» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

DLSS w RDR 2 daje radę

sdr napisał 17 lipca 2021 o 00:20, jeszcze nie skomentowano
Wtorkowa aktualizacja 1.25 wprowadza do Red Dead Redemption II obsługę technologii NVIDIA DLSS. Jak ta nowość wypada w praktyce?


DLSS to technika renderingu zwiększająca wydajność poprzez podbicie rozdzielczości obrazu z wykorzystaniem głębokiego uczenia. Najpierw obraz renderowany jest w niższej rozdzielczości, co pochłania znacznie mniej zasobów, a następnie skaluje się go do rozdzielczości docelowej.

Z materiałów przedstawionych przez firmę NVIDIA wynika, że grając w RDR 2 z włączonym DLSS można zyskać nawet kilkadziesiąt klatek na sekundę. Przekłada się to na około 45% wzrost wydajności, i to przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Szkoda tylko, że efekt ten uzyskamy jedynie na kartach z serii RTX, których posiadacze i tak nie mogli raczej narzekać na płynność westernu Rockstar ;)

Premiera Red Dead Online: Blood Money

sdr napisał 13 lipca 2021 o 23:10, komentarze zablokowane
Dzisiaj wreszcie debiutuje wyczekiwana miesiącami aktualizacja Blood Money dla Red Dead Online.


Szczegółowe informacje na jej temat zostały już przedstawione w ubiegłotygodniowym wpisie. Przypomnijmy jednak pokrótce co Blood Money wprowadza do gry i sprawdźmy jakie dodatkowe atrakcje przygotowali twórcy na okoliczność premiery.

Krwawa forsa
 • Wydarzenia przedstawione w Blood Money kręcą się wokół ciemnych interesów Angelo Bronte oraz poszukiwań Kapitału - nielegalnej waluty, której wartość Bronte chce podbić poprzez zgromadzenie jak największych jej zapasów.
  Zadania będziemy jednak wykonywać na zlecenie prawej ręki bossa, Guido Martellego.

 • W otoczeniu Martellego poznamy kilka person o szemranej reputacji, dla których popełnimy szereg Przestępstw. Wystarczy odwiedzić Anthony'ego Foremana, Jamesa Langtona, Seana Macguire oraz niejakiego Joe.
  W trakcie zlecanych nam przez nich zadań będziemy mogli natrafić na Kapitał. Im więcej go uzbieramy, tym szybciej otworzą się przed nami intratniejsze propozycje.

 • Blood Money wprowadza do gry również trzy przestępstwa wielostopniowe: Zlecenie: kolej, Zlecenie: Jeb Phelps oraz Zlecenie: Bluewater. Za każdym z nich kryje się dodatkowe tło fabularne.

 • Podróżując przez świat Red Dead Online natrafimy też na liczne okazje do ograbienia pobliskiego domostwa lub obozu.

 • Po uzbieraniu odpowiedniej ilości Kapitału Martelli zaproponuje nam udział w tzw. Okazjach, polegających na kradzieży trzech drogocennych kamieni - Klejnotów Zachodu. Należą one do nieprzychylnego organizacji senatora Lemoyne, a pierwszy z nich - szmaragd Covingtonów - transportowany jest właśnie silnie strzeżonym pociągiem.Aby ułatwić sobie nieco start na drodze występku, po rozmowie z Martellim, u pasera będziemy mogli zakupić specjalny niezbędnik najemnika zawierający chustę Fierro, paczkę amunicji, przedmioty jednorazowego użytku oraz Kapitał.

Red Dead Online: Blood Money

Klub, powroty i zmiany
 • W dniu dzisiejszym startuje nowa odsłona Klubu Wheelera, Rawsona i spółki - Klub rewolwerowca. W cenie 25 sztabek uzyskamy dostęp do 25 rang, których ukończenie zapewni nam nie tylko zwrot inwestycji, ale również szereg ciekawych nagród.

 • Do oferty sprzedawców w RDO powraca szereg przedmiotów dostępnych wcześniej jedynie dla nabywców Przepustek bandyty. U Madame Nazar możemy teraz zakupić strój Haraway i poncho Rebellion, a jeśli ukończymy Okazję kradzieży Szmaragdu Covingtonów na bezwzględnym poziomie trudności, w ofercie pojawi się również czapka Pacific Union.
  U paserów możemy z kolei nabyć broszurę umożliwiającą szybkie podróżowanie z przenośnego obozu.

 • Wszystkie misje od kontaktów w grze swobodnej znajdują się teraz w nowym menu misji gry swobodnej.

 • Uczestnicy sesji mogą od teraz wybierać tryby gry do nowej serii nominowanej.Zniżki
 • Darmowe drinki we wszystkich saloonach.

 • Darmowe akcesorium do wyboru.

 • 40% zniżki na konie American Paint.

 • 40% zniżki na karty umiejętności.

 • 40% zniżki na psy obozowe.

 • 40% zniżki na wystroje obozu.

 • 40% zniżki na odzież w sklepie Gusa.

 • 40% zniżki na wszystkie poncho.

 • 30% zniżki na boksy w stajni.

 • 30% zniżki na broszury o wytwarzaniu broni.

 • 30% zniżki na ulepszone siodła .

 • 30% zniżki na juki związane z rolami.

 • 30% zniżki na wóz łowcy nagród.

 • 30% zniżki na lekki sztucer.

 • 30% zniżki na rewolwer marynarki.Dzisiejsza aktualizacja wprowadza również do Red Dead Redemption II obsługę technologii NVIDIA DLSS, zwiększającej płynność i ostrość obrazu na kompatybilnych kartach graficznych z serii RTX.

