» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Pinkertoni na tropie... Take-Two i Rockstar

sdr napisał 15 stycznia 2019 o 19:42, jeszcze nie skomentowano
Jak wiemy w RDR2 gangowi van der Lindego niestrudzenie depczą po piętach Pinkertoni - prywatna agencja zatrudniona przez rząd do ścigania bandziorów pokroju Arthura Morgana. Być może nie wiedzieliście, że ta agencja istnieje po dziś dzień.

Red Dead Redemption 2

Pinkerton Consulting & Investigations jest obecnie firmą oferującą najróżniejsze usługi z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. I jak to firma, nie przepuści okazji do zarobku ;) Najwyraźniej smutni panowie pracujący w Pinkertonie nie są aż tak smutni i czasem grają w gry, a ostatnio musieli zetknąć się z Red Dead Redemption II i chyba nie przypadł im do gustu sposób w jaki ich poprzednicy zostali przedstawieni w grze. Czyli jednak smutasy?

Tym sposobem do Take-Two wpłynęło pismo, w którym firma Pinkerton wyraża ogólne niezadowolenie ze swojej "obecności" w RDR2. W szczególności nie podoba się im, że gracze mogą odnieść wrażenie jakoby firma była w jakiś sposób związana z grą, na co twórcy nie otrzymali zgody. Poprzez umieszczenie w grze odznak agentów rzekomo naruszone miały zostać też prawa do znaku towarowego, a i wizerunek firmy podobno ucierpiał. Pinkerton ostrzega, że sprawa może znaleźć swój finał w sądzie, ale równocześnie daje do zrozumienia, że T2 może tego łatwo uniknąć podejmując negocjacje co do wysokości kwoty ugody.

Z kolei stanowisko Take-Two i Rockstar jest jednoznaczne: roszczenia firmy Pinkerton są bezpodstawne.


Gra nawiązuje oczywiście do historycznej Pinkerton National Detective Agency oraz jej agentów, ale to tylko jeden z wielu sposobów na jakie Red Dead 2 dokładnie portretuje historyczny krajobraz XIX-wiecznej Ameryki.




Ponadto twórcy argumentują, że wątki z agentami Pinkertona nie są nadmiernie eksploatowane w grze. Spośród 106 misji agenci pojawiają się raptem w dziesięciu. Co więcej, określenie "Pinkertoni" jako takie często pojawia się również w innych dziełach kultury, filmach, czy muzyce. Zdaniem Rockstar ich nawiązania w Red Dead Redemption 2 są chronione przez pierwszą poprawkę do amerykańskiej konstytucji i w żaden sposób nie naruszają praw firmy Pinkerton.

Bonusy z przedsprzedaży już nie za darmo

sdr napisał 12 stycznia 2019 o 21:19, jeszcze nie skomentowano
Jeśli zakupiliście RDR2 w przedsprzedaży i korzystacie z otrzymanych bezpłatnie dodatków, ta wiadomość powinna was zainteresować.

Nabywając w przedsprzedaży Red Dead Redemption II każdy posiadacz wersji na konsolę PS4 otrzymał w prezencie czasową wyłączność na dodatkową zawartość dla Red Dead Online. Były to: strój Bandyty Grizzli, czerwony kasztanowaty koń arabski, ranczerskie siodło ze skóry aligatora oraz szybkostrzelny rewolwer z samo-napinaniem.

Odpowiedź od wsparcia Rockstar

Zawartość ta była bezpłatna, ale... już nie jest i być może nie dla każdego jest to oczywiste. Problem został poruszony na łamach Reddita, gdzie użytkownik Vheisso zamieścił zrzut ekranu z konwersacji ze wsparciem technicznym Rockstar. Autor posta był zaskoczony, że po usunięciu swojej postaci w RDO i utworzeniu nowej, musiał zapłacić złotem za ponowne nabycie wspomnianej zawartości bonusowej. Okazuje się, że to nie błąd, bowiem nie tylko sama zawartość była czasowo ekskluzywna dla właścicieli konsoli Sony, ale jej cena również.

Tak więc, jeśli koń, strój, siodło i/lub rewolwer przypadły wam do gustu, lepiej pamiętajcie o nich kiedy najdzie was ochota na stworzenie nowej postaci. Będzie się to wiązało z dodatkowym wydatkiem.

Osiem nominacji dla RDR2 od AIAS

sdr napisał 11 stycznia 2019 o 14:30, jeszcze nie skomentowano
Ależ mamy tych imprez branżowych! Pora na ogłoszenie nominacji do kolejnych nagród, tym razem przyznawanych przez Akademię Sztuk i Nauk Interaktywnych.



Gala D.I.C.E. Awards odbędzie się już po raz 22 - to jedna z najstarszych imprez tego rodzaju, a więc siłą rzeczy prestiżowa. W tym roku na listę nominowanych (siłą rzeczy ;)) załapało się również Red Dead Redemption II. Gra znalazła swoje miejsce w aż ośmiu kategoriach:


  • Osiągnięcie w dziedzinie animacji.

