» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Pieniądz robi pieniądz

sdr napisał 22 stycznia 2020 o 10:33, jeszcze nie skomentowano
Wiecie dlaczego bogacze są bogaci? Między innymi dlatego, że wiedzą kiedy nie trzeba wydawać pieniędzy i chętnie z tej wiedzy korzystają.

GTA V na PS3 / John Sting

Podatki to niewątpliwie jedno z tych obciążeń, które doskwiera każdemu i niejeden próbuje ich uniknąć, np. poprzez różnego rodzaju ulgi. Tym bardziej kombinujemy, im więcej możemy zaoszczędzić.

W Wielkiej Brytanii, w której podatki płaci Rockstar, od lat obowiązuje ulga dla producentów gier. Została wprowadzona głównie z myślą o małych firmach, aby mogły one więcej inwestować w rozwój swoich dzieł. Przyznanie ulgi jest przy tym uwarunkowane m.in. związkiem gry z brytyjską kulturą. Okazuje się jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki gigant jak Rockstar również korzystał z udogodnienia. Nie wszystkim się to podoba.

Na łamach serwisu Tax Watch UK ukazał się raport, którego autor wytyka ojcom Grand Theft Auto, że korzystają z milionowych ulg podatkowych, chociaż nie są firmą ani małą, ani tym bardziej potrzebującą wsparcia. Okazuje się, że w samym tylko ubiegłym roku Rockstar pomniejszył należny podatek o zawrotne 37,6 miliona funtów. Kwota ta stanowi jednocześnie 37% całego budżetu przeznaczonego przez Wielką Brytanię na tego rodzaju wsparcie. Niezły (ka)wałek. Oczywiście w świetle prawa wszystko się zgadza. Rockstar najwyraźniej też nie ma sobie nic do zarzucenia. Studio zdążyło już skomentować raport i postawione w nim zarzuty. W notatce przesłanej do redakcji VG247 firma oczywiście zachwala system ulg i jego pozytywny wpływ na branżę. Przedstawione zostają też liczby, które mają świadczyć o zasadności wsparcia:


Program miał bezpośredni wpływ na znaczące zwiększenie przez Rockstar Games inwestycji w Wielkiej Brytanii, dając stałe zatrudnienie ponad tysiącu wykwalifikowanych osób na terenie Londynu, Lincoln, Yorkshire oraz Szkocji.
Jasne, tylko czy firmy nie byłoby stać na zatrudnienie tych specjalistów bez ulgi? Alex Dunnagan z Tax Watch UK zwraca uwagę, że Rockstar od premiery GTA V zarobił już ponad 6 miliardów funtów. Tymczasem od wprowadzenia ulgi studio skorzystało z niej na łączną kwotę sięgającą 80 milionów funtów. To ciągle ułamek przychodów, ale grosz do grosza...

Ciekawa w tym wszystkim jest jeszcze jedna rzecz. Wysokość przyznanej ulgi może zostać uzasadniona kosztami produkcji jeszcze nieukończonej gry, a jak widać w przypadku Rockstar, koszty te w ostatnim czasie znacznie wzrosły. Ciekawe na co oni wydają tyle pieniędzy? Możemy się tylko domyślać ;>

Rockstar montuje trailer

sdr napisał 13 stycznia 2020 o 22:53, komentarze zablokowane
Na oficjalnej stronie Rockstar Games pojawiło się nowe ogłoszenie dla szukających pracy. Jeśli zajmujecie się zawodowo montażem wideo i chcecie zobaczyć GTA VI, zdecydowanie powinniście wysłać swoje CV.

GTA Online - screen zwiastuna

Studio poszukuje osoby, która będzie odpowiedzialna za przygotowywanie zwiastunów i reklam ich gier.


Jest to samodzielna posada dla osób, pracujących z materiałem nagranym własnoręcznie lub z zespołem artystów, z którego następnie montowane są wysokiej jakości zwiastuny.


