» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Red Dead Redemption II na uniwerku

sdr napisał 21 lutego 2021 o 21:42, jeszcze nie skomentowano
Kto powiedział, że gry nie nadają się do nauki? Takie pytanie zadał sobie jeden z nauczycieli akademickich i zapowiedział, że w kolejnym semestrze RDR 2 posłuży na jego zajęciach za pomoc dydaktyczną.

Uniwersytet w Tennessee

Tore Olsson jest profesorem historii i wykłada ten przedmiot na Uniwersytecie w Tennessee. Niedawno zamieścił na Twitterze wpis, który przykuł uwagę mediów z branży gier wideo. Zapowiedział w nim nową serię wykładów zatytułowaną Red Dead America, w której wraz ze studentami uczelni będzie zgłębiał wątki historyczne poruszone w westernie od Rockstar Games.


Tore Olsson

Choć często historycznie niedokładne, gry umiejętnie poruszają szereg kluczowych problemów historycznych z okresu 1899-1911.
Profesor Olsson będzie rozmawiał ze słuchaczami uniwersytetu m.in. o wywłaszczeniu rdzennych Amerykanów, Rewolucji Meksykańskiej, walce o prawa wyborcze kobiet, Wojnie Secesyjnej, prywatyzacji organów ścigania i inne ciekawe tematy. Będzie nawet o tym jak rozwój kolei umocnił pozycję wielkich korporacji.

Ehh, aż chciałoby się wrócić na studia ;D

Więcej, mocnej, lepiej!

sdr napisał 9 lutego 2021 o 02:29, komentarze zablokowane
Zakończyło się kolejne zebranie inwestorów Take-Two Interactive, tym razem podsumowujące trzeci kwartał fiskalny 2021 roku.

Take-Two Interactive

Wydarzenie zbiegło się w czasie z niedzielnym Super Bowl, co niektórzy interpretowali jako okazję do ogłoszenia czegoś super ważnego, ale... nic z tego. Konferencja była jak każda inna, a może i nawet nudniejsza niż zwykle. Karl Slatoff uraczył nas kolejnymi liczbami i ponownie dowiedzieliśmy się jak to firma świetnie sobie radzi.

Z przedstawionych danych możemy się dowiedzieć, że na całym świecie do sklepów trafiło już ponad 140 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto V oraz ponad 36 milionów egzemplarzy Red Dead Redemption II. Moduły sieciowe obu tytułów zdecydowanie nie mogą też narzekać na brak zainteresowania ze strony graczy. GTA Online zaliczyło najlepszy rok od premiery, a dla Red Dead Online grudzień był najlepszym miesiącem od opuszczenia fazy beta. Super.

The Housebuilding EP

sdr napisał 5 lutego 2021 o 18:21, komentarze zablokowane
Muzyka odgrywa w Red Dead Redemption II ogromną rolę i jest niemniej ważną jej częścią niż choćby wykreowany świat.

The Music of Red Dead Redemption 2: The Housebuilding EP

Jeśli spodobała się wam słyszana w czasie wznoszenia domu w Beecher's Hope piosenka, pewnie ucieszycie się na wieść o wydaniu jej oraz kilku innych utworów na specjalnym albumie. The Music of Red Dead Redemption 2: The Housebuilding EP dostępne będzie w sprzedaży cyfrowej oraz na winylu już za tydzień. Jeśli jednak interesuje was ta druga wersja, powinniście się pośpieszyć. Przedsprzedaż już ruszyła, a nakład jest ograniczony!

Lista utworów
  1. The Housebuilding Song (David Ferguson)

  2. A Strange Kindness (David Ferguson and Matt Sweeney)

  3. A Quiet Time (Saloon Theme) (D. Ferguson and M. Sweeney)

  4. The Course of True Love (David Ferguson and Matt Sweeney)

  5. Do Not Seek Absolution (David Ferguson and Matt Sweeney)

Kup pan fabułę

sdr napisał 14 stycznia 2021 o 21:42, komentarze zablokowane
Jeśli nabyliście wydane w grudniu samodzielne Red Dead Online i spodobał się wam wykreowany przez Rockstar świat, teraz możecie dokupić do gry tryb fabularny. DLC (?) pojawiło się w sklepie Microsoftu.

Red Dead Redemption 2 - Arthur Morgan

Trochę dziwnie pisać o historii gangu van der Lindego jako rozszerzeniu, bo w porównaniu z RDO ta oferuje znacznie więcej zawartości. Jednak technicznie rzecz biorąc, tak właśnie jest - tryb fabularny dokupujemy teraz do multiplayera ;)

W grudniu w sprzedaży pojawił się wydzielony z Red Dead Redemption II tryb sieciowy. Jeszcze przez miesiąc można zakupić go w promocyjnej cenie około 22 złotych. Gra poza Xboksem jest dostępna również na PlayStation oraz pecetach. W momencie premiery twórcy poinformowali, że do Red Dead Online będzie można w późniejszym czasie dokupić tryb fabularny, i ten czas właśnie nadszedł.

RDR 2: Tryb fabularny jest już dostępny w sklepie Microsoftu. Cena dodatku wynosi 160 złotych w przypadku edycji podstawowej i 310 złotych jeśli zdecydujemy się na wersję Ultimate. Nie jest to niestety najbardziej atrakcyjna oferta na rynku, bo pudełkowe Red Dead Redemption II na konsole można wyrwać już za 130 złotych i w tej cenie dostaniemy od razu komplet. Jeśli jednak ktoś preferuje wydania cyfrowe, raczej nie ma wyboru.

Red Dead Redemption II grą roku na Steamie

sdr napisał 4 stycznia 2021 o 13:10, skomentowano 2 razy (zablokowane)
Ogłoszono wyniki głosowania w dorocznym plebiscycie Steam Awards. Najnowszej produkcji od Rockstar się poszczęściło i zdobyła uznanie graczy w aż dwóch kategoriach.

Steam Awards 2020

Wraz ze startem wielkiej zimowej wyprzedaży, Steam jak co roku zorganizował głosowanie na najlepsze gry ostatnich dwunastu miesięcy. W pierwszym etapie mogliśmy nominować swoich faworytów, a 22 grudnia ruszyło finałowe głosowanie, które zakończyło się wczorajszego wieczora. Wczoraj też poznaliśmy zwycięzców we wszystkich dziesięciu kategoriach.

Red Dead Redemption II nominowane było w dwóch kategoriach i w obu gra zwyciężyła:Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Gratulujemy tak twórcom, jak i pozostałym nominowanym, bo konkurencja była silna.