» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

T2: raport po katastrofie

sdr napisał 8 listopada 2022 o 23:48, komentarze zablokowane
Take-Two Interactive podczas kolejnej konferencji dla inwestorów przedstawiło swoje wyniki za drugi kwartał roku fiskalnego 2023.

Take-Two - podsumowanie II kwartału roku fiskalnego 2023

Raport to szczególny, bo pierwszy po wrześniowym wycieku materiałów z nowego Grand Theft Auto. Kierownictwo T2 tradycyjnie jednak robiło dobrą minę do złej gry i jak mantrę powtarzało w odpowiedzi na padające podczas konferencji pytania, że cała sytuacja nie ma żadnego wpływu na proces produkcyjny. Trudno jednak będzie te zapewnienia zweryfikować skoro wcześniej nie poznaliśmy żadnej, choćby przybliżonej, daty premiery tytułu.

Z innej beczkiJak w każdym raporcie, również w najnowszym nie zabrakło mnóstwa cyferek. Dowiadujemy się z nich m.in. że Grand Theft Auto V rozeszło się już w przeszło 170 milionach egzemplarzy, a... zaraz, zaraz. Czy taka liczba nie padła już przypadkiem w poprzednim sprawozdaniu? Jak najbardziej, padła. A to oznacza, że w ostatnim kwartale na półki sklepowe trafiło mniej niż milion sztuk GTA V. Szok?

Fakt, w ostatnich latach zostaliśmy przyzwyczajeni do znacznie lepszych i wyjątkowo stabilnych wyników sprzedażowych piątki. Każdego roku gra zdobywała średnio około 20 milionów nowych nabywców, ale okazuje się, że w przeszłości zdarzały się już takie "słabsze" momenty. Z zestawienia przygotowanego przez Dereka Stricklanda dowiadujemy się, że ostatnio było tak trzy lata temu. Później jednak sprzedaż znowu wzrosła. Dołek w pojedynczym kwartale nie musi więc od razu oznaczać trwałego osłabienia trendu.

Letnie promocje w Muve i na Steamie

sdr napisał 2 września 2022 o 01:18, komentarze zablokowane
Wciąż trwa letnia wyprz w Sklepie Rockstar, ale tańsze gry znajdziemy nie tylko tam.

Rockstar Games na Steamie

Z promocji skorzystamy również w rodzimym Muve i na Steamie. W obu sklepach takie choćby Red Dead Redemption II można wyhaczyć za niecałe 125 zł. Ponadto Steam obniżył ceny wielu innych gier ze stajni Gwiazd Rocka.Oferta obowiązuje do 12 września.

T2: początek nowego roku w liczbach

sdr napisał 9 sierpnia 2022 o 11:46, komentarze zablokowane
Świat ledwo za półmetkiem bieżącego roku, a Take-Two już jedną nogą w kolejnym. Firma zaprezentowała swoje wyniki za pierwszy kwartał fiskalnego 2023 roku.

Take-Two - podsumowanie I kwartału roku fiskalnego 2023

Grand Theft Auto VNikogo nie powinna już dziwić informacja o kolejnych milionach sprzedanych egzemplarzy GTA V. Gra w jakiś magiczny sposób wciąż znajduje nowych (i pewnie nie tylko) nabywców. W ostatnich trzech miesiącach takich szczęśliwców znalazło się kolejnych 5 milionów, dzięki czemu całkowita sprzedaż tytułu przekroczyła już 170 milionów. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed premierą następnej części serii dobijemy do dwóch setek.

Generalnie w statystykach wszystko zdaje się rosnąć. Dynamicznie przybywa osób grających na Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5 (+40%). Ci sami gracze wydają też w GTA Online znacznie więcej pieniędzy (+36%). Dla nas ciekawszą statystyką jest jednak ta mówiąca o całkowitej liczbie graczy. Okazuje się, że obecnie na serwerach pojawia się ich średnio o połowę więcej w porównaniu z początkiem 2020 roku. Niezły wynik jak na 2 i pół roku.

Red Dead Redemption IIOstatnia część westernowej serii Rockstar również w dalszym ciągu znajduje nabywców. I podobnie jak w przypadku GTA V liczba ta utrzymuje się na stałym poziomie 1 miliona kwartalnie. Tym sposobem RDR 2 rozeszło się już w ponad 45 milionach egzemplarzy.

