» Logowanie do konta GTAthegame

W poniższe pola wpisz swój Login i Hasło używane do autoryzacji w serwisie GTAthegame. Jeśli wiesz, że posiadasz konto jednak nie pamiętasz hasła kliknij w link Przypomnij moje hasło. Jeśli jeszcze nie masz u nas własnego konta możesz je utworzyć klikając w link Zarejestruj się.
Login:
Hasło:

Take-Two melduje wykonanie zadania

sdr napisał 5 sierpnia 2020 o 19:35, komentarze zablokowane
Take-Two Interactive opublikowało kolejny kwartalny raport, który tym razem obejmuje okres od kwietnia do czerwca. Rzućmy okiem na liczby i sprawdźmy co do powiedzenia przy tej okazji miał zarząd firmy.

Take-Two Interactive

Branża gier wideo wydaje się studnią bez dna. Pieniądze można z niej czerpać niemal bez końca ;) Może to zaskakiwać tym bardziej, że przecież ostatnich kilka miesięcy na całym świecie było bardzo trudnych. Najwyraźniej nie dla T2. Firma w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2021 zarobiła ponad 831 milionów dolarów, w tym ponad 726 milionów to przychody z segmentu cyfrowego.

Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży gier firmowanych przez Rockstar to najnowsza produkcja studia, czyli Red Dead Redemption II rozeszła się w nakładzie przekraczającym 32 miliony egzemplarzy. Świetnie w dalszym ciągu radzi sobie również niepowstrzymane GTA V, które znalazło łącznie ponad 136 milionów nabywców.

Take-Two chwali się również swoją działalnością charytatywną. W kwietniu zapowiedziano, że 5% dwumiesięcznych zysków z mikrotransakcji zostanie przekazanych na walkę ze skutkami pandemii. Udało się uzbierać w ten sposób 15 milionów dolarów.

Przyszłość to digitalBardzo dobre wyniki sprzedaży w gałęzi cyfrowej zdają się pokrywać z wizją branży kreśloną przez Straussa Zelnicka. W udzielonym serwisowi GamesIndustry.biz wywiadzie prezes T2 przyznał, że w przyszłości spodziewa się dalszych wzrostów na rynku cyfrowym, a nawet całkowitego odejścia od dystrybucji na fizycznych nośnikach.


Strauss Zelnick

Nie sądzę żeby istniała jakaś sztywna granica opłacalności w dystrybucji fizycznej. Myślę, że wszystko zależy od decyzji konsumentów. Nigdy nie ukrywałem swoich przekonań, że z czasem ta branża przejdzie w pełni na dystrybucję cyfrową. Na razie jednak nośniki fizyczne to wciąż bardzo ważny segment (...)
Więcej nowego staregoDziewiąta generacja konsol coraz bliżej i ten temat też coraz częściej pojawia się w kontekście raportów finansowych wydawców. Wiemy już, że w przyszłym roku na nowym sprzęcie wydane zostanie ponownie Grand Theft Auto V i już w czasie prezentacji Sony dowiedzieliśmy się, że gra zostanie odświeżona i usprawniona, aby jeszcze raz nas oczarować.

Wszyscy jesteśmy jednak ciekawi czy za ulepszeniami technicznymi i wizualnymi pójdą jakieś nowe treści. Okazuje się, że tak najpewniej będzie. Zelnick zdradził, że wersja GTA V na PlayStation 5, Xboksa Series X, ale również na komputery osobiste zostanie wzbogacona o nową ekskluzywną zawartość. W tej chwili możemy tylko zgadywać co to będzie, ale... miejmy nadzieję, że nie chodzi po prostu o szybkie zakończenie wsparcia dla wydań przygotowanych z myślą o PS4 oraz Xboksie One.

Nie samym GTA człowiek jednak żyje dlatego w rozmowie z szefem Take-Two pojawiło się również pytanie o inne gry, które mogłyby zostać wydane na nowych platformach. Strauss Zelnick zdaje się nie pozostawiać wątpliwości.


(...) zawsze pozostawiamy takie ogłoszenia naszym studiom, ale jestem przekonany, że w przyszłości będzie tego więcej.
To co, Red Dead Redemption II i pół? ;)