» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Premiera: GTA V na Xboksie Series X|S i PS5

sdr napisał 15 marca 2022 o 23:33, komentarze zablokowane
GTA V debiutuje dzisiaj na kolejnej, trzeciej z rzędu generacji konsol.


Grę można już pobierać ze sklepów PlayStation oraz Xboksa. W wersji na sprzęt Sony kosztuje 42,25 zł, a na konsole Microsoftu 84,50 zł. To jednak cena promocyjna, która będzie obowiązywać tylko przez trzy miesiące. Później zapłacimy w obu przypadkach 169 zł.

Jeśli kogoś nie interesuje odświeżona wersja trybu fabularnego, ale nadal gra w GTA Online i chciałby kontynuować na nowej platformie, można zaopatrzyć się w sam tryb sieciowy. Za tę przyjemność zapłacimy teraz 44,50 zł chyba, że gramy na PlayStation 5 - wtedy możemy pobrać grę za darmo. Jednak również tu obowiązuje 3-miesięczna promocja. Po 14 czerwca cena wzrośnie do 89 zł.

Grand Theft Auto VPrzygody Michaela, Franklina i Trevora na nowej generacji naturalnie wypiękniały. Możemy jednak wybrać z jakim zestawem ustawień chcemy grać. Twórcy przygotowali trzy różne tryby:


  • Tryb jakości - podkreślający wizualia, oferujący natywną rozdzielczość 4K i ray-tracing, ale kosztem płynności ograniczonej do 30 FPS.

  • Tryb wydajności - stawiający na maksymalną płynność obrazu w 60 FPS, ale za to w rozdzielczości skalowanej do 4K i bez ray-tracingu.

  • Tryb wydajności z RT - oferujący kompromis: 60 FPS i wsparcie dla ray-tracingu, ale ze skalowaniem do 4K.Xbox Series S oferuje tylko dwie pierwsze opcje i został ograniczony odpowiednio do skalowanego 4K oraz 1080p.

Ponadto GTA V wznosi się na wyżyny swoich konsolowych możliwości dzięki wykorzystaniu funkcji specyficznych dla każdego ze sprzętów. Na Xboksach wykorzystuje dźwięk przestrzenny, a na PS5 dźwięk kierunkowy i adaptacyjne spusty kontrolera DualSense.

Grand Theft Auto OnlineW GTA Online także doczekaliśmy się kilku nowinek. Po pierwsze, sieciową zabawę można zacząć od razu po uruchomieniu gry, nie trzeba przechodzić wpierw fabularnego prologu. Tryb ten otrzymał ponadto całkowicie nowy, rozbudowany samouczek. Nowi gracze skorzystają z Kreatora kariery, dzięki któremu szybko będą mogli wejść na jedną z czterech ścieżek biznesowych: motocyklisty, prezesa, właściciela klubu nocnego lub handlarza bronią. Ich konto zasili też znaczna suma GTA$ na zakup nieruchomości, pojazdu oraz broni.

Klub samochodowy LS w GTA Online na nowych platformach oferuje teraz również dostęp do nowego warsztatu prowadzonego przez Hao. Możemy tam dodatkowo podrasować wybrane samochody, którymi weźmiemy udział w specjalnie przygotowanych dla nich wyścigach i próbach czasowych. Podkręcone bryki trafią też na tor testowy KSLS, gdzie sprawdzimy je przed zakupem.

Transfer postępówJeśli graliśmy w Grand Theft Auto V i/lub GTA Online na PS4 albo Xboksie One, możemy przenieść swoje postępy na nowszą konsolę. Tyczy się to zarówno sejwów z trybu fabularnego, jak i całego naszego dorobku w trybie multiplayer. Należy jednak pamiętać, że transfer postępów w GTA Online jest jednorazowy i spowoduje usunięcie ich na starszej platformie.