» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Gry Rockstar w Google Stadia

sdr napisał 7 czerwca 2019 o 10:45, komentarze zablokowane
Tegoroczne targi E3 jeszcze dobrze nie ruszyły, a już pojawiły się pierwsze oficjalne - i dla nas interesujące - ogłoszenia. Wczoraj miała miejsce konferencja firmy Google, która od niedawna zaczyna śmielej poczynać sobie na rynku gier.

Google Stadia na E3 2019

Wszystko za sprawą projektu Stadia, czyli usługi strumieniowania gier wideo. Pomysł, który wcale nie jest nowy, ale jak dotąd nic w nawykach graczy nie zmienił, wkrótce otrzyma kolejną szansę dzięki zasobom i możliwościom jakimi dysponuje Google. Firma ujawniła właśnie nowe szczegóły swojej oferty.

Publiczne testy Google Stadia mają rozpocząć się dopiero w listopadzie, więc premiery usługi raczej nie doczekamy się w tym roku. Za cenę 10 dolarów miesięcznie mamy mieć dostęp (choć będzie też możliwość zakupu gier na "własność") do pełnej biblioteki gier strumieniowanych w maksymalnej rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Grać będzie można na kompatybilnych urządzeniach: komputerach, smartfonach, a nawet telewizorach z podłączonym Chromecastem. W sprzedaży pojawią się jednak również dedykowane zestawy z kontrolerem. Poza googlowym padem za cenę 129 dolarów otrzymamy m.in. Chromecasta, trzy miesiące abonamentu i grę Destiny 2.

Ujawniona została też lista współpracujących z Google studiów i wydawców. Co najbardziej dla nas interesujące, na liście tej nie zabrakło Rockstar Games. O ile jednak potwierdzono, że gry ze stajni Gwiazdy Rocka będą dostępne w usłudze, nie wiemy o jakie tytuły może chodzić. Mało prawdopodobne, aby Google otrzymało jakąś nową grę, tym bardziej na wyłączność. Spodziewamy się więc, że będzie to GTA V oraz ewentualnie Red Dead Redemption II. W przypadku historii gangu Van der Lindego jest bardzo prawdopodobne, że gra nie zostanie "uwięziona" na PlayStation i Xboksie, a skoro mogłaby zostać wydana np. na pecetach to dlaczego nie i w streamingu? Take-Two z pewnością zależy, aby tytuł trafił do jak najszerszego grona odbiorców.