Zwiastun Red Dead Online: Blood Money

sdr napisał 7 lipca 2021 o 16:03, komentarze zablokowane
Zgodnie z wczorajszą obietnicą, pojawił się oficjalny zwiastun kolejnej aktualizacji Red Dead Online. Poznaliśmy też więcej szczegółów na temat nowej zawartości.Wejdźcie do prosperującego przestępczego podziemia dzięki aktualizacji Red Dead Online: Blood Money, która ukaże się już 13 lipca, i pobrudźcie sobie ręce, służąc wyjątkowo sławnym i mającym liczne koneksje członkom socjety Saint Denis.
Przestępstwa i okazjeAktualizacja Blood Money zapowiada się naprawdę dobrze. Wygląda na to, że ponownie otrzymamy wraz z nią dodatkowy wątek fabularny. Akcja ma się kręcić wokół Guido Martellego, prawej ręki znanego z Red Dead Redemption II Angelo Bronte.


Martelli stara się odzyskać cenny towar zwany Kapitałem. Pierwotnie został on stworzony jako środek wymiany, którego nie sięgnie czujne oko urzędu podatkowego, ale ostatecznie trafił w ręce prawie każdej szumowiny w pięciu stanach. Teraz Bronte i Martelli chcą go odzyskać.
Na Kapitał będziemy natrafiać podczas przestępstw dokonywanych na zlecenie Guido oraz innych postaci, z którymi ten nas skontaktuje. Będą to m.in. napady na dyliżanse, porwania, odzyskiwanie długów, a nawet wielostopniowe napady. Przestępstwa można wykonywać w bandzie lub w pojedynkę. Ponadto przemierzając świat gry natrafimy na domostwa oraz obozy, które będziemy mogli ograbić. Tam również pojawi się szansa na znalezienie Kapitału.

Po zebraniu wystarczającej ilości zagubionego Kapitału Martelli zaoferuje nam dostęp do bardziej lukratywnych okazji. Korzystając z nich ukradniemy drogocenne kamienie należące do pewnego senatora z Lemoyne, który przeszkadza Brontemu w prowadzeniu interesów. W ten sposób zachwiejemy pozycją polityka i wzbogacimy się.

Red Dead Online - Klub rewolwerowca

Klub rewolwerowcaWraz z aktualizacją Blood Money udostępniona zostanie nowa odsłona przepustki sezonowej, teraz nazywana Klubem rewolwerowca. Zostanie ona podzielona na cztery części, z których każda będzie kosztowała 25 sztabek złota i będzie się składała z 25 rang. Osiągnięcie wszystkich rang zapewni zwrot całego zainwestowanego złota, a wykupienie kompletu przepustek odblokuje dostęp do darmowej Przepustki halloweenowej 2.

W ramach każdej z czterech przepustek otrzymamy szansę zdobycia dostępu do szeregu korzyści: ekskluzywnych nagród, premii i przedmiotów. Pierwszym z unikalnych przedmiotów do zdobycia będzie strój Redcliff, noszony w trybie fabularnym przez Dutcha.

Powrót przedmiotów z przepustekGracze, którzy przegapili wcześniejsze Przepustki bandyty z pewnością ucieszą się na wieść o możliwości pozyskania niektórych przedmiotów oferowanych w ich ramach. Część broszur i strojów z przepustek zostanie udostępniona do zakupu w sklepach i u paserów.

Wsparcie dla DLSSWtorkowa aktualizacja przyniesie też zmiany na gruncie technicznym. Od teraz, dzięki wsparciu dla technologii NVIDIA DLSS, Red Dead Redemption II w wersji na PC będzie działać znacznie płynniej, a wyświetlany obraz zyska na ostrości - oczywiście jeśli dysponujecie kartą graficzną od "zielonych" z serii RTX.

Aktualizacja Blood Money ukaże się 13 lipca.

Spirać sobie RDR 2

sdr napisał 28 czerwca 2021 o 21:14, komentarze zablokowane
Podobał się wam epizod Red Dead Redemption II rozgrywający się na Guarmie? A gdyby tak pójść o krok dalej i zrobić z Arthura prawdziwego wilka morskiego?


Autor kanału Devilbringer Games pracuje nad modyfikacją do gry przekształcającą ją w piracką przygodę. Póki co mod jest na bardzo, bardzo wczesnym etapie produkcji, ale już prezentuje się intrygująco. Płaszcz? Jest. Czapka? Jest. Szabla? Jest.

Na powyższej prezentacji modyfikację możemy zobaczyć w połączeniu z Reshade Ultra Realistic Graphics, która poprawia oprawę graficzną RDR 2. Warto mieć ten projekt na oku.

RDR 2 wkrótce z obsługą DLSS

sdr napisał 2 czerwca 2021 o 00:56, komentarze zablokowane
Sztuczna inteligencja już wkrótce poprawi wydajność RDR 2 na kartach NVIDII z serii RTX. Wszystko za sprawą technologii DLSS.

Red Dead Redemption 2 wkrótce z obsługą DLSS

NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling) to technika renderingu zwiększająca wydajność poprzez podbicie rozdzielczości obrazu z wykorzystaniem głębokiego uczenia. Odbywa się to dzięki dedykowanym procesorom wyposażonym w rdzenie Tensor. Najpierw obraz renderowany jest w niższej rozdzielczości, co pochłania znacznie mniej zasobów, a następnie skaluje się go do rozdzielczości docelowej.

Teraz NVIDIA ogłosiła, że do grona tytułów wspierających DLSS wkrótce dołączy Red Dead Redemption II. Póki co nie wiemy nic więcej. Pozostaje czekać na komunikat ze strony Rockstar.