» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Może tak, a może nie

sdr napisał 18 maja 2023 o 10:13, komentarze zablokowane
T2 przedstawiło wyniki finansowe za ostatni kwartał i cały rok fiskalny. To dobra okazja, aby pochwalić się kolejnymi milionami sprzedanych gier oraz puścić oko do wygłodniałych graczy i dziennikarzy.

Take-Two - podsumowanie roku fiskalnego 2023

Największe tytuły w bibliotece firmy nadal znajdują nabywców. Do sklepów w ostatnich trzech miesiącach trafiło kolejnych 5 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto V, co pozwoliło najnowszej (sick!) części serii osiągnąć zawrotny pułap 180 milionów sprzedanych kopii. Niewiele gorzej radzi sobie również znacznie młodsze dziecko Rockstar. Dla Red Dead Redemption II możemy mówić odpowiednio o 3 milionach i 53 milionach rozdystrybuowanych sztuk.

Podczas konferencji organizowanych przez Take-Two Interactive największe zainteresowanie wzbudzają jednak zapowiedzi i najróżniejsze prognozy. Tym razem uwagę mediów przykuła informacja o spodziewanym przez zarząd firmy wzroście przychodów w roku fiskalnym 2025. Włodarze T2 oczekują wtedy wyników na poziomie 8 miliardów dolarów. Co może zapewnić takie obroty? Może to być efekt jakiejś dużej premiery... albo kilku mniejszych ;)

50 milionów Red Dead Redemption II

sdr napisał 7 lutego 2023 o 21:57, komentarze zablokowane
Za nami kolejna konferencja dla inwestorów Take2. Jeśli nie spodziewaliście się po niej niczego szczególnego to... mieliście rację.

Take-Two - podsumowanie III kwartału roku fiskalnego 2023

Wczoraj późnym wieczorem, wydawca gier m.in. od Rockstar Games podsumował ostatnie trzy miesiące swojej działalności. Podsumowania te bywają mniej lub bardziej entuzjastyczne, ale zwykle szefostwo firmy chwali się na nich różnymi osiągnięciami na polu sprzedaży. I od kilku już lat dowiadujemy się o kolejnych progach sukcesywnie przekraczanych przez takie na przykład Grand Theft Auto V.

Nie inaczej było i tym razem. Najnowsza (sic!) część gangsterskiej sagi GTA znalazła w ostatnim czasie 175-milionowego nabywcę. To o jakieś 5 milionów więcej niż przed kwartałem i kolejne 5 milionów, które zasiliło łączną pulę całej serii. Tej natomiast, co ciekawe, już tylko 5 milionów brakuje do okrągłych 400 baniek. Chyba szykuje się nam wkrótce "małe" święto.

Rewelacyjnie zaś (przynajmniej jak na poziom wsparcia ze strony Rockstar) radzi sobie Red Dead Redemption II. Ambitny western trafił już w ręce ponad 50 milionów graczy, tym samym zwiększając łączną sprzedaż serii do 70 milionów egzemplarzy. Take-Two Interactive raczy nawet zauważyć, że przybywa graczy w Red Dead Online. W ostatnim kwartale było ich znacznie więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej. Jak widać decyzja o zarzuceniu dalszego rozwoju gry była słuszna ;>

T2: raport po katastrofie

sdr napisał 8 listopada 2022 o 23:48, komentarze zablokowane
Take-Two Interactive podczas kolejnej konferencji dla inwestorów przedstawiło swoje wyniki za drugi kwartał roku fiskalnego 2023.

Take-Two - podsumowanie II kwartału roku fiskalnego 2023

Raport to szczególny, bo pierwszy po wrześniowym wycieku materiałów z nowego Grand Theft Auto. Kierownictwo T2 tradycyjnie jednak robiło dobrą minę do złej gry i jak mantrę powtarzało w odpowiedzi na padające podczas konferencji pytania, że cała sytuacja nie ma żadnego wpływu na proces produkcyjny. Trudno jednak będzie te zapewnienia zweryfikować skoro wcześniej nie poznaliśmy żadnej, choćby przybliżonej, daty premiery tytułu.