Narracja jest bardzo ważnym elementem naszych gier, więc kandydat musi umieć przekazywać ładunek emocjonalny i ekscytację grą w 60-sekundowym formacie. To interaktywny proces, którego częścią jest kręcenie scen w wirtualnym, trójwymiarowym świecie przy użyciu własnościowych narzędzi. Będziesz musiał być nie tylko montażystą, ale również reżyserem i operatorem w jednym.
Brzmi ciekawie, prawda? Oczywiście wzmianka o nowym GTA we wstępie to tylko clickbait, ale można podejrzewać, że osoba pracująca na takim stanowisku siłą rzeczy będzie musiała zobaczyć rzeczy, o których reszta świata nie ma nawet pojęcia. Tak więc wiecie...

Świąteczna wyprzedaż w Rockstar Warehouse

sdr napisał 19 grudnia 2019 o 11:15, skomentowano 2 razy (zablokowane)
Ledwie zdążyliśmy zapomnieć o czarnopiątkowym szaleństwie zakupowym, a tu już kolejna okazja do skorzystania z promocji. W Rockstar Warehouse właśnie rozpoczęła się świąteczna wyprzedaż.

Świąteczna wyprzedaż w Rockstar Warehouse

W obniżonych cenach ponownie możemy nabyć różne gry z katalogu Rockstar, w tym GTA V i RDR 2 w najlepszych cenach na rynku. Taniej prawdopodobnie nie kupicie, ale gdybyście coś znaleźli, dajcie znać w komentarzach :) Poza grami promocją objęte zostały również wybrane gadżety. Sprawdźcie koniecznie, szczególnie jeśli spóźniliście się na ostatnią wyprzedaż.

Plotka: GTA w średniowieczu

sdr napisał 29 listopada 2019 o 12:42, skomentowano 4 razy (zablokowane)
Rockstar lubi w swoich grach skakać po osi czasu. Zwykle gry studia osadzone są w bliższej lub dalszej współczesności, ale byliśmy też już w końcówce XIX wieku, a nawet w przyszłości. To może teraz... średniowiecze?

GTA w średniowieczu

Reddit to prawdziwy raj dla osób chcących ujawniać rewelacje pochodzące od rzekomych źródeł w samym Rockstar. Cóż, nowe gry studia są tak pożądane, a pojawiają się tak rzadko, że nie ma się czemu dziwić. Chyba musimy do tego przywyknąć (#fakenews).

Kilka dni temu na łamach "pierwszej strony internetu" pojawił się kolejny "przeciek". Jego autor twierdzi, że ma dojście do osoby, której informacje sprawdziły się już wcześniej przy okazji aktualizacji GTA Online oraz szczegółów fabularnych RDR 2. I właśnie od tej osoby pochodzą rewelacje jakoby kolejną grą od Rockstar wcale nie miało być jakieś tam Bully 2 czy GTA VI. Kolejną grą będzie zupełnie nowy tytuł, a jego akcja zostanie osadzona w czasach średniowiecznych. To coś nowego, sami przyznajcie.

Produkcja miałaby ukazać się w pierwszym kwartale 2021 roku, z czym wiązałaby się ewentualna zapowiedź w nieodległym czasie. Sama gra opiera się podobno w znacznym stopniu na mechanice pojedynków, w tym walki na miecze. Doprawdy interesujące, ale ile w tym wszystkim jest prawdy? Ocenę zostawiam jak zawsze wam, jednak nie róbcie sobie wielkich nadziei.

Wyprzedaż Rockstar w Humble Store

sdr napisał 22 listopada 2019 o 11:09, skomentowano 1 raz (zablokowane)
W Humble Store trwa wielka wyprzedaż gier spod znaku Wielkiej Gwiazdy. Taniej kupimy klasyki, ale również nadal gorące Red Dead Redemption II.

Wyprzedaż Rockstar w Humble Store

Oto pełna lista gier objętych promocją wraz z cenami:Wyprzedaż potrwa jeszcze 11 dni, do 3 grudnia.