» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Rockstar Games przejmuje Dhruva Interactive

sdr napisał 20 maja 2019 o 20:39, jeszcze nie skomentowano
Hinduskie studio Dhruva Interactive poinformowało kilka dni temu o przejęciu 91,82% swoich udziałów przez Rockstar Games. Transakcja opiewająca na 7,9 miliona dolarów ma zostać sfinalizowana w najbliższych tygodniach.

Dhruva Interactive

Dhruva Interactive powstało w 1997 roku i jest pierwszym w Indiach studiem produkującym gry wideo. Swoją siedzibę ma w Bengaluru i obecnie zatrudnia niemal 300 pracowników. Teraz zasilą oni szeregi Rockstar India działającego w tym samym mieście od trzech lat.

RDR2 na PC w portfolio programisty

sdr napisał 12 maja 2019 o 18:26, komentarze zablokowane
Kolejny trop w sprawie potencjalnej premiery Red Dead Redemption II na komputerach osobistych. W portfolio jednego z byłych pracowników Rockstar znaleziono wzmiankę o grze w tej właśnie wersji.

RDR2 na PC w portfolio programisty

Na wpis natrafił jeden z użytkowników Reddita. Nan Ma pracował w Rockstar Toronto w latach 2010-2016 nad takimi tytułami jak Max Payne 3, GTA V i właśnie RDR2. Przy każdej z gier zamieścił informację o platformach, na które została wydana i jak już pewnie się domyślacie, przy najnowszej produkcji Rockstar obok Xboksa One i PlayStation 4 wymienił również komputery osobiste... a raczej wymieniał, bo zanim skończyłem pisać tego newsa, wzmianka o przygodach gangu van der Lindego zniknęła. Czyżby zrobiło się za głośno?

Ile w tym wszystkim prawdy, a ile zwykłego ludzkiego błędu? W końcu Nan Ma odszedł z Rockstar całe dwa lata przed premierą Red Dead Redemption II. Jak zawsze w takich przypadkach, interpretację pozostawiam wam :)

Plotka: nowa gra od Rockstar na E3

sdr napisał 12 maja 2019 o 14:26, komentarze zablokowane
Ach plotki, ploteczki! Wszyscy wiemy, że najczęściej nie można im wierzyć, a jednocześnie po cichu liczymy, że jednak w każdej jest to przysłowiowe ziarno prawdy.

Reddit - screen: Dexerto

W jednym z wątków na Reddicie wywiązała się dyskusja o przyszłych planach Rockstar i możliwości powstania kontynuacji starszych tytułów. Jeden z uczestników konwersacji zasugerował, że już wkrótce możemy zostać zaskoczeni niespodziewanym ogłoszeniem studia. Wkrótce, bo ma to mieć miejsce na najbliższych targach... E3. Użytkownik ThirdeyeReddit twierdzi, że firma, w której jest zatrudniony pracuje aktualnie dla Take-Two nad stroną internetową niezapowiedzianego jeszcze projektu. Niestety nie chciał zdradzić niczego więcej.

W istocie byłoby to spore zaskoczenie, bo jak wszyscy doskonale wiemy Rockstar od lat świadomie omija wszelkiego rodzaju imprezy branżowe. Znając tempo pracy studia nikt też chyba nie oczekuje w najbliższym czasie żadnych wielkich zapowiedzi. Co najwyżej Red Dead Redemption II na PC, ale ta gra to przecież nic nowego. Pożyjemy, zobaczmy.

Rockstar mogło być Broadband Studios

sdr napisał 26 kwietnia 2019 o 23:35, komentarze zablokowane
Kilka miesięcy temu Donal Sheil z australijskiego kanału Game Brain przypadkowo natrafił na notatkę prasową Take-Two Interactive z 2000 roku. Dokument nigdy nie został oficjalnie opublikowany, a zawiera bardzo ciekawe informacje.


Donal przygotowywał się do nagrania krótkiego filmu dokumentalnego o historii gry Body Harvest, czyli ostatniego projektu DMA Design przed wydaniem na świat Grand Theft Auto III i przemianowaniem studia na Rockstar North. Okazuje się, że niewiele brakowało abyśmy tej nazwy nigdy nie poznali.

W marcu 2000 roku Take-Two, będące już właścicielem Rockstar Games oraz DMA Design, szykowało się do kolejnego przejęcia. Firma finalizowała właśnie zakup izraelskiego Pixel Broadband Studios i planowała połączenie go z posiadanymi już zespołami pod wspólną nazwą... Broadband Studios. Zgadza się, Rockstar Games nieomal poszło w odstawkę, ale i GTA III mogło wyglądać zupełnie inaczej. PBS byli bowiem autorami innowacyjnego silnika Jive, w oparciu o który gra prawdopodobnie zostałaby zbudowana. Jive obsługiwał wiele platform i kładł spory nacisk na rozgrywkę online.

Do połączenia z Pixel Broadband Studios jednak nie doszło i wkrótce w Take-Two zapadła decyzja o zmianie nazwy DMA Design na Rockstar North oraz rozpoczęciu w Edynburgu prac nad pierwszą trójwymiarową częścią serii GTA. W powyższym filmie opowiada o tym Brian Baglow, pracujący w tamtym czasie w biurze prasowym DMA Design. Polecam materiał kanału Game Brain waszej uwadze.

Pinkertoni zgubili trop

sdr napisał 13 kwietnia 2019 o 23:21, komentarze zablokowane
W styczniu dowiedzieliśmy się o pozwie jaki agencja Pinkertona złożyła przeciwko Take-Two i Rockstar w związku z wykorzystaniem jej nazwy w RDR2. Okazuje się, że w międzyczasie pozwani zdecydowali się odpowiedzieć tym samym, ale mimo to sprawa najwyraźniej znalazła swoje pozytywne zakończenie.

Red Dead Redemption 2

Jak pamiętamy firmie Pinkerton Consulting & Investigations nie spodobało się rzekomo bezprawne wykorzystanie jej nazwy w Red Dead Redemption II, choć można podejrzewać, że decydenci agencji mogli być niezadowoleni również ze sposobu przedstawienia jej pracowników w grze. Tak czy inaczej, twórcy gry podpierali się w sporze prawdą historyczną - w końcu nie jest tajemnicą w jakim charakterze ówcześni Pinkertoni pracowali dla amerykańskiego rządu.

W myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak, prawnicy Take-Two również wytoczyli działa i złożyli kontrpozew. Teraz został on wycofany z sądu, a firma zapytana przez GamesIndustry.biz o komentarz na temat ewentualnego porozumienia, odpowiedziała następująco:


Take-Two może potwierdzić, że obecna firma Pinkerton Consulting & Investigation wycofała swoje roszczenia względem Red Dead Redemption 2 i (w związku z tym) Take-Two nie będzie kontynuować działań prawnych w stosunku do firmy Pinkerton. Red Dead Redemption 2 jest wytworem fikcji osadzonym w końcówce XIX wieku i nawiązuje do historycznych instytucji działających w tamtym czasie.
Chyba nikt nie miał wątpliwości, że nie mogło się to skończyć inaczej?