» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Rockstar naruszył prawa autorskie?

sdr napisał 10 kwietnia 2021 o 00:42, jeszcze nie skomentowano
Brytyjski muzyk Shawn Lee oskarżył Rockstar o naruszenie praw autorskich. Chodzi o motyw przewodni Grand Theft Auto IV.


Lee, który wcześniej współpracował z Rockstar przy ścieżce dźwiękowej do Bully, złożył w sądzie federalnym w San Diego pozew, w którym zarzuca studiu bezprawne wykorzystanie elementów jego twórczości w GTA IV oraz GTA V. Oskarżenie dotyczy utworu The Soviet Connection, który możemy usłyszeć m.in. w scenie otwierającej przygody Niko Bellica, a także w kolejnej części serii w formie sygnału dźwiękowego Liberty City - pętla do użycia w pojazdach.

Zdaniem Lee kompozycja Michaela Huntera zawiera melodię oraz riffy jego autorstwa. W 2008 roku miał on na prośbę Rockstar przesłać próbki do wykorzystania w Grand Theft Auto IV, jednak ostatecznie studio zrezygnowało ze współpracy. Sześć lat później Lee sam wykorzystał sporną melodię w utworze Biker Chick, który został wydany na albumie Reel to Reel.

Rockstar kontra cheaty

sdr napisał 25 marca 2021 o 01:04, komentarze zablokowane
Oszuści są zmorą GTA Online od lat, a i w RDO poczynają sobie coraz śmielej. Do tej pory twórcy gry nieszczególnie się nimi przejmowali, ale teraz Rockstar wytacza ciężkie działa. Nawet dwa.

Rockstar kontra cheaty

Te dwa "działa" to nowe stanowiska, na które zostaną oddelegowani pracownicy konkretnie do wykrywania i zwalczania oszustw, w tym tzw. mod menu. Te w ostatnich latach stały się prawdziwym utrapieniem uczciwych graczy, dając cheaterom ogromne możliwości wpływu na świat gry.

Pracownik, który zostanie zatrudniony w Rockstar India na stanowisku Associate Cheat Operations Analyst będzie odpowiedzialny za namierzanie grup trudniących się tworzeniem i dystrybucją oprogramowania cheaterskiego oraz innego rodzaju szkodliwą dla Rockstar działalnością. Z kolei osoba, która zajmie stanowisko Senior Cheat Software Analyst w Rockstar North, metodami inżynierii wstecznej będzie wykryte narzędzia rozkładać na czynniki pierwsze. Wiedza o sposobie ich działania ma pozwolić na szybsze łatanie wykorzystywanych podatności i tym samym czynić szkodliwe oprogramowanie bezużytecznym.

Oczywiście twórcy mod menu najpewniej tak od razu się nie poddadzą i będą szukać w kodzie gry nowych dziur. Lepiej jednak chyba żeby bawili się z Rockstar w kotka i myszkę, niż żeby studio zupełnie odpuściło walkę. To jest wojna.

Zmarł Gordon Hall

sdr napisał 11 marca 2021 o 22:53, komentarze zablokowane
Dotarła dziś do nas smutna wiadomość. W wieku 51 lat zmarł Gordon Hall, współzałożyciel studia Rockstar Leeds.

Gordon Hall

Hall karierę w branży gier rozpoczął w roku 1997 powołując do życia studio Mobius Entertainment. To, po wydaniu portu Maksa Payne'a na Game Boya Advance, zostało włączone do rodziny Rockstar.

Później Gordon Hall wraz z ekipą pracował jeszcze m.in. nad GTA: Liberty City Stories oraz GTA: Chinatown Wars, a w 2009 roku wspierał prace nad Red Dead Redemption. Rockstar opuścił w roku 2013 po dwuletnim urlopie. Potem przeszedł do Activision Blizzard.

Dziękujemy Gordon.

From Rockstar with love

sdr napisał 6 lutego 2021 o 00:33, komentarze zablokowane
To chyba jakiś nowy zwyczaj, że z początkiem roku Rockstar chwali się kolejnymi rekordami i dziękuje społeczności. Szczęśliwie wraz z ciepłym słowem w parze idzie dobre słowo - słowo zapowiedzi.

Podziękowania od Rockstar Games

W najnowszym wpisie na Newswire Gwiazdy Rocka przede wszystkim chwalą się tym co w ostatnim roku pojawiło się w GTA Online oraz Red Dead Online. Chwalą się też imponującymi słupkami. Obie gry zbierają świetne recenzje i równie świetnie "oglądają się" w serwisach wideo. Twórcy doceniają wsparcie płynące od społeczności, zarówno tej kreatywnie zaangażowanej jej części, jak i tej bardziej biernej.

Dobra, ale co tam fajnego nam obiecują na przyszłość? Najpierw prezenty. Jeśli gracie w RDO to już wiecie co dostaniecie: konia, miejsce w stajni, deszcz PD klubu i pakiet przedmiotów przydatnych w dziczy. Wkrótce mamy też więcej usłyszeć o nowych zajęciach dla samotnych wilków. Miło, jednak miejmy nadzieję, że w Rockstar pamiętają jeszcze czym stoi popkulturowy obraz Dzikiego Zachodu i dostarczą nam to czym prędzej.

Z kolei co do GTA Online, szumnych zapowiedzi dzisiaj brak. Poza nowymi okazjami do zgarnięcia bonusowych GTA$ i elementów garderoby, w najbliższej przyszłości możemy liczyć tylko na nieokreślony darmowy pojazd. Oby chociaż było to coś lepszego niż ostatnio. Tymczasem jeśli zagramy do 12 lutego, w naszej wirtualnej szafie wylądują koszulka i czapka Rockstar...

Skok na Rockstar Toronto

sdr napisał 3 lutego 2021 o 22:43, komentarze zablokowane
Wyobraźcie sobie taki scenariusz: studio pracujące nad waszą ulubioną serią gier bardzo długo nie zapowiada kolejnej części. Czujecie jednak, że gra powstaje i przebije wszystko co do tej pory widzieliście. Hype rośnie, ale cierpliwość się kończy. Postanawiacie włamać się do siedziby studia i wykraść dyski z plikami projektu.

Rockstar Toronto

Brzmi jak świetny pomysł na kolejny napad w GTA Online? To teraz wyobraźcie sobie, że podobna sytuacja miała miejsce w rzeczywistości ;) No dobra, trochę podkoloryzowałem tą historię, ale w ostatnim czasie faktycznie miała miejsce kradzież w kanadyjskim oddziale Rockstar Games. I to nie byle jaka kradzież, bo straty oszacowano na bagatela 66 tys. dolarów!

Sprawczynią okazała się 30-letnia kobieta z Oakville w południowym Ontario. 24 grudnia ukradła z budynku, w którym mieści się siedziba Rockstar Toronto sprzęt komputerowy oraz akcesoria, które zostały tam dostarczone. Sprzęt dostarczony kurierem prawdopodobnie pozostawiono na portierni, skąd został skradziony zanim odebrali go pracownicy studia.

Rozzuchwalona złodziejka kontynuowała swoją przestępczą działalność momentu do aresztowania w dniu 25 stycznia. W tym czasie dopuściła się kolejnych kradzieży. Łącznie postawiono jej 18 zarzutów.