» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Red Dead Redemption II na uniwerku

sdr napisał 21 lutego 2021 o 21:42, jeszcze nie skomentowano
Kto powiedział, że gry nie nadają się do nauki? Takie pytanie zadał sobie jeden z nauczycieli akademickich i zapowiedział, że w kolejnym semestrze RDR 2 posłuży na jego zajęciach za pomoc dydaktyczną.

Uniwersytet w Tennessee

Tore Olsson jest profesorem historii i wykłada ten przedmiot na Uniwersytecie w Tennessee. Niedawno zamieścił na Twitterze wpis, który przykuł uwagę mediów z branży gier wideo. Zapowiedział w nim nową serię wykładów zatytułowaną Red Dead America, w której wraz ze studentami uczelni będzie zgłębiał wątki historyczne poruszone w westernie od Rockstar Games.


Tore Olsson

Choć często historycznie niedokładne, gry umiejętnie poruszają szereg kluczowych problemów historycznych z okresu 1899-1911.
Profesor Olsson będzie rozmawiał ze słuchaczami uniwersytetu m.in. o wywłaszczeniu rdzennych Amerykanów, Rewolucji Meksykańskiej, walce o prawa wyborcze kobiet, Wojnie Secesyjnej, prywatyzacji organów ścigania i inne ciekawe tematy. Będzie nawet o tym jak rozwój kolei umocnił pozycję wielkich korporacji.

Ehh, aż chciałoby się wrócić na studia ;D