Z innej beczkiJak w każdym raporcie, również w najnowszym nie zabrakło mnóstwa cyferek. Dowiadujemy się z nich m.in. że Grand Theft Auto V rozeszło się już w przeszło 170 milionach egzemplarzy, a... zaraz, zaraz. Czy taka liczba nie padła już przypadkiem w poprzednim sprawozdaniu? Jak najbardziej, padła. A to oznacza, że w ostatnim kwartale na półki sklepowe trafiło mniej niż milion sztuk GTA V. Szok?

Fakt, w ostatnich latach zostaliśmy przyzwyczajeni do znacznie lepszych i wyjątkowo stabilnych wyników sprzedażowych piątki. Każdego roku gra zdobywała średnio około 20 milionów nowych nabywców, ale okazuje się, że w przeszłości zdarzały się już takie "słabsze" momenty. Z zestawienia przygotowanego przez Dereka Stricklanda dowiadujemy się, że ostatnio było tak trzy lata temu. Później jednak sprzedaż znowu wzrosła. Dołek w pojedynczym kwartale nie musi więc od razu oznaczać trwałego osłabienia trendu.

T2: początek nowego roku w liczbach

sdr napisał 9 sierpnia 2022 o 11:46, komentarze zablokowane
Świat ledwo za półmetkiem bieżącego roku, a Take-Two już jedną nogą w kolejnym. Firma zaprezentowała swoje wyniki za pierwszy kwartał fiskalnego 2023 roku.

Take-Two - podsumowanie I kwartału roku fiskalnego 2023

Grand Theft Auto VNikogo nie powinna już dziwić informacja o kolejnych milionach sprzedanych egzemplarzy GTA V. Gra w jakiś magiczny sposób wciąż znajduje nowych (i pewnie nie tylko) nabywców. W ostatnich trzech miesiącach takich szczęśliwców znalazło się kolejnych 5 milionów, dzięki czemu całkowita sprzedaż tytułu przekroczyła już 170 milionów. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed premierą następnej części serii dobijemy do dwóch setek.

Generalnie w statystykach wszystko zdaje się rosnąć. Dynamicznie przybywa osób grających na Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5 (+40%). Ci sami gracze wydają też w GTA Online znacznie więcej pieniędzy (+36%). Dla nas ciekawszą statystyką jest jednak ta mówiąca o całkowitej liczbie graczy. Okazuje się, że obecnie na serwerach pojawia się ich średnio o połowę więcej w porównaniu z początkiem 2020 roku. Niezły wynik jak na 2 i pół roku.

Red Dead Redemption IIOstatnia część westernowej serii Rockstar również w dalszym ciągu znajduje nabywców. I podobnie jak w przypadku GTA V liczba ta utrzymuje się na stałym poziomie 1 miliona kwartalnie. Tym sposobem RDR 2 rozeszło się już w ponad 45 milionach egzemplarzy.

Trevor nawarzył piwa, my wypijemy

sdr napisał 13 czerwca 2022 o 11:37, komentarze zablokowane
Steven Ogg, aktor wcielający się w Grand Theft Auto V w postać Trevora Philipsa, stworzył własną markę piwa. Limitowana seria Ogg IPA powstała jednak nie dla zysku, a w bardzo szczytnym celu.

Ogg IPA

Piwo Ogg IPA uwarzone zostało przez kalifornijski browar Common Space i... od razu trzeba zastrzec, że tylko tam w zasadzie jest dostępne, więc się nie ślińcie ;) Jak to się jednak stało, że wspólne przedsięwzięcie aktora i browaru doszło do skutku? Otóż Steven, którego ojciec cierpiał na chorobę Alzheimera, postanowił wesprzeć działalność Stowarzyszenia Alzheimera czyniącego wysiłki na rzecz badań nad tą chorobą i szerzenia wiedzy o niej.

Z okazji premiery piwa w siedzibie browaru w sobotę zorganizowano nawet specjalne wydarzenie, w czasie którego Ogg IPA serwował sam Steven. Można było również m.in. zgarnąć okolicznościowe koszulki z limitowanej edycji.