niemal na pewno nie zostanie wydana w tym roku. Rockstar i Take-Two raczej nie będą się śpieszyć z premierą, aby zmaksymalizować zyski z konsol. Znamy tą strategię już z przykładu GTA V. Możemy być natomiast pewni, że wersja PC będzie tą najładniejszą :)

Inne ślady w kodzie aplikacji towarzyszącej wskazują z kolei na nowości, których możemy oczekiwać w grze znacznie szybciej:


  • COLOR_MP_ADVERSARY - tryby adwersarza?

  • PARAM_netScSeamlessPvE - tryb PvE w multi?

  • PARAM_netScPrivateSession - sesje prywatne?

  • _ZN11uiBootstrap27InitializeForRockstarEditorEv - edytor wideo?Jak widać, gra zarówno z trybie fabularnym jak i sieciowym sporo odziedziczy po GTA V. Oczywiście nie będzie w tym nic złego o ile mechanika zostanie dobrze dostosowana do charakteru gry, ale jeśli chodzi o Rockstar to chyba możemy być spokojni. Swoją drogą trochę zaskakuje brak w Red Dead Redemption II Edytora Rockstar na premierę. Świat gry jest przecież tak piękny, że aż prosi się o możliwość wygodnego tworzenia nagrań wideo.
chaos
skomentował 30 października 2018 o 14:19
Obstawiam jesień 2019 z tradycyjną obsuwą na wiosnę 2020 :P