» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Polskie napisy w RDR 2 potwierdzone

sdr napisał 11 lipca 2018 o 16:13, jeszcze nie skomentowano
Co prawda większym zaskoczeniem byłby brak polskiej wersji językowej Red Dead Redemption II, ale jednak informacja ta nie była do tej pory oficjalnie potwierdzona. Dzisiaj się to zmieniło.

Polskie napisy w RDR 2 potwierdzone

Lokalizacja gry na polski rynek została dziś potwierdzona na fanpage'u sklepu Muve. Jednocześnie uzupełniona została karta gry na stronie polskiego wydawcy, firmy Cenega.

Red Dead Redemption II będzie trzecią grą od Rockstar, która otrzyma oficjalną polską wersję językową w dniu premiery. Produkcja zadebiutuje na całym świecie już 26 października.

Zelnick o mikrotransakcjach i Battle Royale

sdr napisał 8 lipca 2018 o 14:58, jeszcze nie skomentowano
Można odnieść wrażenie, że w ostatnich tygodniach więcej o Red Dead Redemption II mówi wydawca niż producent gry. W kolejnym wywiadzie szef Take-Two wypowiedział się m.in. ponownie na temat mikrotransakcji.

Zelnick o mikrotransakcjach i Battle Royale


Strauss Zelnick

Red Dead Online będzie dostępne w grze. Zostało to już zapowiedziane przez Rockstar i powinno być wystarczającym wyrazem naszego stałego zaangażowania w rozwój gry po premierze. Nie rozmawialiśmy natomiast jeszcze o żadnych sposobach monetyzacji, ponieważ nie jest to dla nas najważniejsze, w przeciwieństwie do utrzymania zainteresowania graczy.
W rozmowie poruszony został też temat trybu Battle Royale.


Wykorzystywaliśmy już w przeszłości mechanikę battle royale. Nie wykluczałbym tego, ale każdy rodzaj mechaniki, który miałby pojawić się w grze powinien służyć budowaniu spójnego doświadczenia i skupiać się na graczu. Nikt nie potrzebuje klona Fortnite'a.


Nie można wierzyć, że tylko battle royale jest w stanie zainteresować ludzi szukających rozrywki.
Nie powinniśmy się więc raczej obawiać ani mikrotransakcji, ani że Rockstar postawi w Red Dead Redemption II wyłącznie na jeden rodzaj rozgrywki wieloosobowej. Firma najpewniej spróbuje powielić schemat sprawdzony przy GTA Online - nieinwazyjne DLC oraz różnorodne tryby gry.

Strauss Zelnick nie przesądza o sukcesie RDR 2

sdr napisał 5 lipca 2018 o 11:17, komentarze zablokowane
W rozmowie z Games Industry przeprowadzonej podczas targów E3, szef Take-Two został zapytany m.in. o oczekiwania firmy wobec Red Dead Redemption II.

Take-Two Interactive

Pytanie padło w kontekście sukcesu GTA Online. Zelnick był jednak w swojej ocenie dość powściągliwy. Jak zwykle z resztą ;)


Strauss Zelnick

Ciężko spodziewać się, że cokolwiek osiągnie tak dobry wynik jak najbardziej dochodowy produkt branży rozrywkowej w historii. Nie sądzę żeby to było realne.


Oczywiście mamy nadzieję i wierzymy, że Red Dead Redemption 2 będzie wyjątkowym produktem i poradzi sobie niesamowicie dobrze. Nic więcej jednak nie można powiedzieć. Najpierw musimy wydać tę grę i wtedy zobaczymy jak zostanie odebrana.
No i trudno się z tym nie zgodzić.

Rockstar odpowiada na wątpliwości odnośnie edycji specjalnych Red Dead Redemption II

sdr napisał 6 czerwca 2018 o 14:43, komentarze zablokowane
Po ujawnieniu w poniedziałek edycji specjalnych Red Dead Redemption II i przedsprzedażowych bonusów, wielu fanów nie kryło niezadowolenia z przyjętej strategii. Rockstar zdecydowało się odpowiedzieć na największe zarzuty.

Red Dead Redemption II: pudełko kolekcjonerskie

Najwięcej kontrowersji wzbudziła dodatkowa misja napadu na bank i kryjówka dla gangu w trybie fabularnym. Pojawiły się głosy, że studio wycina zawartość z gry, aby umieścić ją w droższych edycjach i tym samym zmusić graczy do wyłożenia większej gotówki.

Wkrótce na Twitterze zamieszczona została odpowiedź na ten zarzut:


Napad na bank i kryjówka gangu dołączone do edycji specjalnej RDR2 są aktywnościami pobocznymi stworzonymi konkretnie dla tej edycji i nie stanowią części głównej fabuły.
Niesmak jednak pozostaje. Dobrze by było, gdyby nabywcy edycji podstawowej mieli przynajmniej możliwość późniejszego dokupienia brakującej zawartości. Może tak będzie.

Kontrowersje wzbudziło również nietypowe podejście do tzw. pudełka kolekcjonerskiego. Dla wielu osób niezrozumiałym jest jak można sprzedawać edycję kolekcjonerską gry bez... gry. Rockstar znowu tłumaczy:


Aby zapewnić graczom możliwość dopasowania pudełka kolekcjonerskiego do wybranej edycji gry (fizycznej lub cyfrowej), pudełko kolekcjonerskie nie zawiera kopii gry Red Dead Redemption 2.
A więc jest dokładnie tak jak się domyślaliśmy. Otóż pudełko kolekcjonerskie to dokładnie pudełko kolekcjonerskie - nie edycja kolekcjonerska. Dzięki oddzielnej sprzedaży chętni mogą dokupić sobie zestaw gadżetów z Red Dead Redemption II niezależnie od wersji gry, na którą się zdecydują. Inna sprawa, że pudełko sprzedawane jest w cenie edycji definitywnej... No, ale kupować przecież nie musimy.

