» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Red Dead Redemption II na lepszym sprzęcie może być trudniejsze

sdr napisał 19 listopada 2019 o 11:50, skomentowano 1 raz (zablokowane)
Jeden z użytkowników Reddita dokonał w Red Dead Redemption II intrygującego odkrycia, które może mieć wpływ na poziom trudności gry w zależności o jej ustawień... graficznych.

Red Dead Redemption II

W przeciwieństwie do wersji konsolowych, pecetowe wydanie RDR 2 umożliwia dostosowanie gry do możliwości szerokiej gamy konfiguracji sprzętowych. Wiąże się to ze zmienną liczbą wyświetlanych na ekranie klatek na sekundę, a to z kolei, jak się okazuje może mieć wpływ na mechanikę gry.

Użytkownik jimmyoneshot zauważył podczas gry, że w jego przypadku Arthur podejrzanie szybko traci na wadze. Podobnie zachowywały się rdzenie zdrowia i wytrzymałości. Jimmy postanowił sprawdzić co może być przyczyną problemu i przeprowadził serię eksperymentów, z których ostatecznie wynikło, że wskaźniki w jakiś sposób są powiązane z liczbą klatek na sekundę właśnie. Im płynniejszy był obraz, tym szybciej Arthur chudł i opadał z sił.

Taka tendencja oczywiście bezpośrednio przekłada się na poziom trudności gry, bo Arthur może złapać zadyszkę np. w środku misji, co może spowodować jej niepowodzenie. Na konsolach problem najpewniej nie został dostrzeżony z uwagi na w miarę stabilną płynność gry na poziomie 30 fps. Dlatego dopóki błąd nie zostanie naprawiony, na PC lepiej dostosujcie swoje ustawienia.
chaos
skomentował 19 listopada 2019 o 16:42
To samo zauważyłem u siebie na swoim IBMie. Żre mięcho, golonkę, flaki i inne przysmaki raz dziennie: od rana do wieczora. A waga jest przeciętna. Myślałem że to tak ma być, dopóki nie przeczytałem o tym błędzie.