» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Przedostatni

sdr napisał 10 lutego 2024 o 23:52, komentarze zablokowane
Trzy miesiące później i oto mamy kolejny raport podsumowujący kondycję finansową Take-Two. To jeden z tych nudniejszych.

Take-Two - podsumowanie III kwartału roku fiskalnego 2024

Jak dobrze wiemy, życie w Take-Two Interactive toczy się nieco innym rytmem niż w przypadku zwykłych śmiertelników. Korporacja rok fiskalny kończy w marcu, ale zawsze jest to niemal pełny rok do przodu względem kalendarzowego. Tak więc, w kwietniu firma otworzy nowy rok fiskalny... 2025. Tymczasem na ostatniej konferencji podsumowano trzeci kwartał fiskalnego roku 2024. Co tam słychać w komórkach Excela?

Przede wszystkim udało się upłynnić kolejnych pięć milionów kopii Grand Theft Auto V. Może się to powoli zacząć wydawać odrobinę surrealistyczne, ale gracze nadal kupują tę grę. W sumie od premiery rozeszło się jej już na wszystkich platformach ponad 195 milionów egzemplarzy. Wszystkie tytuły z serii GTA znalazły już łącznie ponad 420 milionów nabywców, o dziesięć milionów więcej niż przed kwartałem. Chociaż pewnie trudno mówić w tym kontekście o pojedynczych osobach. Raczej każdy z nas posiada po co najmniej kilka różnych gier z serii.

Według zarządu Take2 świetne wyniki wciąż osiąga GTA Online. Ostatnia aktualizacja, The Chop Shop, pozwoliła ustanowić nowe rekordy liczby aktywnych graczy, a przychody ze sprzedaży kart gotówkowych Shark zauważalnie wzrosły. Podobnie zauważalnie wzrosły przychody ze sprzedaży subskrypcji GTA+.

Bardzo dobry wynik dowiozło w ostatnim kwartale również Red Dead Redemption II. Ten tytuł zakupiły aż cztery miliony osób! Biorąc pod uwagę, że trzy miesiące wcześniej liczba ta była o połowę mniejsza, wydawca i twórcy mogą być naprawdę zadowoleni. W sumie Arthur Morgan i spółka mogą się teraz chwalić wynikiem przekraczającym 61 milionów sprzedanych kopii, a cała seria Red Dead dobiła do poziomu 86 milionów. No ładnie, ładnie.

Q&ANa konferencji towarzyszącej publikacji raportu kwartalnego nie mogło zabraknąć pytań o największe wydarzenie okresu, czyli grudniową premierę pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto VI. Strauss Zelnick miał wreszcie okazję, aby porozmawiać z uczestnikami konferencji o konkretach i nie musieć udzielać wymijających odpowiedzi ;)

Szef Take-Two został zagadnięty m.in. o to dlaczego gra ma zostać wydana dopiero w 2025 roku, na co odparł, że Rockstar po prostu dąży do ideału. Zapewnił jednak, że na razie nie ma mowy o żadnych opóźnieniach i twórcy nadal celują w kolejny rok kalendarzowy.

Zelnick zwrócił też uwagę, że na Grand Theft Auto VI gracze oczekują znacznie bardziej niż na poprzednią część serii. Nic dziwnego skoro czekamy już dwa razy dłużej...

Trolololo

sdr napisał 4 stycznia 2024 o 22:18, komentarze zablokowane
Głosowanie zakończone, wyniki znane, wszystko jasne. RDR II zostało laureatem tegorocznych Nagród Steam w kategorii Owoc miłości. Ale że jak - zapytacie? Ano widzicie, miłość różne oblicza ma ;)

Red Dead Redemption II - Steam Awards 2023

Owoc miłości to nagroda przyznawana grom, które mają już na karku ładnych kilka lat, ale ich twórcy wciąż aktywnie je wspierają i rozwijają. W przypadku Red Dead Redemption II trudno jednak dopatrzeć się powodów takiego wyróżnienia. Chociaż gra autentycznie jest arcydziełem, nie otrzymała nigdy żadnego rozszerzenia. No to może chodzi o Red Dead Online? Nie sądzę.

Czyli co, nieporozumienie? No nie do końca. Plebiscyt organizowany przez Steama to w końcu głosowanie samych graczy, a nie jakichś tam jurorów. Najwyraźniej więc fani RDO postanowili zagrać Rockstarowi na nosie i wysłać jasny przekaz. Studio popełniło błąd zabijając tytuł o ogromnym potencjale, uwielbiany przez rzesze graczy i nie zostało to zapomniane. Oczywiście cała sytuacja nie odmieni smutnego losu gry, ale wiadomość została przekazana. Miejmy nadzieję, że kierownictwo Rockstar wyciągnie właściwe wnioski.

