» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Przy rybach o przyszłości

sdr napisał 20 marca 2019 o 00:01, skomentowano 1 raz (zablokowane)
Przyzwyczailiście się już do cotygodniowych aktualizacji Red Dead Online? No to pora na kolejną. Dzisiaj idziemy na ryby!

Red Dead Online: wyzwanie wędkarskie

Po problemach z dostępnością serwerów ostatniej nocy, wracamy do gry. Dzisiejsza aktualizacja wprowadza do RDO zapowiadane od dłuższego czasu wyzwania wędkarskie.


Rywalizujcie z innymi graczami o to, kto złowi najwięcej kilogramów ryb w trzech różnych rodzajach zbiorników wodnych: jeziorach, rzekach i bagnach.
Nowe wyzwanie dostępne jest jako wydarzenie gry swobodnej. Aby wziąć w nim udział wystarczy zaczekać na zaproszenie. Poza tym do katalogu Wheeler, Rawson & Co. trafia dzisiaj nowy, ograniczony czasowo asortyment:


 • kapelusz z aligatora,

 • leśne rękawice,

 • kamizelka Ortega,

 • skórzane półczapsy.Jeśli potrzebujecie zachęty do grania (że co? ;D), w tym tygodniu aktywna jest premia PD za polowanie na zwierzęta - 30%. W obozowej skrzynce lub na poczcie odbierzemy natomiast zestaw przedmiotów pomocnych przy połowie ryb: pięć żywych świerszczy oraz po jednej przynęcie rzecznej, jeziornej i bagiennej.

Poznaliśmy również harmonogram kolejnych nowości, które zostaną udostępnione nam jeszcze w marcu i później w kwietniu:


 • 26 marca: Wyścigi z celami.

 • 26 marca: Wyścigi nieliniowe z celami (czasowa wyłączność dla PS4).

 • 2 kwietnia: Poszło z dymem.

 • 9 kwietnia: Grabież.Red Dead Online

Ale to nie jedyny dzisiaj przypadek, gdy Rockstar uchyla przed nami rąbka tajemnicy. Na Newswire pojawił się jeszcze jeden post nakreślający niedaleką przyszłość gry. Oto co twórcy planują dla nas w najbliższych tygodniach oraz miesiącach:


 • Kolejne usprawnienia systemu kar dla grieferów.

 • Wprowadzenie możliwości wyboru stylu gry.

 • Nowe misje Krainy możliwości.

 • Nowe rodzaje misji w trybie swobodnym.

 • Zdarzenia dynamiczne: zasadzki, ratunek, obrona, itp.

 • Rozbudowa możliwości kreatora naszej postaci.

 • Zmiany w wyzwaniach dnia.

 • Powrót kolejnych klasycznych broni, np. rewolweru LeMat.Jeśli chodzi o usprawnienia systemu kar to mowa tu przede wszystkim o oznaczaniu graczy atakujących innych, jako agresywnych. W przyszłości mechanizm ten ma być "sprytniejszy" - będziemy mogli bronić się przed atakiem ze strony innego gracza bez obawy o to, że sami zostaniemy przez grę uznani za agresorów. Niestety obecnie, nawet jeśli zaczniemy strzelać do napastnika w samoobronie, również możemy dorobić się nagrody za swoją głowę...

Rockstar zdaje sobie sprawę z obecności w Red Dead Online sporej grupy osób, które nieszczególnie są zainteresowane potyczkami z innymi graczami. Zamiast tego wolą oni spokojnie przemierzać świat i skupić się choćby na polowaniach. Tacy pokojowo nastawieni gracze będą mogli wkrótce wybrać w opcjach specjalny tryb defensywny, który będzie funkcjonował podobnie do trybu pasywnego w GTA Online. Podobnie, ale nie tak samo. W trybie defensywnym nadal będzie można nas trafić, ale będzie to utrudnione ze względu na brak auto-aima na naszej postaci. My również w ten sposób nie będziemy mogli namierzać innych graczy. Ponadto będziemy otrzymywać (i zadawać) znacznie mniejsze obrażenia. Ba, nie zginiemy nawet od bezpośredniego trafienia w głowę! W takim przypadku przeżyjemy i otrzymamy możliwość obrony lub ucieczki. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli to my jako pierwsi zaatakujemy innego gracza, tryb defensywny zostanie automatycznie wyłączony, a my zostaniemy oznaczeni jako agresor. Brzmi sprawiedliwie.

Wygląda na to, że na razie nie ma mowy o sesjach prywatnych. Rockstar najwyraźniej ucząc się na doświadczeniach z GTA Online nie chce dawać graczom możliwości całkowitej izolacji, choćby ograniczonej. Być może wynika to ze zbyt małej (jak na razie) liczby aktywności w Red Dead Online, a może chodzi o coś zupełnie innego ;> Czas pokaże.
chaos
skomentował 25 marca 2019 o 20:40
Chcę trybu defensywnego w GTA Online.