» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Red Dead Online: nowe rozdanie

sdr napisał 14 maja 2019 o 17:02, komentarze zablokowane
Kolejny wtorek, kolejna... hola hola! Dzisiaj Rockstar zaskoczyło nas pierwszą od tygodni konkretną aktualizacją Red Dead Online. W porównaniu do zawartości udostępnianej nam w ostatnim czasie, można śmiało powiedzieć, że to o czym zaraz przeczytacie robi naprawdę wielkie wrażenie. Gotowi?


Zacznijmy od tego, że najwyraźniej faza beta Red Dead Online dobiegła końca prędzej niż spodziewał się nawet sam Strauss Zelnick. W dzisiejszym wpisie na Newswire nie znajdziemy już wyświechtanego dopisku przy tytule gry. Zamiast tego Rockstar dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w okresie testów, prezentuje nowości i zapowiada więcej.

Historia o Krainie możliwości doczekała się kontynuacji. Ponownie obierając drogę honoru lub niegodziwości pomożemy Jessice LeClerk w dotarciu do prawdy o śmierci jej męża. Obie ścieżki doprowadzą nas do spotkania z nowym przeciwnikiem w Blackwater. Natomiast w grze swobodnej natrafimy od dzisiaj na zadania od postaci znanych z trybu fabularnego. Możemy popracować dla kapitana Thomasa albo pewnych podejrzanie gościnnych hodowców świń. Wkrótce świat gry ma zostać wzbogacony o kolejne znajome twarze.

Przywódcy band mogą teraz organizować czas swoim współtowarzyszom uruchamiając wyzwania Kontra band. Członkowie grupy mogą rywalizować w łowieniu ryb, strzelaniu do ptaków oraz zbieraniu ziół. Z kolei przemierzając rozległe tereny Dzikiego Zachodu będziemy mogli natknąć się na przypadkowych ludzi w potrzebie, za pomoc którym zarobimy punkty doświadczenia i honoru, ale również pieniądze i złoto. Miejcie jednak oczy szeroko otwarte, bo na samotnych wędrowców czyhają też pospolici bandyci.

Red Dead Online - poker

W Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i na stacji Flatneck dostępne są teraz stoły do gry w pokera. Zagrać możemy w gronie znajomych na zasadach Hold 'Em albo wziąć udział w grze przy publicznym stole z wyższymi stawkami. Jeśli zaś karty nie są waszym żywiołem, spróbujcie swoich sił w nowym trybie konfrontacji - Spór o ziemię.


Opanujcie jak najwięcej terenu i działajcie za linią wroga, żeby przejąć jego terytorium, chroniąc jednocześnie swoje. Wygrywa ten, kto na koniec tej konfrontacji panuje nad największym kawałkiem ziemi.
Asortyment sklepów poszerza się dziś o kilka nowych przedmiotów:


 • 9-strzałowy rewolwer LeMat z drugą lufą na amunicję śrutową,

 • nową odzież, m.in. ponczo i wzorzyste bandany,

 • nowe gesty: poderżnięcie gardła i środkowy palec.Przy takiej aktualizacji jak dzisiejsza nie mogło zabraknąć bonusów i prezentów:


 • 15 sztabek złota dla każdego za grę w tym tygodniu.

 • 25% więcej PD za misje Krainy możliwości i gry swobodnej.

 • 25% więcej PD za konfrontacje, wyścigi i wydarzenia gry swobodnej.

 • 25% więcej RDO$ i złota w skrzyniach dla poszukiwaczy skarbów.

 • 100 RDO$ dla posiadaczy wydania Ultimate Edition.

 • Darmowy gest Poderżnięcie gardła dla posiadaczy wydania Ultimate Edition.Style gry w Red Dead Online

W marcu po raz pierwszy usłyszeliśmy o kolejnych pomysłach Rockstar na ograniczenie toksycznych zachowań wśród graczy. Zapowiedziano wtedy wprowadzenie do Red Dead Online stylów gry: ofensywnego i defensywnego. Dzisiaj nowe zasady zaczynają obowiązywać. Pierwszy styl będzie domyślnym i nie będzie różnił się od tego jak obecnie wyglądają interakcje pomiędzy graczami. Po wybraniu w ustawieniach trybu defensywnego zostaniemy na mapie oznaczeni symbolem tarczy. Nadal będziemy łączeni do sesji z graczami ofensywnymi, ale będziemy od nich otrzymywać mniej obrażeń, nie będą nas mogli łapać na lasso, uderzać, wykonywać na nas egzekucji, ani namierzać autocelowaniem. Nie otrzymamy też powiadomień o misjach rywalizacyjnych w grze swobodnej. Gracze ofensywni atakujący defensywnych będą ponadto srogo karani. Taki sam los spotka graczy przejawiających agresję w stylu defensywnym, a poza tym zostaną oni automatycznie przeniesieni do stylu ofensywnego.

