» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Rockstar udostępnia własny launcher

sdr napisał 17 września 2019 o 23:57, jeszcze nie skomentowano
Nie podoba się wam, że potrzebujecie miliona aplikacji uruchamiających wasze ulubione gry, bo ich wydawcy mają takie widzimisię? Cóż, być może już wkrótce będziecie musieli przełknąć kolejną instalację.

Rockstar Games Launcher

Rockstar Games udostępnił dzisiaj swój własny launcher dla Windows. Program służy za bibliotekę i sklep, w którym możemy nabyć gry studia wydane na pecetach. Ponadto oferuje zapis postępów w chmurze, automatyczne aktualizacje zainstalowanych tytułów oraz wyświetla najnowsze wieści z Newswire.

Do biblioteki dodać można również gry Rockstar zakupione na innych platformach lub w wersji pudełkowej. W tej chwili obsługiwane są:


  • Grand Theft Auto V,

  • Max Payne 3,

  • L.A. Noire,

  • Bully: Scholarship Edition,

  • Grand Theft Auto III,

  • Grand Theft Auto: Vice City,

  • Grand Theft Auto: San Andreas,

  • L.A. Noire: The VR Case Files (bez opcji zakupu).Póki co aplikacja jest całkowicie opcjonalna i nie zanosi się na to żeby Rockstar planował wycofanie swojej oferty z innych kanałów dystrybucji, ale w przyszłości... kto wie czy takie na przykład Red Dead Redemption II nie będzie dostępne przynajmniej na czasową wyłączność we własnym sklepie Gwiazd Rocka? Na razie jesteśmy tylko zachęcani do instalacji launchera metodą marchewki. Jeśli zrobicie to w najbliższym czasie, możecie liczyć na prezent w postaci bezpłatnej kopii GTA: San Andreas do waszej biblioteki.

Aktualizacja (18.09)

Okazuje się, że jednak Rockstar Games Launcher nie jest taki opcjonalny. A przynajmniej nie w przypadku steamowego Grand Theft Auto V. Gra została właśnie zaktualizowana na platformie Valve i teraz zamiast dotychczasowego klienta Social Clubu uruchamiana jest nowa aplikacja startowa.

Bonaire to Red Dead Redemption II?

sdr napisał 13 września 2019 o 16:28, jeszcze nie skomentowano
Wygląda na to, że wyjaśniła się nam sprawa tajemniczego Bonaire odrzuconego w sierpniu w procesie klasyfikacji wiekowej przez australijskiego regulatora.

Bonaire to Red Dead Redemption II?

W miesiąc po poprzednim wniosku Rockstar Games złożyło kolejny, tym razem wprost podpisując go tytułem Red Dead Redemption 2. Ten również został odrzucony i ponownie nie wiemy co było powodem takiej decyzji. Nie wiemy nawet czy w ogóle chodzi o tę samą grę, ale raczej mało prawdopodobne żeby studio zgłosiło w jednym czasie dwie różne gry i obu odmówiono nadania oznaczenia. Wobec tego ostatnim razem najpewniej mowa również była o RDR2.

Teraz pytanie: z czym mamy do czynienia? Czy chodzi o wersję pecetową, czy może o jakiś dodatek? Możemy tylko zgadywać, bo we wniosku takich informacji nie znajdziemy. Pewne za to jest, że na odpowiedź raczej nie poczekamy zbyt długo. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych miesiącach.

Bonaire

sdr napisał 20 sierpnia 2019 o 11:18, komentarze zablokowane
Pewnie mało kto z was przy zakupie gry zwraca uwagę na jej klasyfikację wiekową, ale bez wątpienia takie systemy jak PEGI, czy ESRB mają swoje zalety. Jedną z nich są przecieki ;)

Bonaire

Dopiero co pisałem o odkryciu w bazie PEGI informacji o istnieniu wersji Akt VR na PlayStation 4, a tu już kolejny wyciek. Ten jest jednak o wiele ciekawszy. W bazie australijskiego ministerstwa komunikacji i sztuki pojawił się tajemniczy wpis dotyczący gry o tytule Bonaire. Oczywiście nie pisałbym o tym, gdyby nie fakt, że gra została zgłoszona do oceny przez Rockstar Games. Wniosek został rozpatrzony już miesiąc temu, a dziś natrafiła na niego redakcja Kotaku.

