» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

The Ballad of Gay Tony jest drugim i - jak przynajmniej na razie zapewniają twórcy - ostatnim dodatkiem do Grand Theft Auto IV. Podobnie jak w przypadku The Lost and Damned akcja gry została osadzona w Liberty City. Tym razem jednak, głównym bohaterem jest Luis Lopez, prawa ręka tytułowego Tony'ego Prince'a - bossa klubowego świata Liberty.

Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City - Xbox 360
ProducentRockstar North
GatunekAkcja
TrybSingleplayer, Multiplayer
PlatformaXbox 360, Xbox Live, PlayStation 3, PSN, PC, GfWL
Premiera
USEUPL

X360, XBL:
29 października 2009,
PlayStation 3, PSN, PC, GfWL:
13 kwietnia 2010
X360, XBL:
29 października 2009,
PlayStation 3, PSN, PC, GfWL:
16 kwietnia 2010
X360, XBL:
29 października 2009
PlayStation 3, PSN, PC, GfWL:
16 kwietnia 2010
Internet/theballadofgaytony
/episodesfromlibertycity
OgraniczeniaPEGI: 18+, ESRB: M
WymaganiaGrand Theft Auto IV (XBL, PSN, GfWL)


Gdy poznaliśmy bohatera The Lost and Damned stało się jasne, że w kolejnym DLC tę rolę odegra niejaki Luis Lopez. Wszystko za sprawą osiągnięcia/trofeum "Impossible Trinity" z GTA IV oraz związanej z nim misji "Museum Piece", w której to trzej protagoniści spotykają się w jednym miejscu. The Ballad of Gay Tony jest zupełnie innym dodatkiem w stosunku do opowieści o gangu The Lost. Tutaj wkraczamy do świata show-biznesu, błyskających świateł, kolorowych dyskotek i głośnej muzyki. Nie znaczy to jednak, że gra traci swój gangsterski urok. Również w tych pozornie utopijnych sferach toczą się wojny o wpływy i wielkie pieniądze. A gdzie konflikty i pieniądze, tam narkotyki, broń i krew. Lopez jest jedną z tych osób, które w cieniu swoich bossów załatwiają za nich brudne interesy. Szef Luisa, Tony Prince, ma do tego na karku problemy z uzależnieniem od prochów i utrzymaniem pozycji w mieście. Naszym zadaniem jest właśnie pomoc w uporaniu się z tymi problemami. W swojej "pracy" nasz bohater styka się z wieloma barwnymi postaciami, ale nie raz musi też pokazać kto rządzi w Liberty City. Poza utrzymywaniem dobrych stosunków ze światem biznesu i polityki, Luis zajmuje się również prowadzeniem klubów Tony'ego, gdy ten jest "niedysponowany", a to zdarza się nader często.

W The Ballad of Gay Tony Rockstar wprowadza kolejną porcję nowości, których wielu graczom brakowało w podstawowej wersji gry, czy w pierwszym dodatku. Dostajemy kilka nowych broni, których użyjemy w starciach z przeciwnikami. Pojawiają się też nowe pojazdy, głównie klasy sport i luxury, jednak nie zabrakło takich perełek jak helikoptery, wózek golfowy, czy nawet pancerny pojazd oddziałów N.O.O.S.E. Mimo wszystko największą uwagę graczy przyciągał przed premierą powrót do serii skoków spadochronowych. To jednak tylko jeden z wielu elementów potwierdzających, że Ballada stawia na akcję. Gra pełna jest dynamicznych pościgów, strzelanin i widowiskowych sekwencji kaskaderskich co gwarantuje emocje na najwyższym poziomie. Dodatkowo programiści Rockstar Games stworzyli nowe, interesujące tryby gry wieloosobowej. Poza tym, tak jak i w przypadku historii Johnny'ego Klebitza, wirtualna metropolia została wzbogacona o nowe strony internetowe, programy telewizyjne, a nawet całe radiostacje. Jedną z ciekawszych pozycji muzycznych jest Vice City FM, w którym usłyszymy ponownie legendarnego już Fernando Martineza. Zgodnie z oczekiwaniami serwuje on nam największe hity lat 80, idealnie pasujące do klubowego klimatu gry.

Episodes From Liberty City

The Ballad of Gay Tony zostało wydane jednocześnie za pośrednictwem dwóch kanałów sprzedaży: do pobrania w ramach Xbox Live i w komplecie z The Lost and Damned. Obie gry umieszczono na płycie pod wspólnym tytułem GTA: Episodes From Liberty City, a do ich uruchomienia nie jest wymagane posiadanie Grand Theft Auto IV.

Pozostałe okładki

Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City - PlayStation 3 Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City - PC


Więcej informacji o grze