» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Zelnick: $50 to odpowiednia cena

sdr napisał 9 sierpnia 2023 o 13:14, komentarze zablokowane
Zapewne publikując w poniedziałek oficjalną zapowiedź debiutu Red Dead Redemption na nowych platformach, włodarze Take-Two liczyli na podbicie cen akcji firmy tuż przed konferencją dla inwestorów.

Wykres cen akcji TTWO

Plan jednak nie wypalił. Po początkowym wzroście, ceny spadły jeszcze bardziej, najpewniej w odpowiedzi na ogólnie negatywną reakcję konsumentów. Gracze są rozczarowani, że zamiast spodziewanego remake'u albo przynajmniej remastera, Rockstar zdecydował się jedynie na kolejny mało wnoszący port. Gra nie zaoferuje na Switchu i PS4 żadnych usprawnień technologicznych, a na dodatek pozbawiona jest trybu wieloosobowego.

Znacznie więcej kontrowersji budzi jednak cena pakietu. Zdaje się ona być zbyt wysoka jak na trzynastoletnią produkcję. Nawet bogatsze wydanie Game of the Year dla Xboksa 360, działające również na nowszych konsolach Microsoftu, jest bowiem o 40% tańsze. Tymczasem, zapytany o to przez redakcję IGN Strauss Zelnick dzielnie broni swojej decyzji.


Strauss Zelnick

Wierzymy, że z biznesowego punktu widzenia cena jest odpowiednia.
Z kolei odpowiedzialna za finanse Hannah Sage przyznała, że głównym powodem decyzji o ustaleniu ceny na poziomie $50 jest właśnie Undead Nightmare. Po czym Zelnick dodał:


Undead Nightmare w momencie premiery było samo w sobie świetną, samodzielną grą, więc czujemy, że wydanie go w pakiecie po raz pierwszy (na nowych platformach) stanowi świetną wartość dla konsumentów.
Jednak w kontekście wycenionej znacznie niżej wersji dla Xboksa, takie wyjaśnienie nadal się nie klei... Na koniec dyrektor generalny T2 odniósł się jeszcze do logiki stojącej za decyzjami o tym, kiedy i które gry są remake-owane lub remasterowane, a które jedynie portowane.


To zależy od wizji zespołów kreatywnych, co można byłoby z danym tytułem zrobić. Kiedy takiej wizji brakuje, możemy dostarczyć go w oryginalnej formie. To właśnie zrobiliśmy. Jednak w pewnych przypadkach możemy grę zremasterować lub stworzyć remake. Więc to naprawdę zależy od danego tytułu, jak studio się z nim czuje, od platformy oraz możliwych korzyści dla konsumentów.
Czyli zabrakło wizji. Szkoda, bo fanom dobrych pomysłów nie brakuje.

Zelnick i Slatoff dostaną podwyżkę

sdr napisał 6 sierpnia 2023 o 17:44, komentarze zablokowane
Szefowie Take-Two Interactive z pewnością są bardzo wdzięczni wszystkim graczom, którzy korzystają z mikrotransakcji oraz subskrypcji w wydawanych przez firmę grach.

Strauss Zelnick i Karl Slatoff

Strauss Zelnick (dyrektor generalny) i Karl Slatoff (prezes) zostali bowiem właśnie nagrodzeni przez swojego pracodawcę ogromnymi podwyżkami. Obaj panowie zatrudnieni są w T2 poprzez własną spółkę (ZMC), zyskami z działalności której dzielą się w stosunku 60/40 na korzyść tego pierwszego. A w tym roku będzie czym się dzielić, bo do wspólnej kasy, gotówką i w formie udziałów, wpadną ponad 72 miliony dolarów! To ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że przychody ZMC z tytułu współpracy z Take-Two uzależnione są głównie od wyników. Uczciwie, prawda? Jak jednak podaje Axios, 25% całej kwoty zależy również od wzrostu przychodów z mikrotransakcji i subskrypcji.

To już wiecie skąd te głupie pomysły w stylu GTA+.

Może tak, a może nie

sdr napisał 18 maja 2023 o 10:13, komentarze zablokowane
T2 przedstawiło wyniki finansowe za ostatni kwartał i cały rok fiskalny. To dobra okazja, aby pochwalić się kolejnymi milionami sprzedanych gier oraz puścić oko do wygłodniałych graczy i dziennikarzy.

