» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Plotka: RDR 2 też na Switchu?

sdr napisał 29 września 2023 o 00:47, jeszcze nie skomentowano
Lubimy wszelakiego rodzaju "anomalie" występujące w bazach organizacji zajmujących się klasyfikacją wiekową, bo często zwiastują one różne ciekawe rzeczy.

RDR 2 - Classificação Indicativa - gov.br

I właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym takim przypadku. Kilka dni temu w bazie brazylijskiego ministerstwa pojawiła się informacja o dostępności Red Dead Redemption II na nowej platformie - Nintendo Switch. Wpis został już co prawda usunięty, ale i tak zdążył wywołać niemałe poruszenie wśród fanów.

Jedni uważają, że to zwyczajny błąd w związku z niedawnym wydaniem Red Dead Redemption właśnie na konsoli wielkiego N. Inni sądzą jednak, że coś musi być na rzeczy, bo Rockstar raczej nie inwestowałby czasu w dostosowanie silnika RAGE do nowej platformy dla jednej tylko gry. Kto wie co z tego wyniknie?

Gdzie drwa rąbiąWarto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednym urzędowym "wycieku", który miał miejsce w ostatnim czasie. W toku kontroli prowadzonej przez amerykańską Federalną Komisję Handlu, w związku z zamiarem przejęcia Activision przez Microsoft, upublicznione zostały nowe dokumenty.

RDR 2 na 9. generacji - MS vs. FTC

Wynika z nich m.in. że gigant z Redmond starał się o udostępnienie w Game Passie RDR 2 w wersji na Xboksa... Series X|S. Gra miała się ukazać już rok temu, ale jak wiemy nie ukazała się. MS szacował, że umowa będzie ich kosztowała co najmniej 5 milionów dolarów miesięcznie, ale szanse na jej podpisanie oceniano bardzo nisko.

Premiera: Red Dead Redemption

sdr napisał 17 sierpnia 2023 o 15:38, skomentowano 2 razy (zablokowane)
Dzisiaj Red Dead Redemption debiutuje na Nintendo Switch oraz PlayStation 4! Za sprawą wstecznej zgodności tytuł mogą ogrywać również posiadacze PlayStation 5.


Przygotowana przez Double Eleven Studios konwersja obsługuje tryb 30 FPS przy rozdzielczości 1080p oraz maksymalnie 4K w przypadku konsol PS4 Pro i PS5. W opcjach graficznych pojawiły się również dwa nowe tryby wygładzania: AMD FSR 2 oraz FXAA.

Wraz z Red Dead Redemption dostajemy w pakiecie uwielbiany przez fanów dodatek Undead Nightmare oraz pozostałą zawartość z wydania Game of the Year Edition. Nie zabrakło również kinowej lokalizacji w nowych językach, w tym dla graczy z Polski. Zabrakło natomiast trybu gry wieloosobowej.

Zestaw można kupić w PlayStation Store w cenie 219 zł oraz w Nintendo eShop w cenie $49,99. Wydanie pudełkowe pojawi się na sklepowych półkach 13 października.

Zelnick: $50 to odpowiednia cena

sdr napisał 9 sierpnia 2023 o 13:14, komentarze zablokowane
Zapewne publikując w poniedziałek oficjalną zapowiedź debiutu Red Dead Redemption na nowych platformach, włodarze Take-Two liczyli na podbicie cen akcji firmy tuż przed konferencją dla inwestorów.

Wykres cen akcji TTWO

Plan jednak nie wypalił. Po początkowym wzroście, ceny spadły jeszcze bardziej, najpewniej w odpowiedzi na ogólnie negatywną reakcję konsumentów. Gracze są rozczarowani, że zamiast spodziewanego remake'u albo przynajmniej remastera, Rockstar zdecydował się jedynie na kolejny mało wnoszący port. Gra nie zaoferuje na Switchu i PS4 żadnych usprawnień technologicznych, a na dodatek pozbawiona jest trybu wieloosobowego.

Znacznie więcej kontrowersji budzi jednak cena pakietu. Zdaje się ona być zbyt wysoka jak na trzynastoletnią produkcję. Nawet bogatsze wydanie Game of the Year dla Xboksa 360, działające również na nowszych konsolach Microsoftu, jest bowiem o 40% tańsze. Tymczasem, zapytany o to przez redakcję IGN Strauss Zelnick dzielnie broni swojej decyzji.


