» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Przedostatni

sdr napisał 10 lutego 2024 o 23:52, komentarze zablokowane
Trzy miesiące później i oto mamy kolejny raport podsumowujący kondycję finansową Take-Two. To jeden z tych nudniejszych.

Take-Two - podsumowanie III kwartału roku fiskalnego 2024

Jak dobrze wiemy, życie w Take-Two Interactive toczy się nieco innym rytmem niż w przypadku zwykłych śmiertelników. Korporacja rok fiskalny kończy w marcu, ale zawsze jest to niemal pełny rok do przodu względem kalendarzowego. Tak więc, w kwietniu firma otworzy nowy rok fiskalny... 2025. Tymczasem na ostatniej konferencji podsumowano trzeci kwartał fiskalnego roku 2024. Co tam słychać w komórkach Excela?

Przede wszystkim udało się upłynnić kolejnych pięć milionów kopii Grand Theft Auto V. Może się to powoli zacząć wydawać odrobinę surrealistyczne, ale gracze nadal kupują tę grę. W sumie od premiery rozeszło się jej już na wszystkich platformach ponad 195 milionów egzemplarzy. Wszystkie tytuły z serii GTA znalazły już łącznie ponad 420 milionów nabywców, o dziesięć milionów więcej niż przed kwartałem. Chociaż pewnie trudno mówić w tym kontekście o pojedynczych osobach. Raczej każdy z nas posiada po co najmniej kilka różnych gier z serii.

Według zarządu Take2 świetne wyniki wciąż osiąga GTA Online. Ostatnia aktualizacja, The Chop Shop, pozwoliła ustanowić nowe rekordy liczby aktywnych graczy, a przychody ze sprzedaży kart gotówkowych Shark zauważalnie wzrosły. Podobnie zauważalnie wzrosły przychody ze sprzedaży subskrypcji GTA+.

Bardzo dobry wynik dowiozło w ostatnim kwartale również Red Dead Redemption II. Ten tytuł zakupiły aż cztery miliony osób! Biorąc pod uwagę, że trzy miesiące wcześniej liczba ta była o połowę mniejsza, wydawca i twórcy mogą być naprawdę zadowoleni. W sumie Arthur Morgan i spółka mogą się teraz chwalić wynikiem przekraczającym 61 milionów sprzedanych kopii, a cała seria Red Dead dobiła do poziomu 86 milionów. No ładnie, ładnie.

Q&ANa konferencji towarzyszącej publikacji raportu kwartalnego nie mogło zabraknąć pytań o największe wydarzenie okresu, czyli grudniową premierę pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto VI. Strauss Zelnick miał wreszcie okazję, aby porozmawiać z uczestnikami konferencji o konkretach i nie musieć udzielać wymijających odpowiedzi ;)

Szef Take-Two został zagadnięty m.in. o to dlaczego gra ma zostać wydana dopiero w 2025 roku, na co odparł, że Rockstar po prostu dąży do ideału. Zapewnił jednak, że na razie nie ma mowy o żadnych opóźnieniach i twórcy nadal celują w kolejny rok kalendarzowy.

Zelnick zwrócił też uwagę, że na Grand Theft Auto VI gracze oczekują znacznie bardziej niż na poprzednią część serii. Nic dziwnego skoro czekamy już dwa razy dłużej...

Wielka drrraka

sdr napisał 20 stycznia 2024 o 22:38, komentarze zablokowane
W kwietniu ubiegłego roku Remedy Entertainment po ponad dwóch dekadach zaktualizowało swoje logo. Czy na lepsze to kwestia gustu, ale komuś ewidentnie się nie spodobało.

Remedy Entertainment

Tym kimś okazało się... kierownictwo Take-Two Interactive, dla którego nowy logotyp ojców m.in. Maksa Payne'a za bardzo przypominał kultowy już symbol identyfikujący Rockstar Games - no bo wiadomo, jak R to przecież tylko Rockstar ;) Jak donosi Respawn First, prawnicy korporacji mieli z tym tak duży problem, że postanowili wejść z Remedy na drogę sądową.

Mogłoby się to wydawać co najmniej zaskakującym krokiem. Obie firmy od lat z powodzeniem przecież współpracują i nigdy nie pojawiały się w tym obszarze żadne zgrzyty, przynajmniej oficjalnie. Rockstar wydał dwie pierwsze odsłony serii Max Payne, a teraz finansuje produkcję ich remake'ów. Remedy z kolei chętnie udzielało wsparcia merytorycznego przy powstawaniu części trzeciej.

Szczęśliwie okazuje się, że cała sprawa znalazła już swój pozytywny finał. W odpowiedzi na zapytanie skierowane do Remedy, Stephen Totilo otrzymał potwierdzenie, że kryzys został zażegnany.


Nie ma tu nic ciekawego - to sprawa między naszymi zespołami, która została wyjaśniona całkowicie polubownie pod koniec ubiegłego roku.


Złożenie wniosku do sądu było po prostu wstępną formalnością, a Remedy i Take-Two nadal współpracują ze sobą na zasadach partnerstwa.
Dobrze, że się dogadali...

Trick

sdr napisał 9 listopada 2023 o 23:53, komentarze zablokowane
Raz jeszcze Take-Two ucieka się do tanich sztuczek przed kwartalnym spotkaniem z inwestorami. Poprzednio zapowiedziano nowe porty RDR, a teraz pierwszy zwiastun Grand Theft Auto VI.