Trick

sdr napisał 9 listopada 2023 o 23:53, komentarze zablokowane
Raz jeszcze Take-Two ucieka się do tanich sztuczek przed kwartalnym spotkaniem z inwestorami. Poprzednio zapowiedziano nowe porty RDR, a teraz pierwszy zwiastun Grand Theft Auto VI.

Take-Two - podsumowanie II kwartału roku fiskalnego 2024

I tym razem - dla odmiany - udało się. Jednak co GTA to GTA. To prawidło zdają się potwierdzać również najnowsze wyniki sprzedaży GTA V. W ostatnich trzech miesiącach gra znalazła kolejne 5 milionów nabywców, powiększając łączny nakład do 190 milionów.

Natomiast Red Dead Redemption II zwiększyło bazę graczy o 2 miliony, dociągając całkowitą sprzedaż do 57 milionów egzemplarzy.

Wciąż nic nowego nie słychać w temacie wyczekiwanych (?) mobilnych wersji GTA: The Trilogy. Słuch jakby zupełnie po nich zaginął.

Q&AStrauss Zelnick nie mógł z kolei uniknąć pytań dotyczących wspomnianego na początku Grand Theft Auto VI (a oficjalnie jeszcze następnego GTA). Poruszona została m.in. kwestia potencjalnego strajku aktorów głosowych i możliwych opóźnień z tego wynikających. Szef T2 wyraził nadzieję, że do protestu jednak nie dojdzie, a nawet gdyby tak się stało, firma ponoć jest na taką ewentualność przygotowana i zabezpieczona. Cokolwiek to znaczy.

Padło również pytanie o zastosowanie sztucznej inteligencji w procesie produkcji gier. Zelnick przyznał, że dynamiczny rozwój AI w ostatnim czasie bardzo go ekscytuje, ale jednocześnie nie oczekuje by wykorzystanie tej technologii miało jakkolwiek przyczynić się do obniżenia kosztów produkcji. AI nie pozbawi też pracy twórców gier. Wpłynie natomiast na wzrost wydajności i jakości.

Red Dead Redemption teraz w 60 klatkach

sdr napisał 4 października 2023 o 16:36, komentarze zablokowane
Port RDR wydany w sierpniu na PlayStation 4 otrzymał właśnie aktualizację. Ucieszą się z niej osoby grające na... PS5.


Łatka 1.03 wprowadza do gry nową opcję graficzną. Od teraz możemy wybrać w jakiej liczbie klatek na sekundę ma być wyświetlany obraz w trakcie rozgrywki - do wyboru: 30 i 60 fps. Opcja jednak dostępna jest tylko na PlayStation 5, gdzie możemy uruchomić Red Dead Redemption w trybie wstecznej zgodności.

Plotka: RDR 2 też na Switchu?

sdr napisał 29 września 2023 o 00:47, komentarze zablokowane
Lubimy wszelakiego rodzaju "anomalie" występujące w bazach organizacji zajmujących się klasyfikacją wiekową, bo często zwiastują one różne ciekawe rzeczy.

RDR 2 - Classificação Indicativa - gov.br

I właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym takim przypadku. Kilka dni temu w bazie brazylijskiego ministerstwa pojawiła się informacja o dostępności Red Dead Redemption II na nowej platformie - Nintendo Switch. Wpis został już co prawda usunięty, ale i tak zdążył wywołać niemałe poruszenie wśród fanów.

Jedni uważają, że to zwyczajny błąd w związku z niedawnym wydaniem Red Dead Redemption właśnie na konsoli wielkiego N. Inni sądzą jednak, że coś musi być na rzeczy, bo Rockstar raczej nie inwestowałby czasu w dostosowanie silnika RAGE do nowej platformy dla jednej tylko gry. Kto wie co z tego wyniknie?

Gdzie drwa rąbiąWarto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednym urzędowym "wycieku", który miał miejsce w ostatnim czasie. W toku kontroli prowadzonej przez amerykańską Federalną Komisję Handlu, w związku z zamiarem przejęcia Activision przez Microsoft, upublicznione zostały nowe dokumenty.

RDR 2 na 9. generacji - MS vs. FTC

Wynika z nich m.in. że gigant z Redmond starał się o udostępnienie w Game Passie RDR 2 w wersji na Xboksa... Series X|S. Gra miała się ukazać już rok temu, ale jak wiemy nie ukazała się. MS szacował, że umowa będzie ich kosztowała co najmniej 5 milionów dolarów miesięcznie, ale szanse na jej podpisanie oceniano bardzo nisko.