» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Take-Two melduje wykonanie zadania

sdr napisał 5 sierpnia 2020 o 19:35, komentarze zablokowane
Take-Two Interactive opublikowało kolejny kwartalny raport, który tym razem obejmuje okres od kwietnia do czerwca. Rzućmy okiem na liczby i sprawdźmy co do powiedzenia przy tej okazji miał zarząd firmy.

Take-Two Interactive

Branża gier wideo wydaje się studnią bez dna. Pieniądze można z niej czerpać niemal bez końca ;) Może to zaskakiwać tym bardziej, że przecież ostatnich kilka miesięcy na całym świecie było bardzo trudnych. Najwyraźniej nie dla T2. Firma w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2021 zarobiła ponad 831 milionów dolarów, w tym ponad 726 milionów to przychody z segmentu cyfrowego.

Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży gier firmowanych przez Rockstar to najnowsza produkcja studia, czyli Red Dead Redemption II rozeszła się w nakładzie przekraczającym 32 miliony egzemplarzy. Świetnie w dalszym ciągu radzi sobie również niepowstrzymane GTA V, które znalazło łącznie ponad 136 milionów nabywców.

Take-Two chwali się również swoją działalnością charytatywną. W kwietniu zapowiedziano, że 5% dwumiesięcznych zysków z mikrotransakcji zostanie przekazanych na walkę ze skutkami pandemii. Udało się uzbierać w ten sposób 15 milionów dolarów.

Przyszłość to digitalBardzo dobre wyniki sprzedaży w gałęzi cyfrowej zdają się pokrywać z wizją branży kreśloną przez Straussa Zelnicka. W udzielonym serwisowi GamesIndustry.biz wywiadzie prezes T2 przyznał, że w przyszłości spodziewa się dalszych wzrostów na rynku cyfrowym, a nawet całkowitego odejścia od dystrybucji na fizycznych nośnikach.


Strauss Zelnick

Nie sądzę żeby istniała jakaś sztywna granica opłacalności w dystrybucji fizycznej. Myślę, że wszystko zależy od decyzji konsumentów. Nigdy nie ukrywałem swoich przekonań, że z czasem ta branża przejdzie w pełni na dystrybucję cyfrową. Na razie jednak nośniki fizyczne to wciąż bardzo ważny segment (...)
Więcej nowego staregoDziewiąta generacja konsol coraz bliżej i ten temat też coraz częściej pojawia się w kontekście raportów finansowych wydawców. Wiemy już, że w przyszłym roku na nowym sprzęcie wydane zostanie ponownie Grand Theft Auto V i już w czasie prezentacji Sony dowiedzieliśmy się, że gra zostanie odświeżona i usprawniona, aby jeszcze raz nas oczarować.

Wszyscy jesteśmy jednak ciekawi czy za ulepszeniami technicznymi i wizualnymi pójdą jakieś nowe treści. Okazuje się, że tak najpewniej będzie. Zelnick zdradził, że wersja GTA V na PlayStation 5, Xboksa Series X, ale również na komputery osobiste zostanie wzbogacona o nową ekskluzywną zawartość. W tej chwili możemy tylko zgadywać co to będzie, ale... miejmy nadzieję, że nie chodzi po prostu o szybkie zakończenie wsparcia dla wydań przygotowanych z myślą o PS4 oraz Xboksie One.

Nie samym GTA człowiek jednak żyje dlatego w rozmowie z szefem Take-Two pojawiło się również pytanie o inne gry, które mogłyby zostać wydane na nowych platformach. Strauss Zelnick zdaje się nie pozostawiać wątpliwości.


(...) zawsze pozostawiamy takie ogłoszenia naszym studiom, ale jestem przekonany, że w przyszłości będzie tego więcej.
To co, Red Dead Redemption II i pół? ;)

Przebudzenie Judasza

sdr napisał 24 maja 2020 o 13:13, komentarze zablokowane
Cztery lata temu Take-Two Interactive zarejestrowało w urzędach patentowych na całym świecie tajemniczy znak JUDAS. Od tamtej pory nie dowiedzieliśmy się na ten temat niczego nowego.

Judas

I w sumie dalej niewiele wiemy. Temat wraca teraz jedynie dlatego, że prawa do znaku zostały odnowione, prawdopodobnie na co najmniej kolejne cztery lata. Prawa T2 obejmują m.in. takie dziedziny jak gry wideo, muzyka, film oraz telewizja, czyli w zasadzie całą szeroko pojętą branżę rozrywkową. Nie został jednak sprecyzowany żaden konkretny logotyp, a jedynie sama fraza JUDAS.

