» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Max Payne 3 po polsku, dla wszystkich!

sdr napisał 16 maja 2012 o 11:56, skomentowano 2 razy (zablokowane)
Sensacyjna (choć jednak trochę spodziewana) wiadomość obiegła dziś rano cały kraj ;) W Max Payne 3 zagramy po polsku!


Rockstar Games i Cenega z dumą ogłaszają, że Max Payne 3 zostanie zlokalizowany na język polski na PC, Xbox 360 i Playstation3. Aby dać jak najlepsze wrażenia polskim graczom i możliwość obcowania z oryginalną wizją twórców, Max Payne 3 będzie zawierał polskie napisy z angielskimi głosami, włączając w to James'a MC Caffrey'a, aktora który użycza głos Maxowi od pierwszej części serii.


Wersja PC gry Max Payne 3 ukaże się 1 czerwca od razu z polską wersją językową (napisy). Max Payne 3 na Playstation 3 oraz Xbox360 ukaże się 18 maja i w ciągu kilku tygodni zaktualizowany łatką zawierającą polskie napisy. Konkretną datę publikacji ogłosimy tak szybko, jak będzie to możliwe.
Gracze z pewnością docenią ten gest ze strony Rockstar i szturmem wezmą sklepy wymieniając tam swoje pieniądze na gorącą jeszcze kopię gry ;)

Zielone światło dla polonizacji Max Payne 3 może być też dobrym znakiem na przyszłość. Czy również takich produkcji jak GTA V i Agent uświadczymy w naszym ojczystym języku?

Aktualizacja @ 14:48

Przed godziną na Polygamii przedstawiciel Cenegi opublikował komentarz, w którym rzuca nieco światła na proces lokalizacji gry na nasz rynek.


kenshin_cenega

Wersja polska powstała równolegle z innymi, w czasie tworzenia gry, tyle że nie mogliśmy tej informacji ujawnić. Teraz jeszcze potrzebne są ostatnie szlify, stąd jej wydanie w postaci łatki, nie mniej do premiery wersji PCtowej będzie już wszystko dopięte na ostatni guzik.
Z tej wypowiedzi jasno wynika, że polskie napisy powstawały w tym samym czasie co hiszpańskie, niemieckie, francuskie, włoskie i inne. Nie jest to więc "bonus" dorzucony za zgodą Rockstar przez polskiego wydawcę, a pełnoprawna polska wersja tworzona u samego źródła. Bomba!
sdr
skomentował 16 maja 2012 o 22:15
Ja czułem, że coś jest na rzeczy - w końcu nie bez powodu zapowiada się ujawnienie informacji o wersji językowej ;P - ale i tak cieszyłem się dzisiaj jakbym pierwszy raz o tym usłyszał ;D
chaos
skomentował 16 maja 2012 o 16:19
Gdy o tym przeczytałem to dosłownie wyrwało mnie z butów. Pozytywnie!