» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Remastery w drodze

sdr napisał 8 października 2021 o 23:03, komentarze zablokowane
No i jest. Koniec plotek, koniec domysłów - przynajmniej w tym temacie. Rockstar ujawnia dzisiaj oficjalnie Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition!


Wciąż nie zdradzono dokładnej daty premiery, ale wiemy na pewno, że kolekcja zostanie wydana już niedługo. Jeszcze w tym roku klasyków po liftingu doświadczą gracze na PS5, PS4, Xboksach Series X|S i One, Nintendo Switch oraz na pecetach. W pierwszej połowie przyszłego roku gier będzie można spróbować także na iOS i Androidzie.


Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition we wszystkich trzech grach wprowadza szeroki wachlarz ulepszeń graficznych oraz współczesnych usprawnień rozgrywki, zachowując jednocześnie klasyczny wygląd i atmosferę oryginałów.
Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że Rockstar chce jednocześnie wycofać ze sprzedaży dotychczasowe wersje GTA III, Vice City i San Andreas, a cały proces ma ruszyć już w przyszłym tygodniu. Jeśli więc jakimś cudem jeszcze nie macie tych gier, a chcielibyście zaopatrzyć się w oryginalne klasyki, najbliższe dni mogą być do tego ostatnią okazją.

Not going anywhereTo jednak nie koniec uroczystych obchodów 20-lecia pierwszego trójwymiarowego Grand Theft Auto. Trochę nowej, okolicznościowej zawartości trafi również do GTA Online. Otrzymamy m.in. przygotowane na tę okazję ubrania i oznaczenia pojazdów. Pojawią się też specjalne wydarzenia w świecie gry. Z kolei zimowa aktualizacja przyniesie spotkanie z tajemniczymi "starymi znajomymi", którym pomożemy rozwinąć jakiś "legalny biznes". Że co?!

GTA V przekracza kolejny próg sprzedaży

sdr napisał 4 sierpnia 2021 o 01:36, komentarze zablokowane
W trakcie wczorajszej konferencji poświęconej wynikom Take-Two Interactive za ostatni kwartał, dowiedzieliśmy się o kolejnej magicznej granicy sprzedaży przekroczonej przez GTA V. Gra rozeszła się łącznie już w ponad 150 milionach egzemplarzy!

Take-Two Interactive

Nieźle, choć już nie tak wybornie, radzi sobie Red Dead Redemption II. Western znalazł do tej pory ponad 38 milionów nabywców. To mniej więcej tak jakby każdy Polak miał swoją kopię ;) Obie części serii przekroczyły natomiast próg 60 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Wykresy na czerwonoMimo wszystko notowania spółki po konferencji poleciały w dół. Powodem tego była najpewniej informacja o opóźnieniu premiery dwóch ważnych tytułów, które... jeszcze nawet nie zostały zapowiedziane. Wiemy tylko, że jedna z gier powstaje pod skrzydłami 2K Games, czyli druga to musi być... ;)

Jak oni ubijająStrauss Zelnick musiał też zmierzyć się z pytaniem o trwające zamieszanie wokół fanowskich modyfikacji dla starszych części serii GTA. Niestety korporacja, a przynajmniej jej prezes, zdaje się nie dostrzegać niekorzystnych konsekwencji wizerunkowych podjętych działań. Chwali elastycznością w podejściu do modów, ale jednocześnie wyraża gotowość do interwencji wobec każdego projektu zagrażającego zyskom lub reputacji firmy. Nastały mroczne czasy dla twórców modyfikacji :(

Take-Two znowu walczy z modami

sdr napisał 22 lipca 2021 o 22:45, komentarze zablokowane
Cztery lata temu Take-Two wywołało na Scenie modderskiej GTA niemałe zamieszanie najpierw ubijając projekt OpenIV, a następnie wycofując się ze swojej decyzji. Teraz sytuacja zdaje się powtarzać.

Take-Two znowu walczy z modami

Na początku lipca Tez2 poinformował o usunięciu z bazy GTA5-Mods dwóch modyfikacji przenoszących mapy starszych części serii na silnik GTA V. Chodzi o Vice City Remastered oraz San Andreas Remastered. Jak poinformowała administracja serwisu, projekty zostały zdjęte na podstawie roszczenia DMCA wysuniętego przez Take-Two.

