» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

The Heat of Max Payne

sdr napisał 12 marca 2023 o 03:00, komentarze zablokowane
Na premierę trzeciej części serii Max Payne musieliśmy czekać niemal 9 lat. Gra powstawała w bólach, ale ostatecznie okazała się godnym domknięciem trylogii. Tyle że... wcale nie miała nim być.


Trudno powiedzieć czy Rockstar w ogóle myśli o kontynuowaniu historii Maksa. Absolutnie się na to nie zanosi, a jedyne na co możemy liczyć w najbliższym czasie to remake'i pierwszych dwóch części. Teraz wiemy jednak, że gdyby marka pozostała w rękach Remedy, moglibyśmy doczekać się... czterech odsłon serii. Co najmniej. Taką rewelacją podzielił się ze światem niedawno Scott Miller z 3D Realms.


Rockstar poszedł z Max Payne 3 w zupełnie innym kierunku niż planowało Remedy. My zamierzaliśmy osadzić akcję każdej z czterech pierwszych części w innej porze roku (zima, jesień, lato, wiosna), ale zawsze w Nowym Jorku.
I na przestrzeni tych czterech aktów miała rozwijać się cała historia. Miller pokusił się nawet o zarys fabuły trzeciego Maksa według swojego pomysłu. Całość rozgrywałaby się w czasie upalnego nowojorskiego lata i sprawy na wielu poziomach przybrałyby dla Maksa gorący obrót.


Chciałbym wrócić do wątków konspiracyjnych z pierwszej gry. Korzenie spisku sięgałyby głęboko do struktur armii. Umoczeni wojskowi z pewnością widzieliby wścibskiego Maksa jak najdalej i martwego.
Jak widać ogólny klimat i temperatury mniej więcej zgadzałyby się z kierunkiem obranym przez Rockstar, ale poza tym historia uderza w zupełnie inne tony. Wolelibyście żeby Max został w Nowym Jorku, czy jednak bardziej podoba się wam pomysł na brazylijski skok w bok?