» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Red Dead Redemption II grą roku na Steamie

sdr napisał 4 stycznia 2021 o 13:10, skomentowano 2 razy (zablokowane)
Ogłoszono wyniki głosowania w dorocznym plebiscycie Steam Awards. Najnowszej produkcji od Rockstar się poszczęściło i zdobyła uznanie graczy w aż dwóch kategoriach.

Steam Awards 2020

Wraz ze startem wielkiej zimowej wyprzedaży, Steam jak co roku zorganizował głosowanie na najlepsze gry ostatnich dwunastu miesięcy. W pierwszym etapie mogliśmy nominować swoich faworytów, a 22 grudnia ruszyło finałowe głosowanie, które zakończyło się wczorajszego wieczora. Wczoraj też poznaliśmy zwycięzców we wszystkich dziesięciu kategoriach.

Red Dead Redemption II nominowane było w dwóch kategoriach i w obu gra zwyciężyła:Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Gratulujemy tak twórcom, jak i pozostałym nominowanym, bo konkurencja była silna.

Nowe Bully anulowane raz jeszcze

sdr napisał 1 stycznia 2021 o 21:49, skomentowano 1 raz (zablokowane)
Temat kontynuacji Bully powraca regularnie w internetowych dyskusjach. W końcu to jedna z tych gier Rockstar, do których wielu graczy czuje ogromny sentyment. Jakoś jednak nie możemy się doczekać żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie.

Bully - Jimmy Hopkins

Pozostają więc tylko domysły i przecieki - prawdziwe lub nie. Te ostatnie zwykle pochodzą z niepewnych źródeł i z reguły się nie sprawdzają. Jest jednak na Scenie kilka osób, które są uznawane za wiedzące więcej niż inni, wśród nich Tez2 oraz Yan2295. Mało kiedy zdarza się żeby panowie "puszczali parę" albo przemawiali jednym głosem tak zgodnie jak w tym przypadku.

W temacie na GTA Forums poświęconym spekulacjom dotyczącym GTA VI i możliwym przyczynom opóźnień w pracach nad grą, jednemu z uczestników dyskusji odpowiedział właśnie Tez2. Zdecydował się on przedstawić swoją teorię, a chcąc nie chcąc jej częścią okazało się nowe Bully.


Tez2

Zgaduję, że w 2015 (GTA VI) wciąż było w pre-produkcji, więc właściwe prace nie ruszyły przed 2016 lub 2017, ale wkrótce potem tempo zwolniło z powodu RDR2, któremu trzeba było poświęcić więcej uwagi, a także Bully 2. Ten drugi projekt został ostatecznie zamknięty w 2017, najpewniej żeby skupić uwagę studia na GTA VI.
Później do tej wypowiedzi na Reddicie odniósł się Yan2295:


Yan2295

Tak, ma rację.
Krótko, ale treściwie ;) Czy więc właśnie tak miały się sprawy i rzeczywiście Bully straciło trzy lata temu kolejną okazję, aby wyjść poza sferę naszych marzeń? Jeśli to wszystko okazałoby się prawdą, najwyraźniej Rockstar dzieli to marzenie razem z nami, ale ciągle coś staje na drodze do jego realizacji. Wobec tego życzmy sobie wszyscy na nowy rok spełnienia marzeń :)

Nieznane artworki z Red Dead Redemption II

sdr napisał 30 grudnia 2020 o 22:30, komentarze zablokowane
Były pracownik Rockstar Games opublikował w swoim portfolio serię grafik koncepcyjnych z Red Dead Redemption II.

Grafika koncepcyjna z RDR 2 - Daren Bader

Daren Bader pracował w Rockstar do 2015 roku, ostatnio na stanowisku Senior Art Directora. Brał udział w pracach nad szeregiem gier, również Red Dead Redemption II, i grafiki właśnie z tego tytułu zamieścił niedawno w swoim portfolio w serwisie ArtStation. Na prace natrafił deadasdisco z GTA Forums.