Take-Two - podsumowanie II kwartału roku fiskalnego 2024

I tym razem - dla odmiany - udało się. Jednak co GTA to GTA. To prawidło zdają się potwierdzać również najnowsze wyniki sprzedaży GTA V. W ostatnich trzech miesiącach gra znalazła kolejne 5 milionów nabywców, powiększając łączny nakład do 190 milionów.

Natomiast Red Dead Redemption II zwiększyło bazę graczy o 2 miliony, dociągając całkowitą sprzedaż do 57 milionów egzemplarzy.

Wciąż nic nowego nie słychać w temacie wyczekiwanych (?) mobilnych wersji GTA: The Trilogy. Słuch jakby zupełnie po nich zaginął.

Q&AStrauss Zelnick nie mógł z kolei uniknąć pytań dotyczących wspomnianego na początku Grand Theft Auto VI (a oficjalnie jeszcze następnego GTA). Poruszona została m.in. kwestia potencjalnego strajku aktorów głosowych i możliwych opóźnień z tego wynikających. Szef T2 wyraził nadzieję, że do protestu jednak nie dojdzie, a nawet gdyby tak się stało, firma ponoć jest na taką ewentualność przygotowana i zabezpieczona. Cokolwiek to znaczy.

Padło również pytanie o zastosowanie sztucznej inteligencji w procesie produkcji gier. Zelnick przyznał, że dynamiczny rozwój AI w ostatnim czasie bardzo go ekscytuje, ale jednocześnie nie oczekuje by wykorzystanie tej technologii miało jakkolwiek przyczynić się do obniżenia kosztów produkcji. AI nie pozbawi też pracy twórców gier. Wpłynie natomiast na wzrost wydajności i jakości.

Zelnick: $50 to odpowiednia cena

sdr napisał 9 sierpnia 2023 o 13:14, komentarze zablokowane
Zapewne publikując w poniedziałek oficjalną zapowiedź debiutu Red Dead Redemption na nowych platformach, włodarze Take-Two liczyli na podbicie cen akcji firmy tuż przed konferencją dla inwestorów.

Wykres cen akcji TTWO

Plan jednak nie wypalił. Po początkowym wzroście, ceny spadły jeszcze bardziej, najpewniej w odpowiedzi na ogólnie negatywną reakcję konsumentów. Gracze są rozczarowani, że zamiast spodziewanego remake'u albo przynajmniej remastera, Rockstar zdecydował się jedynie na kolejny mało wnoszący port. Gra nie zaoferuje na Switchu i PS4 żadnych usprawnień technologicznych, a na dodatek pozbawiona jest trybu wieloosobowego.

Znacznie więcej kontrowersji budzi jednak cena pakietu. Zdaje się ona być zbyt wysoka jak na trzynastoletnią produkcję. Nawet bogatsze wydanie Game of the Year dla Xboksa 360, działające również na nowszych konsolach Microsoftu, jest bowiem o 40% tańsze. Tymczasem, zapytany o to przez redakcję IGN Strauss Zelnick dzielnie broni swojej decyzji.


Strauss Zelnick

Wierzymy, że z biznesowego punktu widzenia cena jest odpowiednia.
Z kolei odpowiedzialna za finanse Hannah Sage przyznała, że głównym powodem decyzji o ustaleniu ceny na poziomie $50 jest właśnie Undead Nightmare. Po czym Zelnick dodał:


Undead Nightmare w momencie premiery było samo w sobie świetną, samodzielną grą, więc czujemy, że wydanie go w pakiecie po raz pierwszy (na nowych platformach) stanowi świetną wartość dla konsumentów.
Jednak w kontekście wycenionej znacznie niżej wersji dla Xboksa, takie wyjaśnienie nadal się nie klei... Na koniec dyrektor generalny T2 odniósł się jeszcze do logiki stojącej za decyzjami o tym, kiedy i które gry są remake-owane lub remasterowane, a które jedynie portowane.


To zależy od wizji zespołów kreatywnych, co można byłoby z danym tytułem zrobić. Kiedy takiej wizji brakuje, możemy dostarczyć go w oryginalnej formie. To właśnie zrobiliśmy. Jednak w pewnych przypadkach możemy grę zremasterować lub stworzyć remake. Więc to naprawdę zależy od danego tytułu, jak studio się z nim czuje, od platformy oraz możliwych korzyści dla konsumentów.
Czyli zabrakło wizji. Szkoda, bo fanom dobrych pomysłów nie brakuje.

Zelnick i Slatoff dostaną podwyżkę

sdr napisał 6 sierpnia 2023 o 17:44, komentarze zablokowane
Szefowie Take-Two Interactive z pewnością są bardzo wdzięczni wszystkim graczom, którzy korzystają z mikrotransakcji oraz subskrypcji w wydawanych przez firmę grach.

Strauss Zelnick i Karl Slatoff

Strauss Zelnick (dyrektor generalny) i Karl Slatoff (prezes) zostali bowiem właśnie nagrodzeni przez swojego pracodawcę ogromnymi podwyżkami. Obaj panowie zatrudnieni są w T2 poprzez własną spółkę (ZMC), zyskami z działalności której dzielą się w stosunku 60/40 na korzyść tego pierwszego. A w tym roku będzie czym się dzielić, bo do wspólnej kasy, gotówką i w formie udziałów, wpadną ponad 72 miliony dolarów! To ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że przychody ZMC z tytułu współpracy z Take-Two uzależnione są głównie od wyników. Uczciwie, prawda? Jak jednak podaje Axios, 25% całej kwoty zależy również od wzrostu przychodów z mikrotransakcji i subskrypcji.

To już wiecie skąd te głupie pomysły w stylu GTA+.