» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Take-Two: kwartał średnio na jeża

chaos napisał 7 lutego 2020 o 11:05, komentarze zablokowane
Minął kolejny kwartał fiskalny w Take-Two Interactive i przyszła pora na sprawozdanie. To szczególny raport, bo zaledwie kilka dni temu ogłoszono, że Dan Houser opuści Rockstar Games.

Take-Two Interactive

Wiadomość o odejściu Housera niezbyt dobrze odbiła się na giełdowych notowaniach Take-Two. Firma zaliczyła w środę spadek wartości akcji o 6% i choć szybko odrobiła straty, to jednak wyraźnie widać, że cała sytuacja zaniepokoiła inwestorów. W trakcie konferencji dla nich Strauss Zelnick nie mówił na ten temat zbyt wiele. Powtórzył tylko opublikowany wcześniej komunikat i życzył Danowi pomyślności. Jednocześnie przypomniał, że Sam Houser nadal będzie pełnił funkcję prezesa Rockstar Games, z czym radzi sobie znakomicie.

Zelnick jak zawsze zachwalał też wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów. GTA V zostało dostarczone na rynek już w ponad 120 milionach egzemplarzy - to około 20 mln tylko w ostatnim roku. Z kolei Red Dead Redemption II chyba trochę rozczarowało zarząd T2 (chociaż nikt nie da tego po sobie poznać ;)). Co prawda gra trafiła w sklepowe półki już w ponad 29 milionach sztuk, jednak zdecydowana większość tego nakładu to zasługa wersji konsolowej.

Dokładnie przed rokiem raportowano, że produkcja znalazła 23 miliony nabywców, a to oznacza, że od tamtej pory grę kupiło "tylko" 6 mln osób. To oczywiście nadal świetny wynik, chociaż w świetle jesiennej premiery na PC... sami rozumiecie. Inna sprawa to problemy z optymalizacją edycji pecetowej, które mogły mieć wpływ na zainteresowanie grą. Możliwe, że wiele osób postanowiło zaczekać z zakupem aż wersja na komputery zostanie dopracowana albo potanieje. O tym jednak przekonamy się dopiero za jakiś czas.