» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Aktywni gracze RDO ze Stadii uratowani

sdr napisał 21 października 2022 o 13:50, komentarze zablokowane
Dwa tygodnie temu pisałem, że wkrótce Stadia - strumieniowa usługa Google'a - zostanie zamknięta i wraz z nią przepadną wszystkie postępy w uruchamianych na platformie grach.

Colour

Rockstar nie miał na tamten czas żadnej informacji dla graczy Red Dead Online dotkniętych całą sytuacją, co w zasadzie było złą informacją. Szczególnie dla osób takich jak Colour, które spędziły w RDO naprawdę dużo czasu.

Teraz streamer poinformował, że sprawa znalazła swój szczęśliwy finał. Colour otrzymał od wsparcia technicznego Rockstar wiadomość, która ucieszy wielu fanów Red Dead Online grających na Stadii.


Rockstar Support

Miło nam potwierdzić, że wszyscy aktywni gracze ze Stadii, którzy grali w Red Dead Online w ciągu 30 dni przed ogłoszeniem zamknięcia Stadii, będą mogli przenieść zarobione RDO$, sztabki złota, PD, PD roli i żetony na inne istniejące konto na PC, Xboksie One lub PlayStation 4.
Jedyna niedogodność to potrzeba samodzielnego kontaktu z supportem. Proces nie jest więc zautomatyzowany, a przedtem trzeba jeszcze zadbać o powiązanie konta na nowej platformie z tym samym kontem Social Club, z którym powiązane jest konto Stadia. Brak też informacji o zawartości zakupionej za wirtualną walutę i powiązanej z postacią gracza. Miejmy nadzieję, że ta również nie przepadnie.

Inna sprawa to ograniczenie dostępności procesu migracji do aktywnych graczy. Jeśli więc już od dłuższego czasu i tak nie gracie w Red Dead Online, choćby ze względu na brak właściwego wsparcia dla gry ze strony Rockstar, to teraz i Rockstar wypina się na was.

Letnie promocje w Muve i na Steamie

sdr napisał 2 września 2022 o 01:18, komentarze zablokowane
Wciąż trwa letnia wyprz w Sklepie Rockstar, ale tańsze gry znajdziemy nie tylko tam.

Rockstar Games na Steamie

Z promocji skorzystamy również w rodzimym Muve i na Steamie. W obu sklepach takie choćby Red Dead Redemption II można wyhaczyć za niecałe 125 zł. Ponadto Steam obniżył ceny wielu innych gier ze stajni Gwiazd Rocka.Oferta obowiązuje do 12 września.

Letnia wyprzedaż w Sklepie Rockstar

sdr napisał 24 sierpnia 2022 o 21:37, komentarze zablokowane
W Sklepie Rockstar ruszyła dzisiaj wielka letnia wyprzedaż. Podobno lepsza niż promocje na Orlenie ;)

Letnia wyprzedaż w Sklepie Rockstar

Do 6 września możemy w znacznie obniżonych cenach zaopatrzyć się w takie przeboje jak Grand Theft Auto V (50%), Red Dead Redemption II (45%), czy... GTA: The Trilogy - The Definitive Edition (33%). Normalnie miazga!

Taniej wyrwiemy też przeróżne gadżety i odzież (40%).

Things will be different

sdr napisał 30 lipca 2022 o 01:46, komentarze zablokowane
Jason Schreier opublikował w tym tygodniu na łamach Bloomberga ciekawy artykuł traktujący o zmianach jakie zaszły w Rockstar w ostatnich latach. Autor zastanawia się jak mogą one wpłynąć na kolejne gry studia, a przy okazji... zdradza co nieco na temat GTA VI.

Rockstar Games

Kiedy przy premierze Red Dead Redemption II na nowo wybuchła afera z crunchem, w Rockstar postanowiono zająć się problemem, tym razem na poważnie. Rozpoczęła się transformacja z "klubu dla chłopców w prawdziwą firmę" jak to określili pracownicy, z którymi rozmawiał Schreier. Efektem były wielkie zmiany zarówno w kulturze pracy, jak i podejściu do kontrowersyjnych tematów.

