» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Thrasher presents Skate and Destroy

Thrasher presents Skate and Destroy jest jedną z niewielu gier sportowych wydanych przez Rockstar Games. Wyprodukowane we współpracy z kultowym Trasher Magazine dzieło zespołu Z-Axis nie wytrzymało niestety konkurencji ze strony wydanej kilka miesięcy wcześniej gry Tony Hawk's Pro Skater.

Thrasher presents Skate and Destroy - PlayStation
ProducentZ-Axis
GatunekSport
TrybSingleplayer, Multiplayer
PlatformaPlayStation
Premiera
US
EU

24 listopada 1999
1 lutego 2000
Internetskateanddestroy.com
OgraniczeniaESRB: T


Więcej informacji o grze


W Skate and Destroy wcielamy się w postać jednego z sześciu fikcyjnych skaterów i prowadzimy go do sławy przez 12 różnych poziomów. Gra stanowi bardziej symulator skateboardingu i w przeciwieństwie do arcade'owego Tony Hawka, wymaga od nas perfekcyjnego obsługi pada. Jeśli któryś z tricków wykonany zostaje w sposób choć odrobinę niedoskonały, gra po prostu go nie zalicza - nie ma zmiłuj.

Głównym trybem rozgrywki jest tutaj Skate Mode. Składa się on z serii dwuminutowych wyzwań, w czasie których naszym zadaniem jest zdobycie określonej ilości punktów za tricki oraz unikanie stróżów prawa. Należy również uważać, aby nie uszkodzić swojej deski. Ukończenie każdego poziomu jest wymagane do przejścia na kolejny, wyższy. Poza trybem dla jednego gracza, udostępnionych zostało siedem rodzajów pojedynków dla dwóch osób. Gra multiplayer nie odbywa się jednak w Skate and Destroy na podzielonym ekranie a w turach. Przeciwnicy wykonują swoje zadania przemiennie.

Podobnie jak w innych grach sportowych od Z-Axis, tak i tutaj zastosowany został model fizyki szmacianej lalki, dzięki czemu upadki skaterów wyglądają bardzo realistycznie. Poważnym mankamentem, który niestety zniechęcił wielu graczy do tej produkcji, jest skomplikowane - a może po prostu nietypowe - sterowanie. Znaczna grupa osób przyzwyczajona do układu przycisków z THPS, nie potrafiła przestawić się na nowe "kontrolsy" przez co gra stosunkowo szybko szła w odstawkę.

Thrasher presents Skate and Destroy jest na pewno grą z potencjałem, aczkolwiek niedocenioną przez fanów gatunku. Po wydaniu wersji na konsolę Sony, była przygotowywana również edycja na Game Boy Color. Prace zostały przerwane prawdopodobnie ze względu na ogromny sukces pierwszej części serii Tony Hawk's. A szkoda, bo Skate and Destroy zebrał w recenzjach wysokie noty - średnio 8/10.