Nie bez znaczenia są też zapewne względy logistyczne. W końcu przygotowanie różnych wariantów gry z i bez zestawu gadżetów dodatkowo kosztuje. Oddzielna sprzedaż to więc również pewna oszczędność dla wydawcy.

Oficjalnie: wszystkie edycje Red Dead Redemption II i bonusy w przedsprzedaży

sdr napisał 4 czerwca 2018 o 22:58, skomentowano 1 raz (zablokowane)
Nie musieliśmy długo czekać na oficjalną informację o przedpremierowych bonusach i edycjach specjalnych Red Dead Redemption II. Właśnie pojawiła się na Newswire.

Red Dead Redemption II: edycja definitywna

Wygląda na to, że marketingowcy w Rockstar postanowili trochę namieszać przygotowując aż trzy edycje gry: standardową (od 239zł), specjalną (€84,99) oraz definitywną (€99,99), wszystkie dostępne w wersji pudełkowej oraz cyfrowej i różniące się od siebie zawartością. Wybór dla niektórych nie będzie łatwy, ale po kolei.

Edycja standardowa to oczywiście sama gra. Jedynie dokonując zamówienia przedpremierowego możemy liczyć na bonusy, ale te dostanie każda edycja, więc o nich później.

Edycja specjalna poza grą zaoferuje dodatkową zawartość dla trybu fabularnego:


 • misję z napadem na bank i kryjówkę gangu w trybie fabularnym,

 • karo-jabłkowitego konia wyścigowego pełnej krwi angielskiej wraz z ekskluzywnym siodłem z Nuevo Paraiso,

 • talizman i ozdobę wzmacniające umiejętności Arthura - świadomość otoczenia i odporność na obrażenia podczas jazdy konno,

 • ulepszenia statystyk w grze, premie gotówkowe i zniżki ułatwiające codzienne życie w obozie,

 • strój rewolwerowca z Nuevo Paraiso,

 • bezpłatny dostęp do dodatkowego uzbrojenia: pistoletu Volcanic, strzelby tłokowej i lekkiego sztucera Lancaster.Edycja definitywna będzie zawierać to co edycja specjalna, a ponadto zaoferuje dodatkową zawartość dla trybu online:


 • dodatkowe stroje łowcy nagród z Blackrose i twardziela z Copperhead,

 • karo-kasztanowego konia wyścigowego pełnej krwi angielskiej wraz z ekskluzywnym równinnym siodłem kowbojskim,

 • bezpłatny wystrój obozu "przetrwanie",

 • bezpłatne uzbrojenie z trybu fabularnego,

 • premie do rangi pozwalające szybciej osiągnąć w grze 25. poziom.Co ciekawe, w oficjalnym komunikacie nie pojawia się wzmianka o dodatkach do wersji pudełkowych, ale co nieco możemy dowiedzieć się z zamieszczonych wizualizacji. Widać na nich choćby papierową mapę skarbów oraz ekskluzywne opakowania - kartonową nakładkę w edycji specjalnej oraz steelbook w edycji definitywnej.

Red Dead Redemption II: koń bojowy

Czas na wspomniane wcześniej bonusy przedpremierowe. Do każdego zamówienia otrzymamy mniej płochliwego i wytrzymalszego od innych konia bojowego oraz niezbędnik bandyty zawierający m.in. przedmioty regenerujące zdrowie i Zabójczą precyzję (Dead Eye?). Tyle z dodatków dla wszystkich.

Teraz coś dla osób, które dokonają zakupu w sklepach PlayStation albo Xboksa:


 • dodatkowa gotówka do trybu fabularnego,

 • mapa skarbów (tylko do zamówień złożonych do końca lipca),

 • 500 tys. GTA$ (tylko do edycji standardowej),

 • 1 milion GTA$ (tylko do edycji specjalnej),

 • 2 miliony GTA$ (tylko do edycji definitywnej).Póki co wygląda na to, że na te bonusy nie mogą liczyć nabywcy wersji pudełkowych. Trochę szkoda. Natomiast ciekawym rozwiązaniem zdaje się być osobna sprzedaż tzw. pudełka kolekcjonerskiego.

Red Dead Redemption II: pudełko kolekcjonerskie

Pudełko kolekcjonerskie samo w sobie nie zawiera gry, ale za to skrywa sporo unikalnych skarbów:


 • monetę kolekcjonerską w kolorze złotym, w magnetycznym uchwycie z grawerowaną plakietką,

 • dwustronną, drewnianą układankę ze 100 elementów,

 • bandanę rewolwerowca z ukrytą ikonografią broni,

 • mapę skarbów wydrukowaną na wytrzymałym, niedrącym się papierze,

 • zestaw sześciu przypinek w materiałowej torebce,

 • ilustrowaną talię kart do gry z podobiznami członków gangu,

 • 150-stronicową replikę katalogu sklepu wielobranżowego Wheeler, Rawson and Co.,

 • 12 ilustrowanych kart kolekcjonerskich.To wszystko zamknięte jest w metalowej, zamykanej na klucz skrzynce wzorowanej na tej, w której gang van der Lindego trzyma swoje łupy. Skrzynka posiada detale wykonane z czarnego metalu oraz wygrawerowany symbol Cornwall Freight & Commodities. Ten wyjątkowy zestaw dostępny jest na razie tylko w Rockstar Warehouse w cenie €99,99.