Przypadek Bonaire jest o tyle ciekawy, że gra nigdy nie została przez Rockstar zapowiedziana, a nie zdarzyło się jeszcze tak, aby zupełnie nowy tytuł tego studia został zapowiedziany w ostatniej chwili. A tak musiałoby się stać, bowiem gra zgłoszona do oceny powinna być praktycznie ukończona, przynajmniej pod względem zawartości. Co ciekawe, wniosek o klasyfikację Bonaire został przez australijskiego regulatora odrzucony, a w przypadku Rockstar zdarzyło się to w przeszłości tylko raz i chodziło wtedy o Manhunta. Z drugiej strony możliwe też, że po prostu nie dopełniono jakichś formalności co uniemożliwiło ocenę gry.

Kotaku sugeruje, że możemy mieć do czynienia z jakimś niezapowiedzianym jeszcze rozszerzeniem mapowym dla Red Dead Online, które wprowadzałoby do gry tereny Guarmy, wyspy znanej z trybu fabularnego. Okazuje się bowiem, że Bonaire to również nazwa wyspy na Morzu Karaibskim. Pytanie tylko po co twórcy mieliby zgłaszać taką zmianę w zawartości gry do oceny pod osobnym tytułem, który w dodatku musieliby teraz ukrywać pod kryptonimem, bo tym właśnie Bonaire musiałoby być w takiej sytuacji.

Musicie przyznać, że cała ta sprawa jest mocno podejrzana. A skoro już przy podejrzeniach jesteśmy, nie wiem jak wam, ale mnie Bonaire dziwnie kojarzy się z L.A. Noire...

Rockstar zdejmuje dekoracje RDR2

sdr napisał 19 sierpnia 2019 o 14:29, komentarze zablokowane
Na Reddicie zamieszczono zdjęcie przedstawiające demontaż dekoracji Red Dead Redemption II znajdującej się dotąd na fasadzie siedziby Rockstar North. I od razu pojawiły się głosy, że to musi oznaczać bliską zapowiedź nowej gry.

Dekoracja RDR2 na fasadzie siedziby Rockstar North

Cóż, nie musi, ale fakt, że coś takiego porusza wyobraźnię fanów chyba najlepiej pokazuje jak bardzo ludzie są głodni nowych gier od Rockstar. Wydaje się, że teraz przyjęliby z radością cokolwiek nowego Gwiazdy Rocka wypuszczą. Raczej nie będzie to więc nowe GTA, któremu nie trzeba przed ogłoszeniem podgrzewać atmosfery ;) Bully 2? Być może.

Największe szanse na ogłoszenie ma teraz chyba jednak... pecetowe wydanie RDR2, o którym ostatnio jakby ciszej. Zupełnie jak przed burzą. A może po prostu pracownicy studia chcą mieć więcej światła wewnątrz budynku? ;)

Muzyka z RDR2 wkrótce na winylu

sdr napisał 16 sierpnia 2019 o 22:43, komentarze zablokowane
Nasłuchaliście się już muzyki z Red Dead Redemption II w usługach streamingowych? No to teraz czas na wersję dla prawdziwych koneserów. Album już wkrótce zostanie wydany na płytach winylowych.

Muzyka z RDR2 wkrótce na winylu

Pięknie wydany na dwóch czerwonych krążkach The Music Of Red Dead Redemption 2: Original Soundtrack pojawi się w sprzedaży za miesiąc.


Będzie to zestaw dwóch płyt LP tłoczonych na 180-gramowym, przejrzystym czerwonym winylu z rozkładaną okładką w kopercie z nadrukiem. Album The Music of Red Dead Redemption 2: Original Soundtrack będzie dostępny już 20 września we wszystkich dużych sklepach oferujących płyty winylowe.
Album zostanie wydany nakładem wytwórni Lakeshore Records, w której sklepie można już zamówić go w przedsprzedaży. Albo raczej można było, bo pierwsza partia została już wyprzedana. Zostaje nam tylko obserwować stronę i liczyć, że album wróci do oferty, bo raczej mało prawdopodobne, że pojawi się w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Już teraz zapowiedziane zostało również winylowe wydanie The Music of Red Dead Redemption 2: Original Score. Do naszych gramofonów trafi jesienią.

Aktualizacja (21.08)

Album The Music Of Red Dead Redemption 2: Original Soundtrack jest teraz również dostępny w przedsprzedaży w Rockstar Warehouse. Cena wynosi 145zł.