» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Prawie prywatnie w Red Dead Online

sdr napisał 7 września 2020 o 14:35, komentarze zablokowane
Jeśli gracie w Red Dead Online w miarę regularnie, z pewnością zauważyliście już, że od jakiegoś czasu gra jest jakby bardziej pusta, ale... jednocześnie żywsza.


Od dobrego tygodnia w RDO można natrafić na znacznie więcej losowych zdarzeń, również legendarnych zwierząt. Jednocześnie w sesjach spotyka się nie więcej niż kilku graczy. Kolejny błąd? Nieudana aktualizacja? Oj nie, to wszystko ma ze sobą związek.

Wytłumaczeniem fenomenu zdaje się być architektura gry, w której serwery Rockstar nie odgrywają najważniejszej roli. Lwia część informacji o sytuacji w sesji wymieniana jest w modelu P2P, bezpośrednio między graczami. Najwyraźniej im więcej graczy znajduje się w sesji, tym mniej zdarzeń jest uruchamianych, aby ograniczyć ilość przesyłanych danych i tym samym opóźnienia. Brzmi sensownie. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego gra tak nagle zmniejszyła przydziały graczy do poszczególnych sesji?

Przyczyny można upatrywać w aktualizacji 1.23 sprzed dwóch tygodni. Opublikowana na stronach wsparcia lista zmian zawiera informacje m.in. o poprawkach stabilności i bezpieczeństwa. Nie zostało to napisane wprost, ale możliwe, że twórcy Red Dead Online doszli do wniosku, że przynajmniej część problemów z grą można rozwiązać właśnie przez ograniczenie liczby graczy w sesji. Prawdopodobnie jest to jednak tylko rozwiązanie tymczasowe. Cieszmy się więc z niemal prywatnych sesji, bo wkrótce mogą zniknąć.