» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

RDR2 na PC w portfolio programisty

sdr napisał 12 maja 2019 o 18:26, komentarze zablokowane
Kolejny trop w sprawie potencjalnej premiery Red Dead Redemption II na komputerach osobistych. W portfolio jednego z byłych pracowników Rockstar znaleziono wzmiankę o grze w tej właśnie wersji.

RDR2 na PC w portfolio programisty

Na wpis natrafił jeden z użytkowników Reddita. Nan Ma pracował w Rockstar Toronto w latach 2010-2016 nad takimi tytułami jak Max Payne 3, GTA V i właśnie RDR2. Przy każdej z gier zamieścił informację o platformach, na które została wydana i jak już pewnie się domyślacie, przy najnowszej produkcji Rockstar obok Xboksa One i PlayStation 4 wymienił również komputery osobiste... a raczej wymieniał, bo zanim skończyłem pisać tego newsa, wzmianka o przygodach gangu van der Lindego zniknęła. Czyżby zrobiło się za głośno?

Ile w tym wszystkim prawdy, a ile zwykłego ludzkiego błędu? W końcu Nan Ma odszedł z Rockstar całe dwa lata przed premierą Red Dead Redemption II. Jak zawsze w takich przypadkach, interpretację pozostawiam wam :)

Pozdrowienia z Rosji

sdr napisał 27 lutego 2019 o 15:14, komentarze zablokowane
Co byście powiedzieli, gdyby akcja Max Payne 3 rozgrywała się nie w gorącej Brazylii, a w chłodnej Rosji? Okazuje się, że tak właśnie mogło być.

Max Payne 3 - Projekt Motocade

ApolloThunder, jeden z użytkowników GTA Forums podlinkował kilka dni temu portfolio Johannesa Mücke, który w 2006 roku pracował przez kilka miesięcy w nieistniejącym już Rockstar Vienna na stanowisku Lead Concept Artist. Zajmował się tam m.in. tworzeniem grafik koncepcyjnych dla Manhunta 2 oraz Max Payne 3 właśnie. Zagadnięty przez ApolloThundera o znalezione w dokumencie grafiki (str. 16), Johannes udzielił interesujących wyjaśnień:


To są pierwsze grafiki koncepcyjne dla Max Payne III. Wykonałem je w 2006 roku kiedy pracowałem dla Rockstar Vienna. Wtedy jeszcze całość była osadzona w Rosji. Gdy R*V zostało zamknięte projekt przeniesiono do Rockstar North, prace rozpoczęto od nowa i tak powstała gra, którą dziś znamy jako MPIII.
Grafiki w portfolio przedstawiają trzy postaci: Borisa, Angela i Butchera, którzy mogli być bohaterami drugoplanowymi gry w pierwszych wersjach scenariusza. Na ostatnim artworku widzimy stojącego w deszczu mężczyznę z dwoma karabinami. Obraz podpisany został "Motocade", co mogło być używanym wewnętrznie kryptonimem, pod którym powstawał ostatni Max Payne.

Max Payne Remastered

sdr napisał 20 stycznia 2019 o 15:03, komentarze zablokowane
W Max Payne pomimo blisko 18 lat od premiery wciąż gra się bardzo przyjemnie. Jednak chociaż gameplayowo tytuł w ogóle się nie starzeje, z oprawą wizualną już tak kolorowo nie jest.

Max Payne Remastered

Pozostałe screeny: #2, #3, #4, #5, #6, #7.

W momencie premiery pod względem graficznym pierwszy Max jawił się jako produkcja niemal fotorealistyczna. Z perspektywy czasu coraz bardziej jednak rażą oczy niskiej jakości tekstury, które wraz ze wzrostem rozdzielczości ekranu coraz bardziej się rozmazują. Z pomocą przychodzą mody i... sztuczna inteligencja ;)

Gaiver74 przygotował i zamieścił w Mod DB bardzo przydatną modyfikację, która rozwiązuje problem niskiej jakości tekstur. Max Payne Remastered podmienia niemal wszystkie tekstury w grze na wysokiej jakości grafiki, których rozdzielczość została podbita nawet 8-krotnie. Udało się to dzięki wykorzystaniu w pracach sieci ESRGAN wyspecjalizowanej w wyostrzaniu obrazu. Poza podłożami i ścianami pomieszczeń odświeżone zostały m.in. ubrania, plamy krwi oraz elementy interfejsu. Paczka zawiera również poprawkę dla dźwięku autorstwa darkje.

RDR na pececie również z Xboksa

sdr napisał 16 stycznia 2019 o 16:19, komentarze zablokowane
Całkiem niedawno pisałem o postępach w pracach nad emulacją Red Dead Redemption z PS3. Okazuje się jednak, że do przodu posuwają się również autorzy xboksowego emulatora Xenia.


Na chwilę obecną RDR działający na Xenii niestety wygląda gorzej niż uruchomiony na RPCS3, co zresztą widać na powyższym klipie. Zdarzają się przycięcia, ale najpoważniejszy problem stanowią kulejące skrypty i przeźroczystość tekstur. W odróżnieniu jednak od emulatora PS3 Xenia wymaga trochę słabszej konfiguracji, więc rozwiązanie siłą rzeczy staje się bardziej dostępne.

Kto wie, może już za rok albo dwa oba programy dojrzeją na tyle, że staną się całkiem niezłą alternatywą dla zakupu konsoli?

Red Dead Redemption grywalne na PC

sdr napisał 6 stycznia 2019 o 21:57, komentarze zablokowane
Na YouTube pojawiło się ciekawe nagranie, na którym autor uruchamia Red Dead Redemption na komputerze za pomocą emulatora PlayStation 3. Wygląda to nieźle.


Wspomniany emulator to RPCS3 działający na konfiguracji z procesorem Intel Core i9 9900K. Jednostka potężna, ale trzeba pamiętać, że emulacja procesora Cell, z którego korzysta PS3 nie jest błahą sprawą. To dwie kompletnie różne od siebie architektury, a więc narzut przy emulacji również jest spory.

Niemniej zapis z rozgrywki wygląda obiecująco. Co prawda RDR miejscami jeszcze rwie, są też problemy z grafiką, głównie przy efektach cząsteczkowych i cieniach, ale jeśli komuś bardzo zależy, nie powinno być to wielką przeszkodą.