» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Wyścigi z celami

sdr napisał 26 marca 2019 o 18:40, jeszcze nie skomentowano
Jak obiecali, tak zrobili. Rockstar udostępnia nam dzisiaj w Red Dead Online zupełnie nowy rodzaj wyścigów.

Red Dead Online: wyścigi z celami

Wyścigi z celami, bo o nich mowa, jak łatwo się domyślić polegają na ściganiu się z przeciwnikami do mety przy jednoczesnym trafianiu do celów ustawionych w punktach kontrolnych.


Wszyscy gracze zaczynają zabawę z łukiem i strzałami – każdy trafiony cel podnosi wytrzymałość konia, ale można też skorzystać z wyposażenia znalezionego po drodze. Zgarnijcie wytrzymałość, żeby wydłużyć czas biegu konia lub szybko odnowić wyczerpany rdzeń wytrzymałości wierzchowca.
Poza wersją liniową, osoby grające na konsoli Sony mają dostęp również do wyścigów nieliniowych, w których cele rozsiane są po całej mapie. Aby dotrzeć do mety, najpierw trzeba zaliczyć wszystkie punkty kontrolne. Wyścigi nieliniowe z celami trafią do posiadaczy Xboksa One za miesiąc.

Dzisiejsza aktualizacja przynosi również zwyczajową garść zniżek i premii:


 • 20% więcej PD za Wyścigi z celami oraz misje Krainy możliwości.

 • 20% więcej PD za pomoc potrzebującym w grze swobodnej, czyszczenie kryjówek gangów, polowania i wytwarzanie zapasów.

 • 25% zniżki na artykuły do pielęgnacji koni.

 • 25% zniżki na ulepszone siodła (dla graczy z wyższą rangą).Do oferty trafia też nowa odzież: frak dzienny, buty Strickland, damskie buty łucznicze i futrzane rękawice.

RDR2 z nagrodą na GDC Awards

sdr napisał 21 marca 2019 o 10:43, jeszcze nie skomentowano
Kolejna wygrana Red Dead Redemption II! Arthur i spółka zgarnęli nagrodę w prestiżowym plebiscycie Game Developers Choice Awards.

Game Developers Choice Awards

Co prawda gra nominowana była w siedmiu kategoriach, a zwyciężyła tylko w jednej, ale i tak jest to duży powód do dumy dla twórców. Nagrody GDCA przyznawane są bowiem m.in. przez innych deweloperów zgromadzonych w stowarzyszeniu International Choice Awards Network.

Podczas wczorajszej ceremonii w San Francisco Red Dead Redemption II zostało wyróżnione w kategorii Best Technology za wybitne osiągnięcia w dziedzinie technologii. Gratulujemy!

Przy rybach o przyszłości

sdr napisał 20 marca 2019 o 00:01, skomentowano 1 raz
Przyzwyczailiście się już do cotygodniowych aktualizacji Red Dead Online? No to pora na kolejną. Dzisiaj idziemy na ryby!

Red Dead Online: wyzwanie wędkarskie

Po problemach z dostępnością serwerów ostatniej nocy, wracamy do gry. Dzisiejsza aktualizacja wprowadza do RDO zapowiadane od dłuższego czasu wyzwania wędkarskie.


Rywalizujcie z innymi graczami o to, kto złowi najwięcej kilogramów ryb w trzech różnych rodzajach zbiorników wodnych: jeziorach, rzekach i bagnach.
Nowe wyzwanie dostępne jest jako wydarzenie gry swobodnej. Aby wziąć w nim udział wystarczy zaczekać na zaproszenie. Poza tym do katalogu Wheeler, Rawson & Co. trafia dzisiaj nowy, ograniczony czasowo asortyment:


 • kapelusz z aligatora,

 • leśne rękawice,

 • kamizelka Ortega,

 • skórzane półczapsy.Jeśli potrzebujecie zachęty do grania (że co? ;D), w tym tygodniu aktywna jest premia PD za polowanie na zwierzęta - 30%. W obozowej skrzynce lub na poczcie odbierzemy natomiast zestaw przedmiotów pomocnych przy połowie ryb: pięć żywych świerszczy oraz po jednej przynęcie rzecznej, jeziornej i bagiennej.

Poznaliśmy również harmonogram kolejnych nowości, które zostaną udostępnione nam jeszcze w marcu i później w kwietniu:


 • 26 marca: Wyścigi z celami.

 • 26 marca: Wyścigi nieliniowe z celami (czasowa wyłączność dla PS4).

 • 2 kwietnia: Poszło z dymem.