Strauss Zelnick

Wierzymy, że z biznesowego punktu widzenia cena jest odpowiednia.
Z kolei odpowiedzialna za finanse Hannah Sage przyznała, że głównym powodem decyzji o ustaleniu ceny na poziomie $50 jest właśnie Undead Nightmare. Po czym Zelnick dodał:


Undead Nightmare w momencie premiery było samo w sobie świetną, samodzielną grą, więc czujemy, że wydanie go w pakiecie po raz pierwszy (na nowych platformach) stanowi świetną wartość dla konsumentów.
Jednak w kontekście wycenionej znacznie niżej wersji dla Xboksa, takie wyjaśnienie nadal się nie klei... Na koniec dyrektor generalny T2 odniósł się jeszcze do logiki stojącej za decyzjami o tym, kiedy i które gry są remake-owane lub remasterowane, a które jedynie portowane.


To zależy od wizji zespołów kreatywnych, co można byłoby z danym tytułem zrobić. Kiedy takiej wizji brakuje, możemy dostarczyć go w oryginalnej formie. To właśnie zrobiliśmy. Jednak w pewnych przypadkach możemy grę zremasterować lub stworzyć remake. Więc to naprawdę zależy od danego tytułu, jak studio się z nim czuje, od platformy oraz możliwych korzyści dla konsumentów.
Czyli zabrakło wizji. Szkoda, bo fanom dobrych pomysłów nie brakuje.

Zapowiedź: RDR na Switchu i PS4!

sdr napisał 7 sierpnia 2023 o 16:13, skomentowano 4 razy (zablokowane)
Red Dead Redemption zostanie wydane na Nintendo Switch oraz PlayStation 4. Premiera już za tydzień!


Wraz z pierwszą odsłoną serii w nowym wydaniu powróci również uwielbiany przez fanów dodatek Undead Nightmare, a wersję dla PS4 będzie można uruchomić także na PS5 w ramach wstecznej kompatybilności. Ponadto wielu graczy, również z Polski, powinno ucieszyć rozszerzenie listy dostępnych wersji językowych.

Nie mamy tu jednak do czynienia z remakiem, ani nawet z remasterem, jak oczekiwało wielu z nas. Będzie to po prostu konwersja, której tym razem podjęła się ekipa Double Eleven Studios. RDR w wersji cyfrowej na nowych platformach ukaże się już 17 sierpnia w cenie $50. Jeśli wolicie wydanie pudełkowe, będziecie musieli poczekać do 13 października.

Dzisiaj uruchomiona została również nowa strona internetowa gry.

Plotka: remaster RDR w drodze? #2

sdr napisał 28 lipca 2023 o 22:20, komentarze zablokowane
Pojawił się kolejny trop w "aferze remasterowej" Red Dead Redemption. Dataminerzy odkryli w plikach strony internetowej Rockstar nowe elementy związane z grą.

Red Dead Redemption

O możliwości wydania odświeżonej wersji przygód Johna Marstona pisałem równo miesiąc temu. Wtedy to pojawiła się pierwsza w temacie wiarygodna wskazówka pod postacią nowej klasyfikacji wiekowej nadanej przez uprawnioną do tego organizację z Korei Południowej.

Wczoraj Tez poinformował, że oficjalna strona Rockstar Games została zaktualizowana, a w jej plikach pojawiła się nowa wzmianka o Red Dead Redemption. Tytuł został dodany do listy gier obsługiwanych przez skrypt odpowiedzialny za wyświetlanie stosownej kategorii wiekowej. Do tej pory lista ta zawierała odniesienia jedynie do GTA V, GTA Online, RDR 2 oraz Red Dead Online.

Na serwerze wylądował również plik graficzny z logo RDR. Niby logo jak logo, nie różni się od tego, które pamiętamy z 2010 roku, ale uwagę zwraca nazwa pliku: RDR1RSP. Co może oznaczać skrót RSP? Remaster SP? Remake SP? RockStar Presents? Miejmy nadzieję, że dowiemy się już wkrótce. Ewidentnie coś się dzieje.