Lepiej to dłużejWarunki pracy dla zatrudnionych osób znacznie się od tego czasu poprawiły. Nadgodziny stały się prawdziwie dobrowolne, wyrzucono przejawiających toksyczne zachowania menedżerów, zadbano też o zmniejszenie nierówności płacowych pomiędzy kobietami i mężczyznami w firmie.

Z drugiej jednak strony podjęto decyzję o ugrzecznieniu tworzonych gier. Przedsmak tej rewolucyjnej decyzji mieliśmy już przy okazji GTA: The Trilogy - The Definitive Edition i Grand Theft Auto V w wersji na konsole 9. generacji, z którego usunięte zostały żarty dotykające osób transseksualnych. W GTA VI z kolei w ogóle ma być mniej żartów z marginalizowanych grup społecznych.

Jak taka autocenzura odbije się na jakości gry z serii, która słynie przecież z nieskrępowanej satyry na wszystko i wszystkich? Wątpliwości mają nawet niektórzy pracownicy. Produkcja nowej odsłony Grand Theft Auto ciągnie się niemiłosiernie, chociaż morale w Rockstar ponoć jest wysokie. Swoje piętno odcisnęły na procesie jednak również wspomniane już zmiany w systemie pracy. Studio za wszelką cenę stara się nie dopuścić do crunchu, a przecież GTA VI ma przyćmić wszystko co dotąd widzieliśmy.

Mniej to lepiejOryginalna wizja zakładała, że Project Americas przeniesie nas do ogromnego świata inspirowanego obu Amerykami, jednak ambitne plany musiały zostać zweryfikowane. Ostatecznie mapę ograniczono do Vice City i okolic, ale ma być ona sukcesywnie rozbudowywana już po premierze. W ramach regularnych aktualizacji będziemy otrzymywać tak nowe obszary jak i misje.

To, że pierwotne plany zostały znacząco okrojone nie oznacza na szczęście, że GTA VI będzie jakkolwiek małe. Miasto ma oferować m.in. dostęp do o wiele większej liczby wnętrz oraz zmieniać się w czasie. Po raz pierwszy od ponad dwóch dekad jedną z głównych postaci ma być też kobieta. Natomiast historia opowiedziana w grze ma luźno nawiązywać do Bonnie i Clyde'a - znanej pary rabusiów.

A kiedy w końcu zagramy? Zdaniem rozmówców Schreiera data premiery, nawet przybliżona, nie została jeszcze ustalona. Biorąc jednak po uwagę stan prac nad projektem można założyć, że przed nami jeszcze co najmniej dwa lata oczekiwania.

Rockstar się ściga

sdr napisał 26 czerwca 2022 o 13:20, komentarze zablokowane
Czy wiedzieliście jakim pasjom w wolnym czasie oddają się twórcy naszych ulubionych gier? Okazuje się, że niektórzy biorą udział w... wyścigach samochodowych.

Rockstar Games - Viken Motorsport

Jak donosi Rockstar Informer, grupa pracowników szkockiego studia Rockstar North to zapaleni pasjonaci sportów motorowych. Nie ograniczają się oni jednak do oglądania wyścigów, ale sami biorą w nich udział. Założyli własną drużynę, którą nazwali Viken Motorsport, kupili samochody i startują w różnego rodzaju zawodach. Ostatnio odwiedzili m.in. niemiecki tor Nürburgring, gdzie wzięli udział w tamtejszym wyścigu 24-godzinnym i nawet zwyciężyli w swojej klasie.

Drużyna Viken Motorsport jeździ samochodami marki BMW i jak na ekipę wywodzącą się z Rockstar przystało, przyozdabia swoje maszyny emblematami marek znanych z własnych gier. Na karoserii i kombinezonach dostrzeżemy więc znajome logotypy Pisswassera, RON, Atomica, czy Ubermachta.