 • 9 kwietnia: Grabież.Red Dead Online

Ale to nie jedyny dzisiaj przypadek, gdy Rockstar uchyla przed nami rąbka tajemnicy. Na Newswire pojawił się jeszcze jeden post nakreślający niedaleką przyszłość gry. Oto co twórcy planują dla nas w najbliższych tygodniach oraz miesiącach:


 • Kolejne usprawnienia systemu kar dla grieferów.

 • Wprowadzenie możliwości wyboru stylu gry.

 • Nowe misje Krainy możliwości.

 • Nowe rodzaje misji w trybie swobodnym.

 • Zdarzenia dynamiczne: zasadzki, ratunek, obrona, itp.

 • Rozbudowa możliwości kreatora naszej postaci.

 • Zmiany w wyzwaniach dnia.

 • Powrót kolejnych klasycznych broni, np. rewolweru LeMat.Jeśli chodzi o usprawnienia systemu kar to mowa tu przede wszystkim o oznaczaniu graczy atakujących innych, jako agresywnych. W przyszłości mechanizm ten ma być "sprytniejszy" - będziemy mogli bronić się przed atakiem ze strony innego gracza bez obawy o to, że sami zostaniemy przez grę uznani za agresorów. Niestety obecnie, nawet jeśli zaczniemy strzelać do napastnika w samoobronie, również możemy dorobić się nagrody za swoją głowę...

Rockstar zdaje sobie sprawę z obecności w Red Dead Online sporej grupy osób, które nieszczególnie są zainteresowane potyczkami z innymi graczami. Zamiast tego wolą oni spokojnie przemierzać świat i skupić się choćby na polowaniach. Tacy pokojowo nastawieni gracze będą mogli wkrótce wybrać w opcjach specjalny tryb defensywny, który będzie funkcjonował podobnie do trybu pasywnego w GTA Online. Podobnie, ale nie tak samo. W trybie defensywnym nadal będzie można nas trafić, ale będzie to utrudnione ze względu na brak auto-aima na naszej postaci. My również w ten sposób nie będziemy mogli namierzać innych graczy. Ponadto będziemy otrzymywać (i zadawać) znacznie mniejsze obrażenia. Ba, nie zginiemy nawet od bezpośredniego trafienia w głowę! W takim przypadku przeżyjemy i otrzymamy możliwość obrony lub ucieczki. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli to my jako pierwsi zaatakujemy innego gracza, tryb defensywny zostanie automatycznie wyłączony, a my zostaniemy oznaczeni jako agresor. Brzmi sprawiedliwie.

Wygląda na to, że na razie nie ma mowy o sesjach prywatnych. Rockstar najwyraźniej ucząc się na doświadczeniach z GTA Online nie chce dawać graczom możliwości całkowitej izolacji, choćby ograniczonej. Być może wynika to ze zbyt małej (jak na razie) liczby aktywności w Red Dead Online, a może chodzi o coś zupełnie innego ;> Czas pokaże.

RDR2 nagrodzone na SXSW 2019

sdr napisał 18 marca 2019 o 16:28, komentarze zablokowane
Poznaliśmy zwycięzców tegorocznych nagród SXSW Gaming Awards. Jak poradziło sobie najnowsze dzieło Rockstar Games?

SXSW 2019

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption II nominowane było łącznie w ośmiu kategoriach. Ostatecznie gra zdobyła nagrody w trzech z nich:


 • Excellence in SFX - efekty dźwiękowe.

 • Excellence in Technical Achievement - osiągnięcie techniczne.

 • Trending Game of the Year - najpopularniejsza gra roku.Gratulacje zarówno dla ekipy Rockstar jak i pozostałych nominowanych i nagrodzonych!

BAFTA: sześć nominacji dla RDR2

sdr napisał 15 marca 2019 o 13:27, komentarze zablokowane
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród British Academy Games Awards. Nasz faworyt otrzymał ich sześć.

BAFTA Games Awards

Nagrody BAFTA dla gier wideo wręczane są z przerwami od 2003 roku. Do tej pory miało miejsce 14 ceremonii. W tym roku Red Dead Redemption II zostało nominowane w następujących kategoriach:


 • Osiągnięcie artystyczne.

 • Osiągnięcie audio.

 • Najlepsza gra.

 • Brytyjska gra.

 • Narracja.

 • Wykonawca (Roger Clark).Uroczysta gala wręczenia statuetek będzie miała miejsce 4 kwietnia w Londynie. Wydarzenie będzie można też oglądać na żywo za pośrednictwem Twitcha, YouTube'a i innych platform.