» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Praca w Rockstar szuka człowieka

sdr napisał 8 stycznia 2019 o 11:27, komentarze zablokowane
W ostatnich dniach przez sieć przetoczyła się fala doniesień o rekrutacji prowadzonej przez Rockstar Games na stanowiska przy produkcji jakiegoś nowego, next-genowego tytułu. Sprawdźmy o co może chodzić.

Kariera w Rockstar

Poruszenie mediów wzbudziło kilka ofert dotyczących pracy nad "światami nowej generacji dla pewnych ekscytujących, nadchodzących projektów". Cóż, w sumie ogłoszenie jak ogłoszenie, bo większość studiów - nie tylko Rockstar - cały czas szuka talentów do pracy. Nowe gry wymagają coraz to większych jej nakładów. W tym konkretnym przypadku poza ogólnikami ogłoszenia zdają się jednak być ukierunkowane na konkretną technologię.


(...) opracowanie nowego podejścia do animacji twarzy, symulacji ruchu i zniekształceń postaci; opracowanie nowego podejścia do prac nad śledzeniem, animacją i rozpoznawaniem twarzy, usprawnienia narzędzi i procesów; tworzenie, budowa i ulepszanie narzędzi i procesów motion capture z uwzględnieniem platform nowej generacji.
Okazuje się, że Rockstar poszukuje programistów i artystów, którzy zajęliby się rozwojem autorskiej technologii przechwytywania mimiki i tworzenia animacji twarzy. Coś świta? Pierwsza na myśl przychodzi kontynuacja L.A. Noire, jak dotąd wykorzystującego najbardziej zaawansowane techniki skanowania twarzy aktorów. MotionScan okazało się drogie i skomplikowane, więc nic dziwnego, że Rockstar szuka alternatywy. Taką technologię studio zechce jednak najpewniej zaprząc do pracy we wszystkich swoich grach, którekolwiek by to nie były: czy GTA 6, czy też Bully 2. W końcu jednym z aspektów krytykowanych w Red Dead Redemption 2 były właśnie animacje twarzy postaci drugoplanowych. Zdaje się, że twórcy wyciągnęli z tego wnioski.

W każdym razie wiedzcie, że coś się dzieje. Nowe gry od Rockstar są w drodze i będą cechowały się znacznie lepszą animacją twarzy postaci. Nic tylko przyklasnąć!