» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

CircoLoco Records

sdr napisał 24 maja 2021 o 22:53, komentarze zablokowane
Rockstar zakłada wytwórnię muzyczną! To nie żart. Nowy podmiot powstaje we współpracy z CircoLoco, jedną z najbardziej znanych marek w branży muzyki tanecznej.


CircoLoco zajmuje się organizacją imprez house i techno od ponad 20 lat. Zaczynali od poniedziałkowych sesji after party w klubie DC10 na Ibizie w 1999 roku, a teraz są uznaną na całym świecie marką. W wyniku współpracy CircoLoco z Rockstar Games, powstała nowa wytwórnia muzyczna, której celem jest szeroka promocja twórców muzyki dance.

4 czerwca premierę będzie miała pierwsza EP-ka wydana nakładem CircoLoco Records. Na Monday Dreamin' Blue EP znajdziemy m.in. nowy remiks przygotowany przez Dixona, którego znamy z aktualizacji GTA Online Życie po godzinach. Z kolei już teraz na Spotify możemy posłuchać "Lumartes" Setha Troxlera, który to utwór również znajdzie się na wydawnictwie.

Premiera pełnego albumu odbędzie się 7 lipca. Do tego czasu co tydzień udostępniany będzie z niego jeden kawałek.

Koncert RDR2 na festiwalu filmowym Tribeca

sdr napisał 8 maja 2021 o 12:02, komentarze zablokowane
W ramach tegorocznej edycji festiwalu filmowego Tribeca, po raz pierwszy rozdane zostaną nagrody dla najlepszych gier. W czasie gali będzie jednak miało też miejsce inne ciekawe wydarzenie.

Koncert RDR2 na festiwalu filmowym Tribeca

Podczas konkursu odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki z Red Dead Redemption II. Przed publicznością wystąpi producent ścieżki dźwiękowej do gry - Daniel Lanois wraz z zespołem, a także zaproszeni goście specjalni. Koncert odbędzie się 10 czerwca w nowojorskim parku The Battery, na świeżym powietrzu.

Jeśli tylko gdzieś pojawi się zapis występu, albo możliwość obejrzenia go na żywo, z pewnością dowiecie się o tym z Rockstar98 :)

Warto również w tym miejscu wspomnieć, że tegoroczna edycja festiwalu Tribeca jest szczególna z jeszcze co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, jest to już 20. edycja imprezy, a po drugie dokładnie 10 lat temu ekipa Rockstar zawitała tam ze specjalnym pokazem L.A. Noire, które jeszcze przed premierą zdobyło uznanie organizatorów. Bardzo symboliczne.

Rockstar naruszył prawa autorskie?

sdr napisał 10 kwietnia 2021 o 00:42, komentarze zablokowane
Brytyjski muzyk Shawn Lee oskarżył Rockstar o naruszenie praw autorskich. Chodzi o motyw przewodni Grand Theft Auto IV.


Lee, który wcześniej współpracował z Rockstar przy ścieżce dźwiękowej do Bully, złożył w sądzie federalnym w San Diego pozew, w którym zarzuca studiu bezprawne wykorzystanie elementów jego twórczości w GTA IV oraz GTA V. Oskarżenie dotyczy utworu The Soviet Connection, który możemy usłyszeć m.in. w scenie otwierającej przygody Niko Bellica, a także w kolejnej części serii w formie sygnału dźwiękowego Liberty City - pętla do użycia w pojazdach.

Zdaniem Lee kompozycja Michaela Huntera zawiera melodię oraz riffy jego autorstwa. W 2008 roku miał on na prośbę Rockstar przesłać próbki do wykorzystania w Grand Theft Auto IV, jednak ostatecznie studio zrezygnowało ze współpracy. Sześć lat później Lee sam wykorzystał sporną melodię w utworze Biker Chick, który został wydany na albumie Reel to Reel.

Rockstar kontra cheaty

sdr napisał 25 marca 2021 o 01:04, komentarze zablokowane
Oszuści są zmorą GTA Online od lat, a i w RDO poczynają sobie coraz śmielej. Do tej pory twórcy gry nieszczególnie się nimi przejmowali, ale teraz Rockstar wytacza ciężkie działa. Nawet dwa.

Rockstar kontra cheaty

Te dwa "działa" to nowe stanowiska, na które zostaną oddelegowani pracownicy konkretnie do wykrywania i zwalczania oszustw, w tym tzw. mod menu. Te w ostatnich latach stały się prawdziwym utrapieniem uczciwych graczy, dając cheaterom ogromne możliwości wpływu na świat gry.

Pracownik, który zostanie zatrudniony w Rockstar India na stanowisku Associate Cheat Operations Analyst będzie odpowiedzialny za namierzanie grup trudniących się tworzeniem i dystrybucją oprogramowania cheaterskiego oraz innego rodzaju szkodliwą dla Rockstar działalnością. Z kolei osoba, która zajmie stanowisko Senior Cheat Software Analyst w Rockstar North, metodami inżynierii wstecznej będzie wykryte narzędzia rozkładać na czynniki pierwsze. Wiedza o sposobie ich działania ma pozwolić na szybsze łatanie wykorzystywanych podatności i tym samym czynić szkodliwe oprogramowanie bezużytecznym.

Oczywiście twórcy mod menu najpewniej tak od razu się nie poddadzą i będą szukać w kodzie gry nowych dziur. Lepiej jednak chyba żeby bawili się z Rockstar w kotka i myszkę, niż żeby studio zupełnie odpuściło walkę. To jest wojna.

Zmarł Gordon Hall

sdr napisał 11 marca 2021 o 22:53, komentarze zablokowane
Dotarła dziś do nas smutna wiadomość. W wieku 51 lat zmarł Gordon Hall, współzałożyciel studia Rockstar Leeds.

Gordon Hall

Hall karierę w branży gier rozpoczął w roku 1997 powołując do życia studio Mobius Entertainment. To, po wydaniu portu Maksa Payne'a na Game Boya Advance, zostało włączone do rodziny Rockstar.

Później Gordon Hall wraz z ekipą pracował jeszcze m.in. nad GTA: Liberty City Stories oraz GTA: Chinatown Wars, a w 2009 roku wspierał prace nad Red Dead Redemption. Rockstar opuścił w roku 2013 po dwuletnim urlopie. Potem przeszedł do Activision Blizzard.

Dziękujemy Gordon.