» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Stadia zwija żagle, gracze zostają na lodzie

sdr napisał 9 października 2022 o 13:33, komentarze zablokowane
Google ogłosiło niedawno, że jego usługa streamingu gier, Stadia, zostanie zamknięta za kilka miesięcy. Niby finansowo nikt z graczy na tym nie straci, ale co z postępami w grach?

Google Stadia

Trzy lata temu świat gamingu ekscytował się wejściem na rynek giganta, jakim bez wątpienia jest Google. Dzięki zasobom jakimi dysponuje firma, Stadia miała szansę rozruszać gałąź uważaną przez wielu za przyszłość gier, czyli właśnie streaming. Teraz dowiadujemy się, że to wciąż za mało i branża, a przede wszystkim sami gracze, nadal nie są gotowi na rewolucję. Stadia wyłączy swoje serwery już w styczniu.

Cała operacja została rozciągnięta na kilka miesięcy, aby wszyscy użytkownicy mieli jeszcze szansę dokończenia "posiadanych" gier. W międzyczasie Google zwróci koszty poniesione przez graczy, żeby nikt nie był stratny finansowo. Pokryte zostaną wydatki na gry, dodatki i sprzęt. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie kwestia postępów w grach, o której chyba nikt nie pomyślał.

Uwagę na ten problem zwrócił Colour - prawdopodobnie najbardziej zaangażowany gracz, youtuber i tiktoker Red Dead Online na Stadii. Chłop spędził w grze prawie 6 tysięcy (!) godzin i jako jeden z pierwszych zarobił ponad milion RDO$. Teraz, w związku z zamknięciem Stadii, ten cały postęp prawdopodobnie przepadnie. Można by tego uniknąć, gdyby gra oferowała możliwość transferu postaci między platformami, ale jak dobrze wiemy, taka opcja nigdy w Red Dead Online się nie pojawiła.

Czy możliwe, że Rockstar poratuje Coloura i innych graczy ze Stadii? Szanse pewnie jakieś są, chociaż raczej minimalne, zważywszy na pierwsze reakcje wsparcia technicznego. Te nie napawają niestety optymizmem. W odpowiedzi na zapytanie do supportu Rockstar, Colour dowiedział się bowiem, że... zamknięcie Stadii to w ogóle nie jest sprawa dla pomocy technicznej, a jeżeli pojawi się możliwość transferu to stosowne ogłoszenie zostanie opublikowane m.in. na Newswire. Czyli pozostaje czekanie w niepewności, bo choć o zamknięciu Stadii wiadomo już od ponad tygodnia, Rockstar nadal nie potrafi się zdecydować, czy coś z tym zrobi, czy nie.