» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

#MaxPayne20

sdr napisał 23 lipca 2021 o 20:58, jeszcze nie skomentowano
Dokładnie 20 lat temu ukazała się pierwsza część serii Max Payne. Z tej okazji twórcy gry przygotowali okolicznościowe wideo.


W krótkim filmie Sam Lake - twarz Maksa - i James McCaffrey - głos Maksa - dziękują wszystkim fanom oraz całej ekipie, która powołała Payne'a do życia. Robią to jednak w szczególny sposób, ponownie wcielając się w ikonicznego bohatera. To trzeba zobaczyć ;o

Dzięki Sam, dzięki James. Sto lat Max!

Take-Two znowu walczy z modami

sdr napisał 22 lipca 2021 o 22:45, jeszcze nie skomentowano
Cztery lata temu Take-Two wywołało na Scenie modderskiej GTA niemałe zamieszanie najpierw ubijając projekt OpenIV, a następnie wycofując się ze swojej decyzji. Teraz sytuacja zdaje się powtarzać.

Take-Two znowu walczy z modami

Na początku lipca Tez2 poinformował o usunięciu z bazy GTA5-Mods dwóch modyfikacji przenoszących mapy starszych części serii na silnik GTA V. Chodzi o Vice City Remastered oraz San Andreas Remastered. Jak poinformowała administracja serwisu, projekty zostały zdjęte na podstawie roszczenia DMCA wysuniętego przez Take-Two.

Kilka dni później z katalogu zniknęła kolejna porcja modów:


 • GTAV: Bullworth,

 • Vice V,

 • GTAV: Liberty City (Portland),

 • V: Vice City,

 • GTA SA for FiveReborn or MultiFive,

 • GTA III in GTA 5 BETA,

 • San Fierro DLC.Tym razem roszczenie otrzymał także zespół Mod DB. Nietrudno zauważyć w działaniach Take-Two pewnego schematu. Usuwane są modyfikacje, które "odświeżają" starsze tytuły Rockstar Games, wykorzystując możliwości nowszego silnika.

Już po aferze z OpenIV było wiadomo, że Take-Two generalnie nie lubi takich inicjatyw. Firma nieformalnie toleruje modyfikacje singleplayerowe, ale w artykule na stronie wsparcia Rockstar wyraźnie zaznaczono, gdzie leży granica tej tolerancji.


Nie ma to zastosowania do (i) usług wieloosobowych bądź sieciowych; (ii) narzędzi, plików, bibliotek oraz funkcji, które mogą wpływać na usługi wieloosobowe bądź sieciowe lub (iii) wykorzystania bądź importowania innej własności intelektualnej (w tym należącej do Rockstar) w projekcie lub (iv) tworzenia nowych gier, trybów fabularnych, misji czy map.
W punkcie (iii) chodzi właśnie o takie projekty jak te usunięte w ostatnich tygodniach. Z drugiej strony trzeba przyznać, że Take-Two dotyka swoimi warunkami znacznej części Sceny modderskiej. Jakby tego było mało, w 2019 roku kiedy do listy doszedł punkt (iv), społeczności zostawiono jeszcze mniej pola.

Zastanawiać może, dlaczego Take-Two dopiero teraz zainteresowało się powyższymi projektami. Wszak funkcjonowały one od lat i do tej pory nikomu nie przeszkadzały. Pojawiają się głosy, że firma może mieć w planach własne remastery i zwyczajnie pozbywa się "konkurencji". Tak naprawdę jednak nie znamy rzeczywistych motywacji T2. Niewiele można też zrobić poza wyrażaniem oburzenia. Włodarze Take-Two muszą sami zrozumieć, że podobnymi zagrywkami tylko sobie szkodzą.

GTA Online: Los Santos Tuners

sdr napisał 20 lipca 2021 o 21:26, jeszcze nie skomentowano
Można już pobierać najnowszą aktualizację GTA Online. Właśnie dzisiaj debiutuje Los Santos Tuners!


Klub samochodowy LSGwoździem programu Los Santos Tuners jest klub samochodowy LS prowadzony przez niejaką Mimi. Do klubu możemy się zapisać wpłacając skromne 50 tys. GTA$. Da nam to możliwość odblokowania szeregu zawartości kosmetycznej, nowych trybów wyścigowych, elementów tuningowych, zniżek i kontaktów.

Warsztat tuningowyCzłonkostwo w klubie to nie tylko przynależność do wyjątkowej społeczności, ale również okazja do zarobku. Zapoznane w LS Car Meet osoby wprowadzą nas do przestępczego podziemia, którego fasadą będzie nasz własny warsztat tuningowy. Pod przykrywką usług tuningowych będziemy mogli podjąć się Zleceń składających się z szeregu misji przygotowawczych oraz finałowych do rozegrania w grupie lub solo.

Więcej o aktualizacji Los Santos Tuners i dodanej w jej ramach nowej zawartości można dowiedzieć się ze szczegółowych opisów zamieszczonych na łamach siostrzanego GTAthegame.

Kolejne nagrody "Klubu rewolwerowca"

sdr napisał 19 lipca 2021 o 00:20, jeszcze nie skomentowano
Część zawartości, która zostanie nam udostępniona do odblokowania w RDO w ramach kolejnych odsłon Klubu rewolwerowca już poznaliśmy. Tymczasem po premierze aktualizacji Blood Money dataminerzy rozpoczęli przeszukiwanie plików gry i szybko dotarli do większej ilości szczegółów.


Wśród odkrytej zawartości znajdziemy m.in.:


 • bogato zdobione klamry nawiązujące do lokacji w grze,

 • nowe maski oraz warianty dla wcześniej dodanych masek,

 • całe stroje,

 • apaszki i bandany,

 • kapelusze, kurtki, płaszcze, koszule, buty i spodnie,

 • akcesoria,

 • nowe warianty broni,

 • noże,

 • latarnię,

 • gesty,

 • tła studia fotografii,

 • fryzury.Część zawartości wyraźnie nawiązuje do klimatów halloweenowych i najpewniej pochodzi z przepustki zapowiedzianej właśnie na tę okazję. Wszystko co na razie odkryto możecie zobaczyć na powyższym wideo przygotowanym przez ekipę kanału Rockstar Guides. Nie ma jednak pewności czy to już cała zawartość planowana przez twórców gry na najbliższe miesiące. Może jeszcze czymś nas zaskoczą?

DLSS w RDR 2 daje radę

sdr napisał 17 lipca 2021 o 00:20, jeszcze nie skomentowano
Wtorkowa aktualizacja 1.25 wprowadza do Red Dead Redemption II obsługę technologii NVIDIA DLSS. Jak ta nowość wypada w praktyce?


DLSS to technika renderingu zwiększająca wydajność poprzez podbicie rozdzielczości obrazu z wykorzystaniem głębokiego uczenia. Najpierw obraz renderowany jest w niższej rozdzielczości, co pochłania znacznie mniej zasobów, a następnie skaluje się go do rozdzielczości docelowej.

Z materiałów przedstawionych przez firmę NVIDIA wynika, że grając w RDR 2 z włączonym DLSS można zyskać nawet kilkadziesiąt klatek na sekundę. Przekłada się to na około 45% wzrost wydajności, i to przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Szkoda tylko, że efekt ten uzyskamy jedynie na kartach z serii RTX, których posiadacze i tak nie mogli raczej narzekać na płynność westernu Rockstar ;)