Things will be different

sdr napisał 30 lipca 2022 o 01:46, komentarze zablokowane
Jason Schreier opublikował w tym tygodniu na łamach Bloomberga ciekawy artykuł traktujący o zmianach jakie zaszły w Rockstar w ostatnich latach. Autor zastanawia się jak mogą one wpłynąć na kolejne gry studia, a przy okazji... zdradza co nieco na temat GTA VI.

Rockstar Games

Kiedy przy premierze Red Dead Redemption II na nowo wybuchła afera z crunchem, w Rockstar postanowiono zająć się problemem, tym razem na poważnie. Rozpoczęła się transformacja z "klubu dla chłopców w prawdziwą firmę" jak to określili pracownicy, z którymi rozmawiał Schreier. Efektem były wielkie zmiany zarówno w kulturze pracy, jak i podejściu do kontrowersyjnych tematów.

Lepiej to dłużejWarunki pracy dla zatrudnionych osób znacznie się od tego czasu poprawiły. Nadgodziny stały się prawdziwie dobrowolne, wyrzucono przejawiających toksyczne zachowania menedżerów, zadbano też o zmniejszenie nierówności płacowych pomiędzy kobietami i mężczyznami w firmie.

Z drugiej jednak strony podjęto decyzję o ugrzecznieniu tworzonych gier. Przedsmak tej rewolucyjnej decyzji mieliśmy już przy okazji GTA: The Trilogy - The Definitive Edition i Grand Theft Auto V w wersji na konsole 9. generacji, z którego usunięte zostały żarty dotykające osób transseksualnych. W GTA VI z kolei w ogóle ma być mniej żartów z marginalizowanych grup społecznych.

Jak taka autocenzura odbije się na jakości gry z serii, która słynie przecież z nieskrępowanej satyry na wszystko i wszystkich? Wątpliwości mają nawet niektórzy pracownicy. Produkcja nowej odsłony Grand Theft Auto ciągnie się niemiłosiernie, chociaż morale w Rockstar ponoć jest wysokie. Swoje piętno odcisnęły na procesie jednak również wspomniane już zmiany w systemie pracy. Studio za wszelką cenę stara się nie dopuścić do crunchu, a przecież GTA VI ma przyćmić wszystko co dotąd widzieliśmy.

Mniej to lepiejOryginalna wizja zakładała, że Project Americas przeniesie nas do ogromnego świata inspirowanego obu Amerykami, jednak ambitne plany musiały zostać zweryfikowane. Ostatecznie mapę ograniczono do Vice City i okolic, ale ma być ona sukcesywnie rozbudowywana już po premierze. W ramach regularnych aktualizacji będziemy otrzymywać tak nowe obszary jak i misje.

To, że pierwotne plany zostały znacząco okrojone nie oznacza na szczęście, że GTA VI będzie jakkolwiek małe. Miasto ma oferować m.in. dostęp do o wiele większej liczby wnętrz oraz zmieniać się w czasie. Po raz pierwszy od ponad dwóch dekad jedną z głównych postaci ma być też kobieta. Natomiast historia opowiedziana w grze ma luźno nawiązywać do Bonnie i Clyde'a - znanej pary rabusiów.

A kiedy w końcu zagramy? Zdaniem rozmówców Schreiera data premiery, nawet przybliżona, nie została jeszcze ustalona. Biorąc jednak po uwagę stan prac nad projektem można założyć, że przed nami jeszcze co najmniej dwa lata oczekiwania.

Trevor nawarzył piwa, my wypijemy

sdr napisał 13 czerwca 2022 o 11:37, komentarze zablokowane
Steven Ogg, aktor wcielający się w Grand Theft Auto V w postać Trevora Philipsa, stworzył własną markę piwa. Limitowana seria Ogg IPA powstała jednak nie dla zysku, a w bardzo szczytnym celu.

Ogg IPA

Piwo Ogg IPA uwarzone zostało przez kalifornijski browar Common Space i... od razu trzeba zastrzec, że tylko tam w zasadzie jest dostępne, więc się nie ślińcie ;) Jak to się jednak stało, że wspólne przedsięwzięcie aktora i browaru doszło do skutku? Otóż Steven, którego ojciec cierpiał na chorobę Alzheimera, postanowił wesprzeć działalność Stowarzyszenia Alzheimera czyniącego wysiłki na rzecz badań nad tą chorobą i szerzenia wiedzy o niej.

Z okazji premiery piwa w siedzibie browaru w sobotę zorganizowano nawet specjalne wydarzenie, w czasie którego Ogg IPA serwował sam Steven. Można było również m.in. zgarnąć okolicznościowe koszulki z limitowanej edycji.