Kary wymierzane będą w ramach ulepszonego systemu wrogości.


System wrogości działa w obu stylach gry i ma za zadanie śledzić agresywne zachowania - gracze szukający zwady będą widoczni dla innych, by można było ich unikać, a osoby, które regularnie atakują, zabijają i prześladują innych w niezorganizowanej grze swobodnej otrzymają odpowiednie sankcje.
Agresywni gracze podobnie jak dotąd będą na radarze oznaczani kolorem czerwonym. Od dziś jednak atakowanie takich osobników nie będzie powodowało podniesienia wskaźnika agresji u nas samych. Możemy więc bronić się bez obaw o karę. Co więcej, jeśli uda nam się uśmiercić swojego prześladowcę, odrodzi się on w większej odległości od nas - nawet w innym regionie.

W Red Dead Online zaimplementowanych zostało dzisiaj też kilka drobniejszych, ale często znaczących zmian:


 • Częściowo zrezygnowano z autocelowania w głowę.

 • Zwiększono szybkość zmiany broni i wprowadzono natychmiastowe podpalanie broni miotanej.

 • Udostępniono nowe schematy sterowania.

 • Usunięto z wyzwań dnia te polegające wyłącznie na walce z innymi graczami.

 • Dodano nowe nagrody w grze swobodnej.

 • Wydłużono czas, po którym inni gracze dowiedzą się o naszej misji w grze swobodnej.

 • Gracz z niskim poziomem wrogości po zabiciu przez innego gracza będzie mógł "postawić zarzut" wobec niego co zwiększy grzywnę napastnika.

 • Wprowadzono możliwość wyboru koni wykorzystywanych w grze swobodnej, wyścigach, seriach konfrontacji i podczas misji.

 • Udostępniono nowy tryb kinowy HDR.

 • Zwiększono nagrody w złocie.Ponadto przez ograniczony czas otrzymamy dodatkową sztabkę złota za każdy awans na wyższą rangę. Zaktualizowana została dzisiaj również oficjalna strona Red Dead Online, gdzie od teraz m.in. znajdziemy porady dla nowych graczy i będziemy mogli śledzić statystyki z Social Clubu.

Red Dead Online - Sadie Adler

A co twórcy Red Dead Online szykują dla nas na przyszłość? Oczywiście więcej nowej zawartości. Już za tydzień w grze pojawią się nowe misje gry swobodnej i kolejna dostawa odzieży dla naszych awatarów. Grający na PS4 otrzymają również coś na czasową wyłączność. Później:


 • 28 maja pojawi się m.in. nowy tryb konfrontacji Azyl oraz wyzwanie gry swobodnej Zabójstwa dzikich zwierząt.

 • 4 czerwca to Wróg publiczny - kolejny tryb w serii konfrontacji oraz Król torów - wydarzenie gry swobodnej.

 • 11 czerwca w katalogu sklepu Wheeler, Rawson and Co. pojawi się nowa odzież, a w serii konfrontacji tryb Sport królów.Poza tym co tydzień jak zawsze możemy spodziewać się premii i bonusów RDO$, złota, zestawów przedmiotów i innych atrakcji. A już latem kolejna wielka aktualizacja, dzięki której będziemy mogli odgrywać w Red Dead Online role! Do wyboru oddane nam zostaną ścieżki łowcy głów, kolekcjonera oraz handlarza. Każda z ról wprowadzi do gry nowe elementy rozgrywki, nagrody, uzbrojenie oraz stroje. Będziemy mogli skupić się na swojej roli, aby szybciej awansować i odblokować jej unikalne cechy lub grać po swojemu rozwijając dwie lub trzy role na raz. Uff, zapowiada się gorące lato na Dzikim Zachodzie! Czy RDO właśnie znalazło pomysł na siebie?

P.S. A posiadacze RDR2 na PlayStation 4 mogą przez najbliższe dwa tygodnie grać w Red Dead Online bez aktywnego abonamentu PlayStation Plus :)