Take-Two - podsumowanie roku fiskalnego 2023

Największe tytuły w bibliotece firmy nadal znajdują nabywców. Do sklepów w ostatnich trzech miesiącach trafiło kolejnych 5 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto V, co pozwoliło najnowszej (sick!) części serii osiągnąć zawrotny pułap 180 milionów sprzedanych kopii. Niewiele gorzej radzi sobie również znacznie młodsze dziecko Rockstar. Dla Red Dead Redemption II możemy mówić odpowiednio o 3 milionach i 53 milionach rozdystrybuowanych sztuk.

Podczas konferencji organizowanych przez Take-Two Interactive największe zainteresowanie wzbudzają jednak zapowiedzi i najróżniejsze prognozy. Tym razem uwagę mediów przykuła informacja o spodziewanym przez zarząd firmy wzroście przychodów w roku fiskalnym 2025. Włodarze T2 oczekują wtedy wyników na poziomie 8 miliardów dolarów. Co może zapewnić takie obroty? Może to być efekt jakiejś dużej premiery... albo kilku mniejszych ;)

50 milionów Red Dead Redemption II

sdr napisał 7 lutego 2023 o 21:57, komentarze zablokowane
Za nami kolejna konferencja dla inwestorów Take2. Jeśli nie spodziewaliście się po niej niczego szczególnego to... mieliście rację.

Take-Two - podsumowanie III kwartału roku fiskalnego 2023

Wczoraj późnym wieczorem, wydawca gier m.in. od Rockstar Games podsumował ostatnie trzy miesiące swojej działalności. Podsumowania te bywają mniej lub bardziej entuzjastyczne, ale zwykle szefostwo firmy chwali się na nich różnymi osiągnięciami na polu sprzedaży. I od kilku już lat dowiadujemy się o kolejnych progach sukcesywnie przekraczanych przez takie na przykład Grand Theft Auto V.

Nie inaczej było i tym razem. Najnowsza (sic!) część gangsterskiej sagi GTA znalazła w ostatnim czasie 175-milionowego nabywcę. To o jakieś 5 milionów więcej niż przed kwartałem i kolejne 5 milionów, które zasiliło łączną pulę całej serii. Tej natomiast, co ciekawe, już tylko 5 milionów brakuje do okrągłych 400 baniek. Chyba szykuje się nam wkrótce "małe" święto.

Rewelacyjnie zaś (przynajmniej jak na poziom wsparcia ze strony Rockstar) radzi sobie Red Dead Redemption II. Ambitny western trafił już w ręce ponad 50 milionów graczy, tym samym zwiększając łączną sprzedaż serii do 70 milionów egzemplarzy. Take-Two Interactive raczy nawet zauważyć, że przybywa graczy w Red Dead Online. W ostatnim kwartale było ich znacznie więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej. Jak widać decyzja o zarzuceniu dalszego rozwoju gry była słuszna ;>

T2: raport po katastrofie

sdr napisał 8 listopada 2022 o 23:48, komentarze zablokowane
Take-Two Interactive podczas kolejnej konferencji dla inwestorów przedstawiło swoje wyniki za drugi kwartał roku fiskalnego 2023.

Take-Two - podsumowanie II kwartału roku fiskalnego 2023

Raport to szczególny, bo pierwszy po wrześniowym wycieku materiałów z nowego Grand Theft Auto. Kierownictwo T2 tradycyjnie jednak robiło dobrą minę do złej gry i jak mantrę powtarzało w odpowiedzi na padające podczas konferencji pytania, że cała sytuacja nie ma żadnego wpływu na proces produkcyjny. Trudno jednak będzie te zapewnienia zweryfikować skoro wcześniej nie poznaliśmy żadnej, choćby przybliżonej, daty premiery tytułu.

Z innej beczkiJak w każdym raporcie, również w najnowszym nie zabrakło mnóstwa cyferek. Dowiadujemy się z nich m.in. że Grand Theft Auto V rozeszło się już w przeszło 170 milionach egzemplarzy, a... zaraz, zaraz. Czy taka liczba nie padła już przypadkiem w poprzednim sprawozdaniu? Jak najbardziej, padła. A to oznacza, że w ostatnim kwartale na półki sklepowe trafiło mniej niż milion sztuk GTA V. Szok?

Fakt, w ostatnich latach zostaliśmy przyzwyczajeni do znacznie lepszych i wyjątkowo stabilnych wyników sprzedażowych piątki. Każdego roku gra zdobywała średnio około 20 milionów nowych nabywców, ale okazuje się, że w przeszłości zdarzały się już takie "słabsze" momenty. Z zestawienia przygotowanego przez Dereka Stricklanda dowiadujemy się, że ostatnio było tak trzy lata temu. Później jednak sprzedaż znowu wzrosła. Dołek w pojedynczym kwartale nie musi więc od razu oznaczać trwałego osłabienia trendu.