Oczywiście w społeczności fanów gier wydawanych przez firmę pojawiło się mnóstwo spekulacji, w tym podejrzenia, że może to być nazwa kodowa dla nowego Grand Theft Auto. Po co jednak chronić prawnie nazwę kodową, która i tak jest wykorzystywana tylko wewnętrznie? Najpewniej więc chodzi o faktyczny tytuł gry, jednej z ponad 90, nad którymi obecnie pracują różne studia podległe Take-Two. Nawet niekoniecznie Rockstar.

Miliony Take-Two

sdr napisał 21 maja 2020 o 22:28, komentarze zablokowane
Przyzwyczailiśmy się już, że kiedy tylko Take-Two przedstawia swoje wyniki, mowa jest o kolejnych milionach, czy to sprzedanych, czy zarobionych. Tym razem nie jest inaczej.

Take-Two Interactive

Z najnowszego raportu firmy możemy dowiedzieć się, że jej kondycja finansowa w dalszym ciągu jest co najmniej bardzo dobra. Nie ma się jednak co dziwić zważywszy na stałą tendencję wzrostową przychodów ze sprzedaży cyfrowej. Na te składają się m.in. dodatki do gier i wszelkiego rodzaju mikrotransakcje. Gracze w ostatnim kwartale wydali na cyfrowe dobra od T2 ponad 410 milionów dolarów, co przy całkowitych obrotach spółki na poziomie 760 milionów stanowi aż 54%.

Oczywiście znaczny wkład w ten wynik miały GTA V oraz RDR 2 wraz ze swoimi modułami sieciowymi. Same gry z kolei sprzedały się już łącznie odpowiednio w 130 milionach i 30 milionach egzemplarzy. To bardzo dobre wyniki i choć takie znajdujące bez końca nabywców Grand Theft Auto V chyba na mało kim robi jeszcze wrażenie, to Strauss Zelnick zdaje się mieć dobre wytłumaczenie sukcesu Take-Two.


Strauss Zelnick

Firma musi zarabiać, bo nie jesteśmy organizacją charytatywną, ale gracz też musi czuć, że dostaje coś wartościowego.


To jak w restauracji, w której obsługa jest na żenującym poziomie i na koniec dostajemy bardzo wysoki rachunek. Właśnie takiej sytuacji w kontekście mikrotransakcji próbujemy w Take-Two uniknąć.


Zawsze dajemy więcej niż żądamy. To jest cel naszej firmy i wszystkich naszych marek.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o czymś, o czym zwykle nie mówiło się na konferencjach Take-Two. Otóż włodarze firmy zdradzili ile nowych gier znajduje się aktualnie w produkcji we wszystkich podległych studiach, w tym w Rockstar. To 93 gry i mowa tylko o grach, a nie jakichś dodatkach. Trzeba przyznać, że liczba robi wrażenie, chyba nawet większe niż przychody spółki ;) Strauss Zelnick pokusił się nawet o przedstawienie bardziej szczegółowych liczb:


  • 47 tytułów to kontynuacje, a 46 to zupełnie nowe marki,

  • 72 gry zostaną wydane na konsole, pecety i/lub w streamingu,

  • 21 gier trafi wyłącznie na urządzenia mobilne,

  • 67 tytułów to gry płatne, a 26 zostanie wydanych w modelu free-to-play.Czy wśród tych produkcji znajduje się np. nowe Grand Theft Auto albo jakaś inna gra spod znaku Rockstar? Pewnie tak. Nie liczyłbym jednak, że którąś zobaczymy w najbliższym roku, nawet jeśli Take-Two zapowiada wiele nowych premier na ten okres. Możemy liczyć co najwyżej na zapowiedź. Dobre byłoby i to.

Take-Two: kwartał średnio na jeża

sdr napisał 7 lutego 2020 o 11:05, komentarze zablokowane
Minął kolejny kwartał fiskalny w Take-Two Interactive i przyszła pora na sprawozdanie. To szczególny raport, bo zaledwie kilka dni temu ogłoszono, że Dan Houser opuści Rockstar Games.

