» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Plotka: Sony ma chrapkę na Take-Two?

sdr napisał 13 marca 2019 o 23:26, komentarze zablokowane
Od kilku godzin w sieci krąży informacja o możliwym przejęciu Take-Two przez Sony. Spokojnie, to tylko niepotwierdzona plotka.

Take-Two, Sony

Spekulacja to potężne i niebezpieczne narzędzie, które szczególnie na giełdzie może wywołać niemałe zamieszanie. Znowu jesteśmy tego świadkami. Dzisiejszego ranka akcje Take-Two na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczęły zwyżkować. Pod koniec dnia wzrost wyniósł nieco ponad 7%. Co sprawiło, że firma nagle tak zyskała na wartości?

Wystarczyła jedna niewinna wzmianka o zakulisowych negocjacjach z Sony. Niejaki Joel Kulina z Wedbush Securities rozesłał do swoich klientów informację o możliwym przejęciu Take-Two przez Japończyków. Płatność miałaby zostać zrealizowana w większości w gotówce, po cenie $130 za akcję. Zarobek to dla akcjonariuszy nielichy, więc niektórzy zaczęli skupować akcje póki jeszcze kosztują mniej.

Notatka Kuliny została podana dalej przez serwis MarketWatch i tą drogą szybko trafiła do mediów z branży elektronicznej rozrywki. Redakcja GamesIndustry.biz skontaktowała się z MW, gdzie udało się potwierdzić, że analityk Wedbush Securities jest jedynym źródłem. Co ciekawe, on sam za źródło się nie uważa, ale też nie zdradza skąd zaczerpnął informację...

Tak czy inaczej, na razie to wszystko tylko zwyczajna plotka. Póki co nie musimy się obawiać, że kolejne GTA, czy RDR powstaną na wyłączność dla PlayStation ;)

Aktualizacja (14.03):

Dokładnie tak jak można było się spodziewać, całe zamieszanie nie ma żadnego oparcia w faktach. Dzisiejszego ranka Sony oświadczyło, że nie ma planów przejęcia Take-Two. Ta druga firma z kolei odmówiła komentarza.