» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

GTA+ gry

sdr napisał 24 września 2023 o 14:26, jeszcze nie skomentowano
Nie skusiliście się na odświeżoną trylogię klasycznych części GTA na premierę? Podejrzewaliście, że i tak będą je kiedyś rozdawać za darmo? No to się doczekaliście. Chociaż nie do końca jest darmo.

Gry oferowane w ramach GTA+

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition dostępne jest teraz dla wszystkich subskrybentów usługi GTA+. Jeśli opłacacie abonament, teraz możecie odbić się od dzieła Grove Street Games bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Korzystać z oferty można tak długo jak pozostaje ona aktywna (dostępne gry będą się zmieniać co jakiś czas), a wy posiadacie opłaconą subskrypcję. W tym samym czasie możecie zakupić dany tytuł ze zniżką 20%, aby pozostał on w waszej bibliotece na zawsze. O ile uznacie, że warto.

Sharper than a blade

sdr napisał 10 września 2023 o 15:00, komentarze zablokowane
Co zrobić kiedy trzeba wydać starszą grę bez zabezpieczeń antypirackich, przy minimalnym wysiłku? Wystarczy wspomóc się... crackiem.

Midnight Club 2 - testapp.exe hexcode - Silent

Kiedy w 2008 roku Manhunt pojawił się w sprzedaży na Steamie, trzeba było pozbyć się zabezpieczenia SecuROM, które Rockstar wykorzystywał w wersji pudełkowej gry. SecuROM był w tamtym czasie powszechnie stosowany do ochrony przez nieautoryzowanym kopiowaniem nośników z oprogramowaniem.

Manhunt posiada jednak jeszcze jedną warstwę zabezpieczeń, która uaktywnia się w momencie kiedy nie można wykryć poprawnie działającego SecuROM-a. To autorski system Rockstar zagnieżdżony w kodzie gry, intencjonalnie psujący jej mechaniki. Po raz pierwszy z takiego rozwiązania twórcy skorzystali w GTA: Vice City.

Aby druga linia zabezpieczeń nie aktywowała się w wersji steamowej, konieczne byłoby usunięcie odpowiedzialnych za to fragmentów kodu. Powrót po latach do starych, szczególnie słabo udokumentowanych źródeł bywa jednak dla programistów bolesnym doświadczeniem. Tak mogło być i w tym przypadku, dlatego zdecydowano się nie dotykać kodu, a zamiast tego wykorzystać metody stosowane przez crackerów. Oni po prostu modyfikowali pliki gry tak, aby "myślała" że SecuROM działa, choć nie działał. Proste.

Tylko po co wymyślać koło na nowo, skoro można istniejącego już cracka wrzucić do gry, oszczędzając w ten sposób drogie godziny pracy programisty? Tak też uczyniono, decydując się na cracka autorstwa grupy Razor 1911. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie ci wścibscy dataminerzy, którzy dwa lata później odkryli cały proceder. Zrobił się dym i Rockstar w pośpiechu wypuścił aktualizację, która cofała Manhunta do wersji pozbawionej SecuROM-a, ale... z drugą warstwą zabezpieczeń wciąż aktywną. Chyba już wiecie co się wtedy stało? Od tamtej pory posiadacze steamowej wersji gry borykają się z zastawionymi na piratów pułapkami, co czyni zabawę niemożliwą.

There's moreMyślicie, że to jednorazowa sytuacja? Nic bardziej mylnego. Pirackie "domieszki" znajdziemy również w plikach Max Payne 2: The Fall of Max Payne oraz Midnight Club II. Tam jednak konsekwencje nie były tak poważne z uwagi na brak własnych zabezpieczeń Rockstar.

Mówi się, że w ostatnich latach studio stało się pazerne i jednocześnie bardzo się rozleniwiło, próbując maksymalizować zyski przy jak najmniejszym wysiłku. Najwyraźniej jednak problemy z lenistwem pojawiały się już wcześniej, nawet w czasach "starego dobrego" Rockstara...

Michael Unsworth odszedł z Rockstar Games

sdr napisał 27 sierpnia 2023 o 23:14, komentarze zablokowane
Michael Unsworth, stojący w Rockstar Games na czele pionu scenarzystów, opuścił grono pracowników studia.

Michael Unsworth

O odejściu Unswortha dowiadujemy się z jego profilu w serwisie LinkedIn, gdzie pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy z Rockstar w bieżącym roku. Niestety brak precyzyjnej daty, więc możliwe, że nastąpiło to już kilka miesięcy temu. Póki co brak również informacji o nowym miejscu pracy.

Michael Unsworth dołączył do Rockstar w 2007 roku, a jego pierwszym projektem było Grand Theft Auto IV. Od tamtej pory brał udział w pracach nad wszystkimi grami wyprodukowanymi przez studio. Jego ostatnim opublikowanym dziełem jest Red Dead Redemption II, którego scenariusz przygotował wspólnie z Danem Houserem i Rupertem Humphriesem.

Bully - The Trilogy?

sdr napisał 14 sierpnia 2023 o 23:22, komentarze zablokowane
Na profilu jednego z byłych pracowników Rockstar zostały odnalezione informacje wskazujące na istnienie planów wydania nie jednego, ale dwóch sequeli Bully.

Jon Young

Na profil w serwisie LinkedIn natknął się użytkownik Reddita o nicku KekanKok. Jon Young, zajmujący kierownicze stanowisko w dziale wideo nowojorskiej centrali Rockstar Games w latach 2005-2018, a więc całkiem długo, pochwalił się zaangażowaniem w szereg znanych i nieznanych projektów.

Z opublikowanej (i o dziwo nadal dostępnej) listy dowiadujemy się m.in. o tym, że GTA VI powstaje już od co najmniej 2015 roku. Znacznie bardziej interesująca jest jednak wzmianka o kontynuacji Bully - albo raczej kontynuacjach. Young zdradził bowiem, że w 2008 roku pracował przy drugiej oraz trzeciej części serii.

Zanim jednak otworzymy szampana, śpieszę z przypomnieniem, że sam fakt prowadzenia jakichkolwiek prac wcale nie musi oznaczać, że dana gra zostanie kiedykolwiek wydana. Stanowisko Jona miało charakter badawczo-rozwojowy, więc mógł on po prostu zbierać informacje, na podstawie których "góra" następnie podejmowała decyzje o dalszych losach projektu. Możemy być więc w jakimś stopniu pewni jedynie tego, że rozbudowa uniwersum Bully swego czasu chodziła Houserom po głowie.

Rockstar kupuje FiveM!

sdr napisał 11 sierpnia 2023 o 15:16, komentarze zablokowane
Rockstar właśnie poinformował o wchłonięciu projektów FiveM oraz RedM, a także stojących za nimi twórców z Cfx.re.

FiveM

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Twórcy fanowskich modyfikacji umożliwiających wieloosobową rozgrywkę role-play w Grand Theft Auto V oraz RDR 2 dołączyli do rodziny Rockstar Games.


Współpracując z zespołem Cfx.re, pomożemy im znaleźć nowe sposoby wspierania tej niesamowitej społeczności i ulepszyć usługi, które zapewniają swoim programistom i graczom.
Jak myślicie, co z tego wyjdzie?