Take-Two Interactive

Wiadomość o odejściu Housera niezbyt dobrze odbiła się na giełdowych notowaniach Take-Two. Firma zaliczyła w środę spadek wartości akcji o 6% i choć szybko odrobiła straty, to jednak wyraźnie widać, że cała sytuacja zaniepokoiła inwestorów. W trakcie konferencji dla nich Strauss Zelnick nie mówił na ten temat zbyt wiele. Powtórzył tylko opublikowany wcześniej komunikat i życzył Danowi pomyślności. Jednocześnie przypomniał, że Sam Houser nadal będzie pełnił funkcję prezesa Rockstar Games, z czym radzi sobie znakomicie.

Zelnick jak zawsze zachwalał też wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów. GTA V zostało dostarczone na rynek już w ponad 120 milionach egzemplarzy - to około 20 mln tylko w ostatnim roku. Z kolei Red Dead Redemption II chyba trochę rozczarowało zarząd T2 (chociaż nikt nie da tego po sobie poznać ;)). Co prawda gra trafiła w sklepowe półki już w ponad 29 milionach sztuk, jednak zdecydowana większość tego nakładu to zasługa wersji konsolowej.

Dokładnie przed rokiem raportowano, że produkcja znalazła 23 miliony nabywców, a to oznacza, że od tamtej pory grę kupiło "tylko" 6 mln osób. To oczywiście nadal świetny wynik, chociaż w świetle jesiennej premiery na PC... sami rozumiecie. Inna sprawa to problemy z optymalizacją edycji pecetowej, które mogły mieć wpływ na zainteresowanie grą. Możliwe, że wiele osób postanowiło zaczekać z zakupem aż wersja na komputery zostanie dopracowana albo potanieje. O tym jednak przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Zelnick: mikrotransakcje nie są najważniejsze

sdr napisał 11 listopada 2019 o 18:41, komentarze zablokowane
Take-Two Interactive zamyka kolejny kwartał fiskalny. Przy tej okazji jak zawsze kierownictwo firmy podsumowuje minione trzy miesiące i dzieli się planami na przyszłość.

Strauss Zelnick

Stałym elementem każdego raportu jest to co inwestorzy lubią najbardziej, czyli wyniki sprzedaży poszczególnych gier i ogólnie rzecz biorąc przychody. W ostatnim kwartale na sklepowe półki trafiło kolejne półtora miliona egzemplarzy Red Dead Redemption II co łącznie daje temu tytułowi wynik przekraczający 26 milionów sztuk. Co już nikogo chyba nie dziwi, wciąż dobrze radzi sobie Grand Theft Auto V, które od maja sprzedało się w 5 milionach egzemplarzy i łącznie przekroczyło 115 milionów kopii. Nieźle jak na 6-latkę.

Wysokie zainteresowanie grami z zaszytymi mikrotransakcjami musi oczywiście przekładać się na dodatkowe przychody i z tego kanału. Take2 nie ma w tym obszarze powodów do narzekań, bo ostatni kwartał to aż 300 milionów dolarów wydanych przez graczy we wszystkich wydawanych przez firmę tytułach. Jednocześnie Strauss Zelnick podkreśla, że mikropłatności nigdy nie są w Take-Two traktowane priorytetowo.


Naszym celem jest zabawiać i angażować konsumentów. Dopiero kiedy mamy pewność, że zrobiliśmy w tym obszarze wszystko jak należy, myślimy o monetyzacji.


Nie chcemy w naszych grach budek poboru opłat, jak na autostradzie. Chcemy tworzyć świetne doświadczenia, którymi możesz cieszyć się niezależnie od tego czy wydasz coś w grze czy nie.
Piękne słowa, piękna postawa i wygląda na to, że całkiem skuteczna. W takim na przykład GTA Online mimo, że gra nie stosuje bardzo agresywnej polityki monetyzacyjnej, gracze jednak chętnie wydają pieniądze. Wprost wskazują na to słupki: w okresie od premiery aktualizacji The Diamond Casino & Resort wydatki graczy wzrosły o 23%. Miejmy tylko nadzieję, że to nie jedynie efekt działania czynników hazardowych ;)

Niniejszą wiadomość zakończmy optymistycznym akcentem na przyszłość. Strauss Zelnick wyraził zadowolenie z aktualnego planu wydawniczego, w którym ma się znaleźć szereg nowych oraz kontynuacji znanych już marek. Czy miał na myśli GTA albo inne gry od Rockstar? Pewnie tak. I pewnie wszyscy się tego spodziewaliśmy.