  • Osiągnięcie w dziedzinie sztuki reżyserii.

  • Osiągnięcie w kreacji postaci.

  • Osiągnięcie technologiczne.

  • Przygodowa gra roku.

  • Sieciowa gra roku.

  • Osiągnięcie w dziedzinie reżyserii gry.

  • Gra roku.



Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni 13 lutego w Las Vegas podczas uroczystej gali. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem serwisu IGN. Transmisja rozpocznie się 14 lutego o 05:00 nad ranem czasu polskiego... Możecie też sprawdzić wyniki później u nas :)

Trzymamy kciuki za Arthura i spółkę!

Benzies podbiera pracowników Rockstar?

sdr napisał 9 stycznia 2019 o 20:41, komentarze zablokowane
Jakiś czas cicho było o Lesliem i jego potyczkach z Rockstar Games. Najwyraźniej panowie wciąż się nie dogadali, bo firma wytacza przeciwko swojemu byłemu pracownikowi kolejne działa.

Lezlie Benzies

Tym razem kancelaria reprezentująca Take-Two przesłała do kancelarii reprezentującej firmę Benziesa pismo, w którym oskarża go o podkupywanie pracowników Rockstar. Leslie pracujący aktualnie nad swoją nową grą Everywhere bez wątpienia potrzebuje talentów, a gdzież łatwiej takowe znaleźć niż wśród byłych współpracowników? Czy posunąłby się jednak do tak niecnego czynu? ;) Nie wiadomo czy Take-Two posiada jakiekolwiek twarde dowody tego rodzaju praktyk, więc póki co przedstawiciele Benziesa zdecydowanie odpierają zarzuty. Sprawa najpewniej znajdzie rozstrzygnięcie dopiero w sądzie. A może nie.

Jeśli były szef Rockstar North jednak ma coś na sumieniu, otrzymane ostrzeżenie może odnieść skutek, podobnie jak już miało to miejsce w minionym roku. Jak pamiętamy, nowe studio Lesliego zostało ochrzczone Royal Circus Games. To najwyraźniej również nie spodobało się Take-Two: RCG - RSG, dostrzegacie podobieństwo? No właśnie. Ta nazwa została zmieniona w październiku na Build a Rocket Boy, ale zmiana również została poprzedzona skargą wydawcy GTA. Wymiana ciosów trwa.

Praca w Rockstar szuka człowieka

sdr napisał 8 stycznia 2019 o 11:27, komentarze zablokowane
W ostatnich dniach przez sieć przetoczyła się fala doniesień o rekrutacji prowadzonej przez Rockstar Games na stanowiska przy produkcji jakiegoś nowego, next-genowego tytułu. Sprawdźmy o co może chodzić.

Kariera w Rockstar

Poruszenie mediów wzbudziło kilka ofert dotyczących pracy nad "światami nowej generacji dla pewnych ekscytujących, nadchodzących projektów". Cóż, w sumie ogłoszenie jak ogłoszenie, bo większość studiów - nie tylko Rockstar - cały czas szuka talentów do pracy. Nowe gry wymagają coraz to większych jej nakładów. W tym konkretnym przypadku poza ogólnikami ogłoszenia zdają się jednak być ukierunkowane na konkretną technologię.


(...) opracowanie nowego podejścia do animacji twarzy, symulacji ruchu i zniekształceń postaci; opracowanie nowego podejścia do prac nad śledzeniem, animacją i rozpoznawaniem twarzy, usprawnienia narzędzi i procesów; tworzenie, budowa i ulepszanie narzędzi i procesów motion capture z uwzględnieniem platform nowej generacji.




Okazuje się, że Rockstar poszukuje programistów i artystów, którzy zajęliby się rozwojem autorskiej technologii przechwytywania mimiki i tworzenia animacji twarzy. Coś świta? Pierwsza na myśl przychodzi kontynuacja L.A. Noire, jak dotąd wykorzystującego najbardziej zaawansowane techniki skanowania twarzy aktorów. MotionScan okazało się drogie i skomplikowane, więc nic dziwnego, że Rockstar szuka alternatywy. Taką technologię studio zechce jednak najpewniej zaprząc do pracy we wszystkich swoich grach, którekolwiek by to nie były: czy GTA 6, czy też Bully 2. W końcu jednym z aspektów krytykowanych w Red Dead Redemption 2 były właśnie animacje twarzy postaci drugoplanowych. Zdaje się, że twórcy wyciągnęli z tego wnioski.

W każdym razie wiedzcie, że coś się dzieje. Nowe gry od Rockstar są w drodze i będą cechowały się znacznie lepszą animacją twarzy postaci. Nic tylko przyklasnąć!