Artworków jest w sumie kilkanaście i przedstawiają zarówno projekty lokacji, jak i postaci. Wśród tych drugich raczej nie dopatrzymy się znajomych twarzy, wyraźnie ewoluowały na przestrzeni lat, ale miejscówki bez problemu można rozpoznać. Przynajmniej większość :)

Rockstar Games romansuje z pay-to-win?

sdr napisał 7 grudnia 2020 o 22:57, komentarze zablokowane
Najnowsza przepustka bandyty wprowadza do Red Dead Online nie tylko nowe elementy kosmetyczne, ale może też być początkiem niebezpiecznego trendu.

Przepustka bandyty 4

Ci z was, którzy zdążyli już zapoznać się z nagrodami do odblokowania na poszczególnych poziomach przepustki, zauważyli z pewnością, że poza całkiem fajną zawartością wpływającą na wygląd m.in. naszej postaci, możemy teraz nabyć także nowe umiejętności:


  • Ranga 2. - Wydajne gotowanie.

  • Ranga 43. - Ulepszenie sakwy na amunicję do strzelb.

  • Ranga 60. - Ulepszenie sakwy na amunicję do karabinów.

  • Ranga 84. - Ulepszenie sakwy na amunicję do pistoletów.

  • Ranga 97. - Podróże z obozu.Do tej pory takie ulepszenia trafiały wyłącznie do drabinki rozwoju roli, ale najnowsza aktualizacja RDO kończy z takim podejściem. To źle, bo wymienione umiejętności wpływają na rozgrywkę, a ich odblokowanie część graczy może kosztować prawdziwe pieniądze. To zaś nic innego jak ordynarne pay-to-win.

Uściślijmy. Wydajne gotowanie pozwala nam przygotować kilka porcji mięsa na raz. Dzięki Podróżom z obozu zyskujemy możliwość skorzystania z szybkiej podróży w przenośnym obozie. Ulepszenia sakwy natomiast podwajają ilość zwykłej amunicji jaką możemy nosić przy sobie. I to ta ostatnia umiejętność jest szczególnie kontrowersyjna. Nie dość, że została ukryta za tzw. paywallem, to jeszcze twórcy wymuszają na nas zakup w ściśle ograniczonym czasie. Przepustka bandyty 4 nie będzie w końcu dostępna wiecznie i gracze, którzy nie zdążą z jej zakupem (i odblokowaniem większości rang) będą pozbawieni możliwości ulepszenia swojej sakwy. A to może stawiać ich w gorszym położeniu podczas starć PvP i nierzadko też PvE.

To już kolejny krok Rockstar w złym kierunku przy okazji udostępnienia najnowszej aktualizacji. Najpierw ograniczono serie wyzwań dnia. Potem okazało się, że musimy drugi raz wyłożyć złoto w ramach tej samej roli. Teraz jeszcze dochodzą do tego zaczątki pay-to-win. Tak agresywna monetyzacja sprawia, że coraz trudniej łudzić się, że przez włodarzy studia nie przemawia najzwyklejsza chciwość. Smutne.

RDO: problemy z naliczaniem PD i przepustką

sdr napisał 3 grudnia 2020 o 11:09, komentarze zablokowane
Jeśli kupiliście już nową przepustkę bandyty w Red Dead Online, lepiej sprawdźcie czy prawidłowo naliczają się wam punkty doświadczenia. Niektórzy gracze zgłaszają, że gra przestała im je przyznawać.

RDO: problemy z naliczaniem PD i przepustką

Nie wiadomo co powoduje błąd, ale problem został już potwierdzony przez Rockstar i studio zapewnia, że pracuje nad jego rozwiązaniem.


Wiemy o problemie, przez który niektórzy gracze Red Dead Online mogą nie otrzymywać pewnych nagród lub PD w ramach Przepustki bandyty 4. Pracujemy nad rozwiązaniem.
To nie pierwszy raz kiedy aktualizacja Red Dead Online przy okazji coś psuje. Tym bardziej szkoda, że problem dotyczy płatnej zawartości, której nie można przez to odblokować. Oczywiście trzeba pamiętać jak złożonym i pełnym zależności projektem jest gra, ale od tego są wewnętrzni testerzy, aby zapewnić bezproblemowe działanie. Niestety pod tym względem Rockstar coraz częściej nas rozczarowuje.