Kilka dni później z katalogu zniknęła kolejna porcja modów:


  • GTAV: Bullworth,

  • Vice V,

  • GTAV: Liberty City (Portland),

  • V: Vice City,

  • GTA SA for FiveReborn or MultiFive,

  • GTA III in GTA 5 BETA,

  • San Fierro DLC.Tym razem roszczenie otrzymał także zespół Mod DB. Nietrudno zauważyć w działaniach Take-Two pewnego schematu. Usuwane są modyfikacje, które "odświeżają" starsze tytuły Rockstar Games, wykorzystując możliwości nowszego silnika.

Już po aferze z OpenIV było wiadomo, że Take-Two generalnie nie lubi takich inicjatyw. Firma nieformalnie toleruje modyfikacje singleplayerowe, ale w artykule na stronie wsparcia Rockstar wyraźnie zaznaczono, gdzie leży granica tej tolerancji.


Nie ma to zastosowania do (i) usług wieloosobowych bądź sieciowych; (ii) narzędzi, plików, bibliotek oraz funkcji, które mogą wpływać na usługi wieloosobowe bądź sieciowe lub (iii) wykorzystania bądź importowania innej własności intelektualnej (w tym należącej do Rockstar) w projekcie lub (iv) tworzenia nowych gier, trybów fabularnych, misji czy map.
W punkcie (iii) chodzi właśnie o takie projekty jak te usunięte w ostatnich tygodniach. Z drugiej strony trzeba przyznać, że Take-Two dotyka swoimi warunkami znacznej części Sceny modderskiej. Jakby tego było mało, w 2019 roku kiedy do listy doszedł punkt (iv), społeczności zostawiono jeszcze mniej pola.

Zastanawiać może, dlaczego Take-Two dopiero teraz zainteresowało się powyższymi projektami. Wszak funkcjonowały one od lat i do tej pory nikomu nie przeszkadzały. Pojawiają się głosy, że firma może mieć w planach własne remastery i zwyczajnie pozbywa się "konkurencji". Tak naprawdę jednak nie znamy rzeczywistych motywacji T2. Niewiele można też zrobić poza wyrażaniem oburzenia. Włodarze Take-Two muszą sami zrozumieć, że podobnymi zagrywkami tylko sobie szkodzą.

Już 145 mln sprzedanych kopii GTA V

sdr napisał 19 maja 2021 o 11:18, komentarze zablokowane
W Take-Two Interactive czas biegnie szybciej ;) Firma zamknęła już swój fiskalny 2021 rok i ogłosiła wyniki finansowe za ostatni kwartał.

Take-Two Interactive

Jak to zwykle bywa w przypadku raportów amerykańskiego giganta, nie ma powodów do wstydu. Wydawane przez Take2 tytuły sprzedają się co najmniej bardzo dobrze, a takie GTA V to nawet wyśmienicie. Po blisko ośmiu latach od premiery gra znalazła już ponad 145 milionów nabywców (5 mln tylko w ostatnich trzech miesiącach)!

Trochę gorzej, ale też nieźle radzi sobie Red Dead Redemption II, które w minionym kwartale trafiło do kolejnego miliona graczy i łącznie sprzedało się już w przeszło 37 milionach egzemplarzy. Warto przy okazji zauważyć, że tym sposobem całkowita sprzedaż serii RDR przekroczyła poziom 60 milionów kopii.

Rockstar naruszył prawa autorskie?

sdr napisał 10 kwietnia 2021 o 00:42, komentarze zablokowane
Brytyjski muzyk Shawn Lee oskarżył Rockstar o naruszenie praw autorskich. Chodzi o motyw przewodni Grand Theft Auto IV.


Lee, który wcześniej współpracował z Rockstar przy ścieżce dźwiękowej do Bully, złożył w sądzie federalnym w San Diego pozew, w którym zarzuca studiu bezprawne wykorzystanie elementów jego twórczości w GTA IV oraz GTA V. Oskarżenie dotyczy utworu The Soviet Connection, który możemy usłyszeć m.in. w scenie otwierającej przygody Niko Bellica, a także w kolejnej części serii w formie sygnału dźwiękowego Liberty City - pętla do użycia w pojazdach.

Zdaniem Lee kompozycja Michaela Huntera zawiera melodię oraz riffy jego autorstwa. W 2008 roku miał on na prośbę Rockstar przesłać próbki do wykorzystania w Grand Theft Auto IV, jednak ostatecznie studio zrezygnowało ze współpracy. Sześć lat później Lee sam wykorzystał sporną melodię w utworze Biker Chick, który został wydany na albumie Reel to Reel.